Гульнар – значення і походження імені

Історія походження імені Гульнар

Це звучне східне ім’я має перське походження і сходить до двох коренів «гомін» — квітка і «нар» — гранат (плід). Найімовірніше, спочатку ім’я вимовлялося «Голнар», але з часом набуло більш м’яке звучання. Найбільш точним перекладом буде «квітка гранатового дерева» або «подібна до квітки граната», «квітуча». Можливо, це архаїчна назва горицвіту, суцвіття якого схожі на квіти граната, тому значення імені може сходити і до назви цієї рослини.

Це ім’я дуже популярно в Ірані, Пакистані, Азербайджані та в країнах Центральної Азії, де його використовують у варіантах Гульнара, Гюльнар і Гульнария.

Існує також арабський варіант цього імені — Джуллянар, який теж має перські коріння, хоча ім’я помітно змінилося.

Це ім’я найчастіше використовується в Татарстані і Башкортостані.

Варто відзначити, що імена Гульнур і Гульназ походять від інших коренів і синонімами до імені Гульнар не є.

Називаючи так дівчинку, батьки бажають бачити його красивим, гармонійним і здоровою, чекають, що вона буде радувати світ доброю вдачею та приємною зовнішністю.

Значення та характеристика імені Гульнар

Маленька Гульнар може дивувати батьків несподіваними перепадами настрою: активна і весела дівчинка несподівано стає задумливою і навіть апатичною, але не варто цього лякатися, з віком і характер, і емоційний стан стануть рівніше. Гульнар не завжди добре вчиться в школі, якщо дівчинці нудно на уроках вона перестає слухати вчителя, тому дуже важливо зацікавити цю маленьку непосиду. Гульнар любить змагатися і перемагати, їй подобається бути першою і вона готова працювати, якщо це дасть їй можливість перевершити суперників.

Краса і живий характер дівчини рано роблять її привабливою для протилежної статі. Вона любить компліменти та подарунки, їй подобається, коли за нею красиво доглядають. Однак занадто боязкий шанувальник може залишитися ні з чим — Гульнар любить впевнених у собі чоловіків, поважає напір і силу. Вона рано виходить заміж і народжує дітей, але намагається продовжувати активне життя — ходить на концерти, швидко повертається до роботи, багато подорожує.

Гульнар добре пристосовується до нових життєвих обставин, легко входить в новий колектив, що допомагає їй змінити роботу і місце проживання. Вона любить складні завдання, монотонна праця виснажує цікаву Гульнар, різко знижуючи продуктивність. Це можна прийняти за лінь і несумлінність, але кращий спосіб змусити Гульнар прокинутися і взятися за справу — це поставити перед нею по-справжньому складне завдання.

Гульнар досить терплячий начальник, вона не тероризує підлеглих, не вимагає беззаперечного підпорядкування. З партнерами по бізнесу вона доброзичлива, але не поспішає зближуватися і рідко повністю їм довіряє. У бізнесі Гульнар вміє прорахувати кілька варіантів і зазвичай тримається “золотої середини”, не ризикуючи без необхідності.

У стресовій ситуації Гульнар миттєво збирається, діє швидко і рішуче. Вона безстрашна, але вміє концентруватися на проблемі, незважаючи на переляк. Гульнар дуже волелюбна, вона не терпить сторонньої влади над собою, страждає, якщо її воля обмежена зовнішніми обставинами.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Гулечка, Гулька, Гуленка, Гульнасик, Гульнарочка, Гулешка, Гулюшка, Гульнарушка

Скорочений

Гуля, Нара, Нар, Наргуся, Гелик, Нарі

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий
  • сірий
  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

місячний камінь, сердолік

Метал

олово, цинк

Рослини

яблуня, подорожник

Тотемна тварина

слон, кит

Риси характеру

цікавість, помірність, віра в себе

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гульнар Ахметова – російський музикознавець; Гульнар Дусматова – казахстанська кіноактриса; Гульнара Галкіна-Самітова – російська легкоатлетка, олімпійська чемпіонка; Гульнара Карімова – донька президента Узбекистану, співачка, політик; Гульнар Бегум – пакистанська співачка; Гульнар Мохаммаді – іранська художниця; Гульнара Сахатова – казахська та англійська шахістка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: