Гульшат – значення і походження імені

Історія походження імені Гульшат

Багато дослідники досі сперечаються, звідки ж з’явилося ім’я Гульшат. Одні стверджують, що ім’я прийшло із стародавньої Персії, другі припускають, що ім’я зародилося в пустелі і прийшло з племінними кочівниками, треті пропонують варіант мусульманського походження. Одне залишається точним: Гульшат – ім’я для жінки зі Сходу.

Більшість вчених все-таки наполягають на тому, що жіноче ім’я Гульшат походить з перської мови шляхом фонетичного перетворення двох слів. Однак точних фактів даної версії походження немає. Точно так само, як і немає підтверджень про те, що жіноче ім’я Гульшат має казахські коріння і утворено воно з давніх часів кочових народів степу.

В татарську культуру ім’я могло прийти внаслідок запозичення життєвого побуту, звичаїв і релігії народу у давні часи.

Жіноче ім’я Гульшат поширене в країнах Центральної Азії, таких як Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, переважно в Татарстані і прилеглих регіонах.

Значення та характеристика імені Гульшат

Першим варіантом походження імені Гульшат є перська. Імовірно, воно утворилося від злиття двох перських слів: «гуль» – квітка, «шат» – веселий, радісний, пустотливий. У результаті вийшло, що Гульшат – «веселий квітка», «квітка, що приносить усім радість». Однак, витончені жителі Вотока наполягають на використанні свого перекладу – «квітка радості».

Якщо дослівно перекладати, то виходить, що ім’я Гульшат означає «красива і весела». Така версія теж може бути.

Однією з цікавих версій перекладу є стародавня міфологія. Згідно арабським міфам, «гуль» – це перевертень, що мешкає в пустелі і живиться свіжої плоттю. Про це також говорять персидська і тюркська міфологія. Дані істоти, згідно легендам, оберталися людьми (чарівними молодими дівчатами) і полювали на них. Найчастіше, втомлені подорожні не могли розрізнити гуля і виявлялися жертвою небезпечного і прекрасного. Можливо, ті, хто встигав врятувати своє життя і повернувшись в рідні краї, розповідали легенди про прекрасних дівчат, що жили в пустелі.

Риси характеру Гульшат

Дитинство у Гулі веселий і бешкетний. Але в підлітковому віці починає формуватися її майбутній палкий характер. Однак це не завжди відбувається. У той час, коли її ровесники збігають з будинку і сваряться з батьками, Гульшат спокійна і воліє проводити час одна. В ці моменти вона починає пізнавати себе і частково навколишній світ. У ній закладаються розсудливість і амбітність. Вона розуміє, чого хоче від дорослого життя і ставить перед собою цілі.

У дорослому житті Гульшат прагне швидше відірватися від батьківської опіки і почати жити своїм життям. Вона ставати самостійною і звикає покладатися на свою інтуїцію, яка її, на щастя, не підводить

Відповідальність, працьовитість та бажання реалізуватися допомагають Гульшат у становленні себе. Вона відноситься до всіх людей з дещицею тепла і розуміння ситуації, в якій вони виявляються. Прагнути допомогти всім і вся. Найчастіше, входить у ряди волонтерів займається соціальною роботою. Щире добре серце і співчуття притаманне таким натурам як Гульшат. При першому поклику біди, вона зривається і біжить на допомогу. Самокритичність ставить її в незручне становище, але подолати себе Гульшат не може. Їй потрібно навчитися бути менш серйозною і критичною як по відношенню до себе, так і до оточуючих. Давати волю почуттям і емоціям і менше боятися людей.

Сімейні та любовні стосунки Гульшат

Для Гульшат так само, як і для будь-східної жінки, любов в житті грає важливу роль. Для неї це основа для створення сім’ї. Гульшат любить впевненість і повну відкритість серед представників протилежної статі, тому обирає свого майбутнього партнера з особливою ретельністю. Прагнення до створення міцних відносин і зацікавленість в ній самій, як у майбутньої обраниці, чоловіки повинні показати в перебігу всього часу зустрічей і загального знайомства. Якщо всього цього немає, то ні про яку спільного життя не може йти і мови. Однак, для того чоловіка, який зміг підкорити душу і серце східної красуні, Гульшат стане вірною дружиною і чудовою матір’ю для майбутніх дітей. В шлюбі Гульшат ніжна і романтична з чоловіком, завжди підтримує і допомагає. Гульшат – чудова господиня, у її будинку завжди тепло, затишно і комфортно. Для дітей вона еталон жіночності і краси. Дочок вона вчить всім особливостям ведення домашнього господарства і догляду за собою, а для синів стає вірним другом і порадником у питаннях поводження з дівчатами.

Кар’єра Гульшат

Творча жилка в ній закладена з дитинства, вона завжди намагається реалізувати свої таланти. А таланти у Гульшат, безсумнівно, є. Вона може стати успішною в образотворчому мистецтві, поезії, педагогіки чи соціології.

З-за жвавого, але досить скромного складу характеру, Гульшат не буде прагнути завоювати вершину слави та задовольняти свої кар’єрні амбіції. Працьовитість і обов’язковість здатні зробити з неї видатного працівника компанії, але по головах вона не піде. Професії секретаря, адміністратора, а також консультанта будуть задовольняти дівчину і приносити в її життя тільки позитивні емоції.

Здоров’я Гульшат

Має сильний імунітет і здоров’я, Гульшат ніколи не скаржиться на самопочуття. Вона у відмінній фізичній підготовці, ретельно стежить за своїм зовнішнім виглядом. Любить влаштовувати собі розвантажувальні дні і детоксы. Слід взяти до уваги слабкі місця в організмі – хребет, селезінка і горло.

Ім’я Гульшат для дитини

Східна кров тече в жилах Гульшат з самого народження. Тому, з самого раннього дитинства вона зростає сміливою і жвавою дівчиною. Гуля – справжня заводна іграшка, ні хвилини не сидить на місці. Постійно підмовляє своїх однолітків на відчайдушні витівки, найчастіше є лідером серед хлопців. Нудно не буде нікому, Гульшат завжди всіх розвеселить і підбадьорить.

Ставлення до навчання у Гульшат нейтральне. Вона виконує рівно стільки, скільки від неї просять, ні більше, ні менше. За гарними оцінками не женеться, відмінницею не буде, тільки при дуже сильному бажанні. А бажання у Гульшат завжди є. Якщо мова зайде про виступ або організації концерту, то Гуля тут як тут. І виконає поставлене завдання на «відмінно». Тільки шкода, що така оцінка не зарахується.

Обожнює проводити час з тваринами, доглядати за ними і оберігати. Також, маленька Гуля любить спостерігати за деревами і дрібними комахами. До природи вона тягнеться з неймовірною силою, їй все цікаво і захоплююче.

Іменини:

не святкуються, так як ім’я відсутнє в списках церковних святців

Зменшено-лагідний варіант

Гюльшат, Гулька, Гуленька, Гульшатка, Гульшадия, Гульшад

Скорочений

Гуля, Гука

За церковним

церковне ім’я в православ’ї відсутній

Колір

  • фіолетовий
  • пурпурний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

котячий очей, смарагд, перли

Метал

срібло

Рослини

дуб

Тотемна тварина

дятел

Риси характеру

спокій, внутрішня гармонія, інтуїція, доброта, емоційність

Число імені

11

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гульшат Зайнашева – татарська поетеса і драматург; Гульшат Хамітова – попечитель благодійного та освітнього фонду “Мархамат”, дружина президента Башкортостану; Гульшат Омарова – казахстанська актриса, режисер і сценарист, лауреат міжнародних премій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: