Фелікса – значення і походження імені

Історія походження імені Фелікса

Фелікса – жіноче ім’я, українська жіноча форма імені Фелікс. Слово «felix» перекладається з латинської як «родючий, успішний, плодоносний, щасливий, блаженний, благоденствующий, багатий». У Римській імперії це слово служило прізвиськом у значенні «щасливчик, везунчик», щоб підкреслити успішність його носія. У першому столітті до нашої ери слово «felix» стало використовуватися в якості імені для вільновідпущених іншомовних рабів. Жіноча форма імені в такому випадку звучала як Феліція або Фортуната, що перекладається з латинської як «щаслива». У православний именослов жіноча форма імені увійшла як Филицата, Фелицата, Филисата.

Ім’я Фелікса також сходить до римської богині щастя і успіху по імені Феліція. Слово «феліція» з латини буквально переводиться як «щастя».

В Російській імперії пряме перетворення чоловічих імен в жіночі зазвичай відбувалося при прийнятті чернецтва, тоді і з’явилася форма Фелікса. Також є версія, що Фелікса – жіноче ім’я, що відбулося від чоловічого імені Фелікс саме під час Жовтневої революції завдяки популярності одного з її лідерів – Фелікса Дзержинського.

У будь-якому випадку значення імені Фелікса однозначно пов’язане зі словом «felix» і може трактуватися як «щаслива, щаслива, благоденствующая, багата, родюча і т. д.» .

Значення та характеристика імені Фелікса

Результат фоносемантического аналізу імені Фелікса неоднозначний і суб’єктивний. Носій імені сприймається поганий, маленької темної пасивної, складною, слабкою, повільною, приземленою, тьмяною, сумною, кволою, повільною. І в той же час ніжною, жіночною, тихою, гарячою, чуттєвої.

Значення букв імені «Фелікса» характеризує його господиню як ніжну, доброзичливу, гнучку, життєздатну, проникливу, товариською, артистичну, вразливу, миролюбну, емоційну, витриваліший, владну, розсудливу і сильну особистість.

Фелікса – практична, тверезо і логічно мисляча, самостійна особистість. Вона товариська, але скромна, не прагне самоствердитися за чужий рахунок. Володарка імені творчо обдарована, сповнена ідей і мрій, але мрії її засновані на конкретних планах і розрахунках. Ця жінка твердо стоїть на ногах, вона живе так, як їй подобається, не терпить тиску, не піддається впливу. Їй притаманні врівноваженість, впевненість в собі і своїх рішеннях, розвинене самолюбство і прагнення до лідерства.

Фелікса не проста в спілкуванні. Вона буває відвертою і замкнутою, уважною і байдужою, сентиментальною і жорстокою, щедрою та скупою. Носительці імені властиві впертість і прямота на межі з безцеремонністю.

Фелікса відповідальна, працьовита, наполеглива. Для досягнення мети готова і багато працювати, і інтригувати. Думка оточуючих для неї не має значення. Ці якості, а також сильний вольовий характер, вміння вести переговори, честолюбство допомагає Феликсе досягти чималих успіхів у кар’єрі та бізнесі. Вона буде відмінним керівником. Також господині імені підійде професія юриста, маркетолога, торгового представника, менеджера, адміністратора.

Фелікса легко може придушити свого партнера – вона бере на себе лідерство, відповідальність за будинок і господарство. Але слабкий партнер їй швидко набридне, бо втратить свою значимість в її очах. Цій жінці потрібен сильний, успішний поза домом чоловік, яким вона змогла б пишатися, але терплячий і поступливий в побуті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: