Фаріда – значення і походження імені

Історія походження імені Фаріда

Фаріда – це стародавнє ім’я, родом з мусульманських країн. З арабської мови воно може перекладатися як «перлина, коштовність». Іншим варіанти перекладу є «незрівнянна, не має рівних».

До кінця невідомо, як саме це ім’я виникло в своїй рідній культурі. Фахівці вважають, що воно походить від чоловічого імені Фарід або Фарит, в азербайджанському варіанті. У Туреччині ім’я набуло форму Феріде і набуло родинні імена: Хариде, Вариде, Дариде.

На пострадянську територію ім’я потрапило разом з казахами і татарами, поширене і в башкіров. В залежності від культури, наголос можна ставити або на перший чи на другий склад.

Значення та характеристика імені Фаріда

Незважаючи на жіночний переклад імені, його носій буде володіти рисами, характерними більшою мірою для чоловіків: міцний внутрішній стрижень, завзятість і деяка заземленность.

Фаріда сувора і холодна на перший погляд, але близькі їй люди знають, що за цією маскою ховається чуйна і вірна натура, яка не з чуток знає ціну справжньої дружби. Тим не менш, оточуючим доведеться терпіти її періодичні напади: ім’я дарує своїй господині гарячий східний характер.

Ще з дитинства Фаріда впевнена в собі. Вона далеко не найкраща учениця в класі, але в уміннях готувати і працювати руками вона майстриня.

Її настрій дуже мінливий, але образу запам’ятає надовго. Не надто процвітає у відносинах з однолітками і вважає за краще проводити час з авторитетними для себе людьми. Від батьків залежить, який характер буде мати доросла Фаріда: якщо надмірно опікати її і ставитися до неї суворо, то і жінка з неї вийде вимоглива і жорстока.

Фаріда самостійно будує власну кар’єру. Вона не соромитися навіть найнижчої посади, готова поєднувати навчання і часткову зайнятість на одній або декількох роботах. І хоча в колективі її вважають меркантильною, дуже скоро вона вже стоїть по кар’єрних сходах куди вище своїх кривдників.

Навіть чарівна зовнішність Фариды не здатна компенсувати неприступний характер дівчини. Вона сама ж відштовхує потенційних женихів. Зрештою, велика ймовірність пов’язати своє життя з альфонсом або просто слабким чоловіком, який сам потребує опіки. Навіть якщо носій імені не палатиме високими почуттями до свого чоловіка, вона стане відмінною дружиною. Фаріда диктатор в сім’ї, народження дітей пом’якшить її твердий характер.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Фарідонька, Фарідушка, Фарочка, Фарушка, Фаронька, Ідочка

Скорочений

Фарідка, Фара, Фаррі, Іда

За церковним

немає

Колір

  • сірий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

перли

Метал

свинець

Рослини

мандрагора

Тотемна тварина

мураха

Риси характеру

сильна воля, прагматичність, терплячість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фаріда Шаріпова ((1936 — 2010) і казахська радянська актриса театру і кіно, Народна артистка СРСР (1980)), Фаріда Курбангалеева ((нар.1979) російська журналістка та телеведуча), Фаріда Танташева ((нар.1936) російський і радянський хімік, вчений, викладач вищої школи, громадський діяч, доцент кафедри органічної хімії Хімічного інституту ім.А.М.Бутлерова Казанського державного університету), Фаріда Кудашева ((1920 – 2010) радянська башкирська і татарська естрадна співачка, заслужена артистка РРФСР (1972), народна артистка ррфср (1968), народна артистка Республіки Татарстан (1990), лауреат Державної премії Татарстану їм.Р.Тукая), Фаріда Муминова ((нар.1957) радянська і російська актриса театру і кіно, заслужена артистка Росії (2002)), Фаріда Джафар кизи Мамедова ((нар.1936) азербайджанський історик, доктор історичних наук)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: