Гульнара – значення і походження імені

Історія походження імені Гульнара

Гульнара ( наголос на другий склад) – жіноче ім’я перського походження. Спочатку мала форму Гульнар. З фарсі дослівно перекладається так: гул – «квітка», анар – «гранат», тобто – «квітка гранатового дерева». За однією з версій «квіткою гранатового дерева» перси називали горицвіт – рослина з яскраво-жовтими і червоними квітками, тому ім’я Гульнара можна перевести як «горицвіт».

Коротка форма імені – Гуля використовується і з цілою низкою інших, близьких за звучанням імен. Гуля – одне з імен богині лікування у стародавніх вавилонян. Крім того, Гуль – у перській, тюркської та арабській міфології – злий перевертень.

Різні варіанти імені популярні в Центральній Азії. Гульнара – це кримсько-татарська форма імені, казахи називають дочок Гулнар або Гульнар, узбеки – Ґулнора, татари – Гелнара. Гулнар з казахського перекладається як «подібна квітці, квіткова, квітуча».

Значення та характеристика імені Гульнара

Фаносемантический аналіз імені Гульнара характеризує господиню імені як мужню, сильну особистість, але в теж час – просту. Буквений аналіз характеризує Гульнару як таємничу, уважну до деталей, з доброю інтуїцією, артистичну, сумлінну натуру. У теж час це полохлива, ранима і дріб’язкова особа.

Маленька Гульнара – активна, рухлива і життєрадісна дитина. Дівчинка дуже емоційна, товариська, весела, любить рухливі ігри. Це дуже обдарована дитина з артистичними здібностями, а от з посидючістю будуть проблеми. З-за підвищеної активності Гульнара буває неуважна, але чудова пам’ять часто виручає її. Дівчинка серйозно займається спортом, вибираючи види спорту, де важлива артистичність: художню гімнастику, танці, фігурне катання. Гульнара відрізняється міцним здоров’ям, але страждає схильністю до повноти.

Доросла Гульнара легко адаптується до будь-яких обставин. Її не лякають зміни та екстремальні ситуації. Але вона ніколи не порушує правил, не переступає закон. Їй притаманні вірність і сталість. Це стосується і близьких людей і поля діяльності. З віком вона стає спокійніше, легше справляється зі своїми емоціями, з’являється рішучість і завзятість.

Ця жінка вимоглива у стосунках, їй потрібна увага і турбота, буває примхлива. Вона чарівна й темпераментна, вміє і любить фліртувати. Чоловіка, який поруч з нею, повинен бути сильним, успішним, харизматичним, їй важливо пишатися коханою людиною. Такого супутника життя Гульнара буде вірною і люблячою дружиною. Носій імені відрізняється дружелюбністю, вона чуйна, добра і товариська.

Гульнара – генератор ідей, які сама ж і втілює в життя. Ставить перед собою глобальні цілі і наполегливо домагається успіху. Вибирає заняття по душі і працює в задоволення. Володарку імені цінують на роботі – вона старанна, працьовита, має організаторські здібності. Іноді може плисти за течією, але в цілому їй не чужі амбіції. Вона може побудувати блискучу кар’єру.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Гульнарочка, Гульнарушка, Гульнаронька, Гульнарчик, Гилечка, Гулюшка, Гуленька, Гуленочек

Скорочений

Гульнарка, Гуля, Гулька, Гульнария

За церковним

немає

Колір

  • блідо-жовтий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

марказит

Метал

срібло

Рослини

латаття

Тотемна тварина

качка

Риси характеру

активність, товариськість, дружелюбність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гульнара Хасьянова (генеральний директор компанії «Скай Лінк», у рейтингу вищих керівників 2010 року газети «Коммерсантъ» посіла ІІІ місце в номінації «Зв’язок»), Гульнара Дусматова (кіно актриса, народна артистка Казахстану), Гульнара Сарсенова (продюсер відомого фільму «Монгол»), Гульнара Дусматова (актриса), Гульнара Заирова (журналіст телекомпанії «Ірбіс», автор і ведуча програми про жінок, автор і ведуча дитячої програми)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: