Гнат – значення і походження імені

Історія походження імені Гнат

Це красиве старовинне ім’я є скороченням імені Ігнатій (або Ігнатіус), яке прийшло в сучасні мови з латиною. Як і багато слова цієї мови, воно має етруське походження і перекладається «вогненний» (латинський корінь «ігніс» перекладається як «вогонь»).

Форма Egnatius зустрічається серед прізвищ декількох римських родин, могла також передаватися їх вільновідпущеникам, тому була досить поширеною.

Можливо, це ім’я сходить до грецького кореня зі схожим звучанням, але з іншим значенням — «загадковий», «невідомий», «ще не з’явився».

Так звали кількох католицьких і православних святих, Гнат згадується у календарях обох релігій, тому використовувалося як у Західній Європі (у різних модифікаціях), так і в Україні.

Також існує жіночий варіант імені — Ігнатія. Багато років ім’я відносилося до рідкісним, але останні п’ятнадцять років воно знову стає популярним.

Значення та характеристика імені Гнат

Гнат легко заводиться з будь-якого приводу, у нього вибуховий характер, який в дитинстві може стати причиною істерик і примх. Зате розвеселити розстроєного малюка буває дуже просто — він легко забуває неприємні образи. Гнат — оптиміст, навіть у найтяжчій ситуації він завжди зуміє знайти щось хороше і майже ніколи не падає духом. У школі Гната люблять, хоча він далеко не самий зразковий учень. Але життєлюбність, віра у свої сили і доброзичливість роблять його улюбленцем класу і змушують вчителів дивитися крізь пальці на будь-які витівки.

Трапляється, що Гнат змінить кілька професій, поки на чомусь зупинитися, але ці метання доставляють йому величезне задоволення, для нього не буває занадто багато знань і умінь.

У любові він пристрасний і непостійний, поруч з ним можуть бути абсолютно різні жінки, з багатьма з яких він зберігає дружні стосунки на все життя. З віком більшість Ігнатов стають розсудливими і заводять тривалі відносини. Гнат вміє бути люблячим і турботливим батьком, він з розумінням поставиться до самого несподіваного вчинку своєї дитини, так як не завжди сам був зразком для наслідування.

У Гната прекрасна інтуїція, яка дуже допомагає йому в бізнесі. Він готовий ризикувати, любить починати все з нуля і навіть з невеликим стартовим капіталом може досягти багато чого. Особливо допомагає чоловікам з цим ім’ям уміння брати відповідальність на себе. Гнат імпульсивний, тому може помилитися, але відноситься до втрат філософськи, вважаючи їх черговим життєвим уроком.

Світ для Гната сповнений чудес, навіть в старості він енергійний, готовий почати нову справу, а іноді навіть вступити в черговий шлюб.

Чудова фантазія, аналітичний склад розуму і вміння помічати деталі допомагають Гнатові реалізуватися в науці і мистецтві. Обираючи кар’єру вченого, він часто працює на стику двох областей, не боїться нових підходів. Його не лякають скептичні висловлювання колег, так як він не боїться помилок і вважає будь-яку виконану роботу важливою, навіть якщо вона не увінчалася успіхом.

Іменини:

2 січня, 10 січня, 10 лютого, 11 лютого, 5 березня, 13 травня, 14 травня, 28 травня, 1 червня, 5 червня, 10 червня 20 червня, 23 червня, 28 червня, 8 серпня, 3 вересня, 10 вересня , 12 вересня, 28 вересня, 10 жовтня, 27 жовтня, 5 листопада, 2 грудня, 20 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Игнатик, Игнатушка, Игнатуся, Игнаша

Скорочений

Нат, Нато, Гнат, Натти

За церковним

Ігнатій

Колір

  • сірий
  • сірий
  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

онікс, перли

Метал

залізо

Рослини

едельвейс

Тотемна тварина

антилопа, ведмідь

Риси характеру

емоційність, інтуїція, розум

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гнат Солженіцин – американський і російський диригент, піаніст, син Олександра Солженіцина; Гнат Буйницький – білоруський актор; Ігнатій Домейко – чилійський вчений, геолог і етнограф; Гнат Дворчанин – білоруський письменник; Гнат Коновалов – литовський велогонщик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: