Хадіджа – значення і походження імені

Історія походження імені Хадіджа

Як і більшість арабських імен, це ім’я має давнє походження і означає «народжена до встановленого строку». Коріння, утворили слово, широко використовувалися мовами западносемитской гілки вже близько 2000 років тому. «Хидадж» називали плід, який копытное тварина викинуло раніше терміну, а також недостатньо розвинений в утробі матері. Найчастіше так називали недоношеної верблюда, який вважався еталоном краси у арабів, тому ім’я звучало ніжно і мало відтінок захоплення слабким, але прекрасним дитиною.

Цікаво, що це ім’я давали не тільки хворим і недоношеним дівчаткам, але і здоровим маляткам, бажаючи відлякати злих духів від колиски немовляти. Справжню популярність ім’я набуло після поширення ісламу, завдяки першої дружини пророка Хадіджі бін Хувайлід. Незважаючи на важливу роль дружини Мухаммеда для мусульманського світу, серед прихильників ісламу Росії, Казахстану, Узбекистану і Таджикистану це ім’я зустрічається не часто.

Значення та характеристика імені Хадіджа

Основною рисою характеру з практично з народження є вміння бачити справжню суть речей під будь-якими покривами. Хадіджу складно обдурити, однак цілком можливо переконати розумними аргументами. Практичний розум і реальний погляд на речі дозволяють їй досягти успіху у бізнесі та науці, з нею приємно мати справу — вона исполнительна і доброзичлива, а життєрадісність Хадіджи робить спільну роботу з нею легкою і приємною. Єдине, що заважає в роботі цієї працьовитої бджілці — це невміння швидко перебудовуватися і змінювати сферу діяльності. Відкласти розпочату роботу для іншої, більш термінової, для неї вкрай важко — вона звикла все робити на совість, не перериваючись.

Тверезість і прагматизм Хадиджы врівноважуються романтизмом, який властивий жінкам з цим ім’ям. Підкорити цю раціональну і розумну жінку — завдання не з простих, зате полюбивши, Хадіджа зводить свого обранця не п’єдестал і готова зробити все для його успіху. Втім, вона рідко помиляється у виборі чоловіка, тому в сімейному житті Хадіджа, як правило, щаслива. Не варто вважати її холодною, хоча саме таке враження може справити ця королева при першому знайомстві — стримана з чужими, вона весела і відкрита з коханими і близькими людьми. Для своїх дітей вона стає ніжною, турботливою і не надто вимогливою матір’ю.

Маленька Хадіджа радує батьків успіхами в навчанні і рідко стає причиною серйозних прикрощів, але треба серйозно ставитися до змін в настрої дівчинки — вона воліє не розповідати про свої проблеми, не бажаючи засмутити близьких. Схильність до самоаналізу може призвести до депресії, Хадіджі варто про це пам’ятати і не намагатися вважати себе причиною будь-яких проблем в навколишньому світі.

Хадіджа любить гарний одяг і прикраси, трепетно ставиться до чистоти в будинку. Вона стежить за модою та готова дорого платити за вбрання. Проте смак і почуття міри іноді зраджують їй, і гардероб виявляється переповнений дорогими і яскравими речами, багато з яких ніколи не будуть надіті.

Іменини:

не святкує, так як цього імені немає в церковних календарях

Зменшено-лагідний варіант

Хадижаним

Скорочений

Хаді

За церковним

немає

Колір

  • червоний

Планета

  • місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

корал

Метал

срібло

Рослини

лілія

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

чесність, працьовитість, розум

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Хадіджа бін Хувайлід – перша дружина пророка Мухаммеда; Хадіджа Ель Акель – израилская актриса; Хадіджа Шей Хакко – американська кіноактриса; Хадіджа Осман-бек кизи Гаибова – азербайджанська піаністка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: