Алан – значення і походження імені

Історія походження імені Алан

Існує кілька варіантів походження імені Алан. За однією з них ім’я з’явилося в Західній Європі, утворений від імені кельтського Ален. Воно перекладається як “скеля”, іноді його переклад озвучують як “красивий”.

Вважається, що ім’я Алан вперше з’явилося у Франції, саме тому в даний час воно там дуже поширене. Французи перекладають його як “згоду”. Деякі історики вважають, що ім’я зародилося в часи нормандських завоювань Ірландії та Англії.

За другою офіційною версією ім’я Алан утворено від назви племені аланів – стародавнього народу, який кочував на Кавказі і в Іспанії. У Росії й донині існує республіка Північна Осетія, яка другим своєю назвою має ім’я Аланія.

За третьою версією ім’я має іранські корені і звучить як “благородний”, “божественний”. На казахському мові воно означає “простір”.

Четверта версія визначає приналежність імені Алан до біблійного переказу, має єврейське коріння і на івриті звучить як “дуб”.

Значення та характеристика імені Алан

Алан – природжений оптиміст, щедрий веселун і жартівник. У складних ситуаціях йому допомагають винахідливість, кмітливість та вміння приймати рішення швидко і вірно. Він дуже талановитий, товариський і добра людина. У нього багато друзів і знайомих, завдяки яким він знаходить вихід своєї невгамовної енергії.

До негативних рис Алана можна віднести вразливість, вразливість, імпульсивність, марнославство, зайву емоційність і запальність. Не рідко останні два якості доводять володаря імені до в’язниці.

У дитинстві Алан швидко засвоює матеріал, але вчиться середньо – вже в ранньому віці емоційність і непосидючість починають йому перешкоджати у побудові правильного життя. Багато часу приділяє своєму хобі, найчастіше спортивного або творчого напряму. Отримані навички та знання пізніше застосовує у дорослому житті при побудові кар’єри або при виборі професії.

Подорослішавши, Алан не сприймає все, що відбувається навколо нього серйозно, а тому живе одним днем, в своє задоволення, знаходячи нових знайомих і витрачаючи гроші на розваги. Недбалим його теж назвати не можна: він ідеаліст, міцно стоїть на ногах, тверезо оцінює свої сили.

Алан не любить сперечатися, всіляко намагається уникнути назріваючого конфлікту. Завжди залишається при своїй думці, переконати його в чомусь абсолютно неможливо. Усі рішення приймає самостійно, ретельно обмірковуючи наслідки кожного кроку.

Частіше вибирає творчу професію – театр, кіно, телебачення, радіо. Рідко стає вчителем, викладачем таких спеціальностей, як географія, математика або геологія. Кар’єру будує по честі і совісті, своєю працею, спираючись на інтуїцію і розум. Досягає не малих успіхів в обраному напрямку і отримує хороший дохід.

У любовних зв’язках не є чесним і постійним. Він любить завойовувати жінок, але, домігшись бажаного, відступає. Одружується пізно. У дружини вибирає спокійну домашню жінку, націлену на ведення побуту і народження дітей. Дама – кар’єристка не зможе його зацікавити всерйоз.

Іменини:

25 листопада, 27 грудня, 31 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Аланчік, Аланушка

Скорочений

Ел, Ал, Аллі, Алін

За церковним

Алан

Колір

  • червоний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

алмаз

Метал

свинець

Рослини

сосна, чебрець

Тотемна тварина

бобер

Риси характеру

комунікабельність, енергійність, захопленість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Алан (Алун) Льюїс ((1915 – 1944) англо-валлійська поет), Алан Кей ((нар.1940) – американський вчений у галузі теорії обчислювальних систем, один з піонерів в областях об’єктно-орієнтованого програмування та графічного інтерфейсу), Алан Гарнер ((нар.1934) британський письменник в жанрі фентезі, творчість якого засноване на древнеанглийских легендах), Алан Габріель Людвіг Гарсіа Перес ((нар.1949) президент Перу в 1985 – 1990 і з 2006 року), Алан Кокс (один з провідних розробників ядра Linux, за свою роботу удостоєний нагороди Free Software Award за 2003 рік), Алан Уолбрідж Ледд ((1913 – 1964) – американський актор), Алан Бін ((нар.1932) астронавт США)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: