Гульназ – значення і походження імені

Історія походження імені Гульназ

Романтичне ім’я Гульназ складається з двох слів перської мови. «Гуль» або Gül перекладається з іспанської як квітка троянда. Корінь «Наз» (Naz) дуже часто використовується в жіночих іменах, і найбільш близьким за змістом будуть епітети «чарівний» і «чарівний». Ім’я припускає деяку витонченість власниці, з легкої схильністю до кокетування. Це гарне ім’я досить популярне на території Росії, але називати так дівчаток воліють в мусульманських сім’ях. Незважаючи на те, що ім’я Гульназ має перське походження, ці коріння міцно утвердилися у багатьох сучасних тюркських мовах, і саме через них це ім’я поширилося на території Росії. У деяких частинах Казахстану так було прийнято називати дівчинку, народжену першою, з тим щоб всі інші діти, в тому числі і хлопчики, були щасливими і зовні привабливими.

Значення та характеристика імені Гульназ

Даючи дитині таке ім’я, батьки припускають, що їх дочка буде наділена зовнішньою привабливістю, упевненістю в собі, стриманою величавістю, швидким розумом і артистизмом. Найбільш близьким перекладом імені Гульназ на українську мову буде «чарівна і кокетлива троянда», однак цими якостями не вичерпується вплив імені на його володарку. Більшість дівчат з таким ім’ям відрізняються цілеспрямованістю, умінням правильно вибирати цілі і розставляти пріоритети. Хоча найчастіше Гульназ успішно робить кар’єру, в чому їй допомагає вміння розбиратися в людях і велика працездатність, але головними для неї завжди залишаться дім і сім’я. Навіть не відчуваючи пристрасної любові до чоловіка, Гульназ буде доброю і турботливою дружиною, а якщо шлюб заснований на сильному почутті, то більш уважну і ніжну дружину знайти важко.

Гульназ — чудова мати, вона прекрасно знає, що потрібно кожному з її дітей, витрачає багато часу і сил на їх освіту, піклуватися про здоров’я. Єдине, в чому можна дорікнути — це надмірне марнославство, яке часто призводить до завищених вимог. Хоча жінки з таким ім’ям відрізняються особливою любов’ю до сім’ї, але стосунки зі свекрухою далеко не завжди бувають безхмарними. Причина цьому — небажання поступатися першість і впевненість у власній правоті, ці якості характеру все Гульназ всмоктують з молоком матері. Але з віком, як правило, стосунки з батьками чоловіка налагоджуються.

Ось у чому Гульназ дійсно немає рівних, так це в умінні доглядати за хворими. Уважна, розумна, турботлива, вона завжди вміє передбачити будь-яке бажання, готова терпляче слідувати медичних інструкцій і гори звернути заради самого мінімального поліпшення в стані хворого.

Вже в дитинстві маленькі Гульназ дуже люблять компліменти, хоча рано починають розуміти їм ціну. Незважаючи на вміння розбиратися в людях, все Гульназ чутливі до лестощів і добрими словами. Цієї ахіллесовою п’ятою в досить міцної броні розумних і знаючих собі ціну жінок оточення може користуватися в корисливих цілях. Також не приносить користі Гульназ і любов до пліток, до яких вона ставиться дуже серйозно і невміння прощати образи.

Іменини:

Гульназ не відзначає іменини, так як ім’я не згадується в церковних календарях.

Зменшено-лагідний варіант

Гуля, Гулечка

Скорочений

Гюль

За церковним

немає

Колір

  • блакитний
  • синій
  • фіолетовий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

кварц

Метал

олово, літій

Рослини

дуб, вільха

Тотемна тварина

заєць

Риси характеру

впевненість у собі, лідерство, працьовитість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гульназ Жоланова – казахстанська кіноактриса, Гульназ Гилязетдинова – художниця з Башкирії, Губайдуллина Гульназ – російська спортсменка, учасниця Олімпійських ігор в категорії п’ятиборство, Гульназ Асаева – популярна татарська співачка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: