Горпина – значення і походження імені

Історія походження імені Горпина

Ім’я Горпина походить від давньоримського імені Ариппина, яке, в свою чергу є жіночою версією чоловічого імені Агріппа. Пліній старший говорив, що це ім’я веде історію ще з часів Республіки. І в ті часи воно означало дітей, які народжувалися вперед ногами. Потім ім’я Агріппа стало родовим. А жіноче ім’я Агрипина стало означати належність до будинку Агріппи.

На Русь це ім’я нарівні з іншими римськими та грецькими іменами прийшло разом з прийняттям християнства. Тут його стали змінювати і спрощувати. Спочатку ім’я перетворилося в Огрифину, в такому вигляді його можна зустріти в літописах, а потім вже відому всім Горпину.

Значення та характеристика імені Горпина

Значення імені Горпина в перекладі з латинського означає «сумна». Основними принципами жінки з таким ім’ям є робота, побут і борг. Вона всю свою енергію вкладає у виконання обов’язку по відношенню до роботи, рідним і друзям. Її відповідальність у поєднанні з позамежним почуттям боргу стає для неї непосильним вантажем. Але вона не тільки не біжить від труднощів, але ще і шукає їх.

Можна назвати Горпину страдницею, якій нічого не потрібно для себе. Її не хвилюють радості сексу і смак їжі, але вона не боїться ніякої фізичної роботи і ідеально веде домашній побут. Вона побожна, чесна і терпима. У сім’ї вона все бере на себе, так як труднощі — це її стихія. А удача не повертається до неї лицем. Горпина любить долати проблеми, після цього вона ще більше поважає себе. Вона може вийти заміж за вдівця з дітьми, або взяти на виховання крім своїх дітей ще й племінників.

У Горпини золоті руки, і, щоб уникнути долі страдниці, їй потрібно зайнятися творчістю або рукоділлям. Тільки розвинувши і застосувавши в життя свої таланти, жінка може піти від випробувань і проблем. Тим більше, що всі її проблеми виникають із-за перевантаження почуття боргу. Горпина з жалю може вийти заміж за дармоїда або алкоголіка. Пошкодувавши подругу, вона дає їй гроші, а подруга просто забуває про це. Їй потрібно навчитися бачити шахраїв і ледарів, які намагаються використовувати її почуття справедливості у своїх цілях.

Горпина приваблива зовні і дуже жіночна, але вона зовсім не думає про своїх інтимних потреб. Її бажанням є досягнення максимальної духовності. А якщо вона цього досягне, то стане задоволена собою і її самооцінка підвищиться.

Іменини:

6 липня

Зменшено-лагідний варіант

Груня, Граня, Гаша, Гапа.

Скорочений

Груша

За церковним

Агрипина

Колір

  • зелений

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря
  • вода

Камінь-талісман

смарагд

Метал

мідь

Рослини

барвінок, меліса

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

відповідальність, терпимість

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Горпина Федорівна Закревська – двоюрідна тітка Льва Толстого; Горпина Петрівна Волконська – княгиня, сестра канцлера Бестужева-Рюміна; Горпина Матвіївна Крюкова – російська народна сказительница; Горпина Василівна – правителька Рязанського князівства при малолітньому синові Івана, останньому Рязанському князеві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: