Гайдар – значення і походження імені

Історія походження імені Гайдар

Існує кілька версій походження імені Гайдар. Прихильники тюркської версії стверджують, що ім’я Гайдар має значення «волинщик», «попереду», «скаче попереду вершник». Таке тлумачення пов’язано з тим, що попереду татарської кінноти завжди їхали музиканти, покликані піднімати бойовий дух армії. Поступово значення «волинщик» стерлося, і популярність отримало тлумачення «вершники попереду вершник».

Інша версія пов’язує ім’я Гайдар з поширеним на Близькому Сході мусульманським ім’ям Хайдар, що в перекладі означає «лев». Це прізвисько носив халіф Алі, подвижник, шанований шиїтами. Таким чином, ім’я Гайдар синонімічне іменами Аслан і Асад.

Третя версія пов’язує ім’я Гайдар не з східними, а зі слов’янськими мовами. Сербохорватської «gajde, gajdy» (волинка) співвідноситься з заняттям людей, які на ній грали, пастухів овець.

Широке поширення ім’я Гайдар отримало в Азербайджані, а також країнах, населення яких сповідує мусульманство. У Україні ім’я Гайдар відомо давно, від нього відбувається дуже поширене і відоме прізвище.

Значення та характеристика імені Гайдар

У дитинстві Гайдар товариський і рухливий. Виявляє інтерес до всього, що його оточує. Йому легко даються науки, він не намагається проникнути в суть речей, але і поверхневим його назвати не можна. Хлопчик Гайдар вивчає явище до тих пір, поки йому цікаво, потім переходить до іншого. Віддає перевагу командні види спорту. Хороший Гайдар в ролі капітана, він завжди знає, що потрібно робити в даний момент. Це дозволяє йому заслужити авторитет у однолітків.

Гайдар — людина, на якого завжди можна покластися. Він ніколи не підведе, завжди виконає дану обіцянку, навіть на шкоду своїм інтересам, фізичному та моральному здоров’ю. Гайдару подобається бути корисним, без цього він не відчуває себе щасливим. Тому він часто прагне до політичної, суспільної і навіть релігійній діяльності.

У той же час, Гайдар не любить наказів, він вважає за краще вирішувати всі питання самостійно. Будь-яке втручання може викликати у нього гнів. Але при цьому він здатний створити надійний фундамент, спираючись на який, люди можуть продуктивно працювати.

Гармонія і краса дуже важливі для Гайдара, він намагається створити і зберегти їх навколо себе. Якщо хтось порушує його ідеальне світоустрій, Гайдар пускає в хід свій дар дипломата і легко перетворює ворога в друга. Тому у нього практично немає ворогів, але багато друзів.

Бажання бути максимально корисним виявляється й у відносинах з протилежною статтю. Любов для Гайдара — така ж необхідність, як сон чи їжа. З партнером він ніжний, турботливий, але іноді ця турбота межує з нав’язливим бажанням догодити у що б то не стало. Партнера така поведінка дратує, тим більше що Гайдар вимагає захоплення і вдячності за свої старання. Якщо партнер не готовий у відповідь співати оди Гайдару, той відчуває себе ураженим, скривдженим, покинутим, навіть почасти вірним. Тому для створення довгих і гармонійних відносин Гайдару потрібен эмпатичный, чутлива людина, готовий оцінити його самовіддану відданість. Дітей Гайдар любить, але іноді надмірно балує.

У побуті й одязі Гайдар не вибагливий, але прагне до гармонії і красі. Він вибирає стримані кольори, класичні форми. Завжди охайний.

Іменини:

15 березня, 28 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Гайди

Скорочений

Гай, Айдар

За церковним

Гайдар

Колір

  • коричневий
  • темно-зелений

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, срібло, місячний камінь

Метал

олово, уран

Рослини

береза

Тотемна тварина

лев, білий гусак

Риси характеру

надійність, чуйність, вразливість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гайдар Алієв, президент Азербайджану; Гайдар Радола – командир Сибірської армії Колчака; Гайдар Аркадій Петрович – радянський письменник; Гец Гайдар Алі – німецький історик і публіцист; Гайдар Нажмутдинович Бамматов – північнокавказький політичний діяч; Гейдар Гаджієв – генерал-майор, герой Російської Федерації; Гайдар Мамедович Гайдаров – державний діяч РФ, доктор медичних наук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: