Грета – значення і походження імені

Історія походження імені Грета

Ім’я Грета (або Гретта) зовсім недавно стало самостійним, але вже давно використовується в якості уменьшительной форми від імені Маргарита і Гретхен. Обидва вони прийшли в сучасні європейські мови з давньогрецького, куди у свою чергу потрапили з перської.

Перська корінь morvared, що означав «перли», в грецькій вимові трансформувався в «маргарітес». У грецької культурної традиції перли асоціювався з Афродітою, одним з титулів якої був Маргаритос, на знак чого моряки жертвували пенорожденной богині перли.

Скорочення «Грета» в Україні і Греції практично не використовувалося, хоча було дуже популярно в багатьох країнах Західної Європи, особливо в Німеччині.

Те, що у своїй знаменитій трагедії «Фауст» Гете назвав кохану головного героя Гретхен, додало імені Грета додатковий романтичний ореол.

В кінці дев’ятнадцятого століття ім’я поступово стає самостійним і повним. Сліпучий успіх Грети Гарбо сприяв популяризації цього звучного імені в усьому світі. На території України ім’я Грета як і раніше, зустрічається дуже рідко.

Значення та характеристика імені Грета

Грета романтична і загадкова, вона завжди оточена серпанком таємниці, хоча часто її життя досить прозаїчна. Маленька Грета настільки занурена в ілюзорний світ фантазій і снів, що часто живе відразу в двох реальностях одночасно. За рахунок прекрасної пам’яті і хорошою логіки вона, як правило, відмінно вчиться, хоча багато знання можуть бути дуже поверховими, глибоко вона знає тільки по-справжньому цікаві їй предмети. Там де їй не вистачає інформації, вона часто користується уявою, доповнюючи по своєму смаку нудні параграфи підручника.

Дуже часто Грета знаходить себе в науці, де її пам’ять, уяву і логіка виявляються як не можна до речі.

В колективі вона часто лідирує, але без особливої боротьби поступається, якщо з’являється більш наполегливий претендент на владу. Вона вміє бути дипломатичною, але якщо в цьому немає необхідності, то Грета досить прямолінійна у висловлюваннях. Однак це скоріше щирість, ніж нетактовність, Грета не любить фальші і маніпуляцій, для неї дуже важлива визначеність у всьому.

В любові вона віддана і готова порушувати будь-які правила і закони заради свого коханого. Грета часто стає ревнивою дружиною, але дуже намагається приховувати свої почуття, боячись образити ними партнера.

Її складно назвати ідеальною господинею, адже незважаючи на вміння непогано готувати, робить вона це не дуже часто, надаючи перевагу повечеряти в ресторані. Вона може до блиску начистити своє житло, але підтримувати порядок регулярно цієї фантазерці нудно.

Грета дуже турботлива мати, вона багато часу проводить з дітьми, хоча вони часто не дотягують до її очікувань. Вона так впевнена в неймовірні таланти власних чад, що коли вони виявляються звичайними дітьми, то відчуває розчарування і навіть образу.

Грета не дуже любить подорожувати, їй вистачає вражень у власному затишному кріслі, але приїхавши в нове місце вона легко вписується в незнайомий уклад життя.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Греточка, Гретти

Скорочений

Грет

За церковним

немає

Колір

  • білий
  • рожевий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, аметист

Метал

мідь

Рослини

льон, кульбаба, омела

Тотемна тварина

тигр

Риси характеру

романтизм, фантазія, чесність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Грета Гарбо – американська актриса шведського походження; Грета Ионкис – російська письменниця; Грета Шредер – німецька актриса, що прославилася ролями у фільмах жахів; Грета Чі – датська актриса; Грета Кемптон – американська художниця; Грета де Режери – бельгійська оперна співачка, сопрано.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: