Фріда – значення і походження імені

Історія походження імені Фріда

Ім’я Фріда («мирне») має старонімецке коріння, але дуже популярне в Ізраїлі і Скандинавії. Воно перекочувало по світлу із-за схожості в звучаннях інших імен єврейського і північних народів. Так, наприклад, Фріда на ідиші Фрейда, а з групи скандинавських мов — це Фридолін і Федеріка. Ім’я досить поширена в Європі, оскільки перегукується з іменами в культурі різних народів. У Україні його давно вважають своїм і означає воно «вірна». У шотландській міфології — це Фрита, Фриза — богиня любові, чий день п’ятниця. У німецько-скандинавської — Фрея — богиня любові і війни.

За іншою версією Фріда — похідна від чоловічого імені Фрідріх, яке теж має німецьке коріння і означає «могутній», «богатир». Фрідою називали дівчаток, які володіли войовничим характером і сміливим серцем.

Фріда вже за поєднання звуків ім’я таємниче і міфологічне. Воно надихає художників, мультиплікаторів і письменників. Фріда — персонаж булгаковського роману «Майстер і Маргарита». Нещасна грішниця, просила Маргариту поклопотатися за нього перед Князем Тьми.

Значення і характеристики імені Фріда

Значення імені «мирна», Фріда визначило характер носіїв. Це доброзичливі, миролюбні, трохи замкнуті, занурені в себе, абсолютно не агресивні, але не варто вважати їх безхребетними. Це жінки з потужним моральним стрижнем, високою самоорганізацією і здатні відобразити будь-які нападки кривдників. Вони хоробро і самовіддано будуть захищати те, що для них дорого. Як левиці не послаблять сутичку до тих пір, поки противник не буде знешкоджений. Фріди не зрадять, але і самі не переносять брехня і лицемірство.

Їх загадкова натура і незбагненне ім’я, збивають з пантелику людей, які думають, що Фріди легковажна і легковажні. Насправді вони нетовариські і після першого знайомства ніколи не розкриються. Але тільки близьким дано знати наскільки Фріда може бути щирою. Її благодушність і мудрість воістину огортає співрозмовника спокоєм. До речі, «спокій» — це одне із значень імені Фріда. Недарма Фріди чудові подруги і наставниці.

Фріда працелюбна, але постійні «самопогружения» заважають їй зосередитися на навчанні. Зате у творчості їй немає рівних. Трохи розсіяна і піднесена Фріда тонко розбирається в мистецтві і володіє вишуканими манерами.

Ставши матір’ю, Фріда пріоритетом у вихованні дітей ставить послух, естетичний розвиток і хороший смак. Духовні цінності для неї вище, ніж побутовий уклад. Вона здатна виживати у важких умовах і не скаржитися на позбавлення. Разом з чоловіком Фріда пройде всі випробування долі — «…і в багатстві і в бідності, і в горі і в радості…». Одного разу дала клятву, Фріда ніколи не порушить її.

Фріди — це добрі, казкові феї. Зникаючий вид високоморальних і духовнобогатых жінок. Ім’я стало талісманом і оберегом для його власниці, з глибини століть підкріплюючи її силою і мудрістю предків. Назвавши свою дочку Фрідою, сучасні батьки дають їй життєстверджуючу установку на перемогу добра над злом, високого над убогим і світла над пітьмою.

Іменини:

31 січня

Зменшено-лагідний варіант

Фірочка

Скорочений

Фіра, Фіма, Ріда, Фрі

За церковним

Феоктиста

Колір

  • білий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

агат, опал

Метал

срібло

Рослини

фіалка

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

скромність, вірність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фріда Кало – всесвітньовідома мексиканська художниця; Фріда Густавссон – шведська топ-модель; Фріда Боккара – французька співачка; Анні-Фрід (Фріда Лінгстад – вокалістка групи АВВА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: