Гузель – значення і походження імені

Історія походження імені Гузель

Ім’я Гузель і його похідні — одне з найпопулярніших імен в тюркських мовах. В його основі лежить корінь «güzel», який перекладається як «гарна, гарна». Швидше за все, це слово прийшло з огузского мови, який є прабатьком для багатьох сучасних мов тюркської групи. Хоча це ім’я не є похідною від арабського «Газель», але вони так близькі по звучанню, що ім’я «Гузель» набуває додаткових значень.

«Газель» в арабському — форма ліричного вірша, основоположна для арабської та перської поезії і в сильній мірі вплинула на формування європейського сонета. Тому співзвуччя імені Гузель цього слова додає йому поетичності і романтики. Крім цього, ім’я Гузель фонетично близьке іншому арабському слову «газаль», яке можна перекласти як «антилопа» або «сонце в зеніті». Всі ці схожі, але різні слова створюють додатковий семантичний ореол навколо імені Гузель.

У багатьох країнах прийнято давати поєднання імен Газель і Гузель близнюкам або погодкам. Також дуже популярне ім’я Гузаль, яке споріднене обом цим іменам.

Значення та характеристика імені Гузель

Як правило, зовні Гузель повністю відповідає своєму поетичному імені. Навіть якщо природа була не надто щедра до його власниці, вона вміє настільки вигідно подати себе, що будь-які недоліки зовнішності тільки надають Гузель додатковий шарм. Це справжня східна красуня — суперечлива, примхлива, загадкова.

У дитинстві для Гузель дуже важливо схвалення батьків і всієї родини, вона готова стати кращою ученицею в школі, наполегливо займатися спортом, музикою, шахами, якщо буде розуміти, що її за це будуть хвалити старші. Вона дуже не любить програвати і демонструвати слабкість, тому швидше відмовиться від змагання, якщо не впевнена в перемозі.

Гузель емоційна, легко заводиться, але ставши старше швидко вчиться приборкувати свій темперамент і часто виглядає коректною, дипломатичною і миролюбною. У неї чудове почуття гумору, правда, самоіронія їй абсолютно чужа. Незважаючи на вміння володіти собою, пристрасті, які вирують в її душі, нерідко вириваються назовні.

Незважаючи на зовнішню коректність, Гузель любить позлословити і попліткувати. Це не заважає їй набувати друзів, адже в обличчя навіть самому ненависному ворогові вона ніколи не скаже нічого поганого. Проте не варто розслаблятися з цією милою і ввічливою дамою — у неї чудова пам’ять, і будь-яка помилка співрозмовника буде помічена нею.

А от кому справді пощастило, так це обранцеві Гузель, так як шлюб для неї вкрай важливий, і вона неймовірно віддана чоловікові і його сім’ї. Майже завжди у неї прекрасні стосунки зі свекрухою, яку вона сприймає як єдине ціле з чоловіком. Вона прекрасна господиня, Гузель з тих жінок, які вміють навіть з банальної прибирання зробити справжнє свято, з майже релігійним завзяттям створюючи затишок для своїх коханих людей.

У роботі їй вкрай важливо визнання, якщо їй здається, що її не цінують, то вона може перестати працювати взагалі, проте загальне захоплення її талантом надихає її деколи краще фінансового заохочення.

Поруч з нею цікаво, але найчастіше дуже непросто, адже вона дуже вимоглива до оточуючих, хоча на багато свої гріхи готова закрити очі.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Гузелька, Гузелюшка

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

опал, аквамарин

Метал

паладій

Рослини

сандал, мирт

Тотемна тварина

чапля

Риси характеру

мінливість, розум, дипломатичність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гузель Сулейманова – російська балерина; Гузель Яхіна – російська письменниця; Гузель Хасанова – російська співачка; Гузель Пулатова – художниця з Узбекистану; Гузель Мехді – іранський вчений.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: