Фатіма – значення і походження імені

Історія походження імені Фатіма

Фатіма – популярний серед мусульман жіноче ім’я, що має значення «віднімає дитини від грудей, прекращающая годувати дитину». Слово «фатіма» з наголосом на перший склад походить від дієслова «фатама», який буквально перекладається як «відлучив, перервав, відрізав, відокремив». З іранської мови воно перекладається як «светлоликая». Існують варіанти імені Фатыма, Фатьма, Фатим, Фитам.

Це ім’я носила найвідоміша дочка пророка Мухаммеда і його дружина головного послідовника Алі ібн Абу Таліба. Стосовно неї часто використовуються титули аз-Захра («Висвітлює») і Сиддика («Правдива»). Вона відрізнялася ретельністю, працелюбністю і побожністю. З ім’ям Фатіми пов’язують походження популярного серед євреїв та арабів захисного амулета у формі долоні «хамса», іменованого в ісламі «Рука Фатіми». Від її імені походить назва династії халіфів Фатіміди, які вважали себе прямими спадкоємцями Алі і Фатіми і сповідували исмаилитское тлумачення шиїтського напряму в ісламі.

Фатіма – знамените місто португальського округ Сантарен, місце християнського паломництва завдяки явищам в 1917 році Діви Марії і запису пророцтв, іменованих «Три таємниці Фатіми». Іменується так і муніципалітет в Бразилії.

Значення та характеристика імені Фатіма

Фатіма – добра, справедлива, чуйна, розважлива жінка. З дитинства вміє стримувати емоції, володіє лідерськими якостями. Вона пунктуальна та відповідальна, чого чекає і від інших. Незважаючи на вміння глибоко співпереживати, прагнення допомагати і захищати, їй властива злопам’ятність і мстивість. Помста її буває досить жорстокою і витонченою.

У Фатіми хороша пам’ять та гострий аналітичний розум. Вона завзята, акуратна, усидчива і енергійна. Навчання дається їй легко, особливо іноземні мови. Великих успіхів може досягти в спорті, може пишатися міцним здоров’ям, високим життєвим тонусом.

Фатіма вміє прораховувати наперед свої рішення, передбачає розвиток ситуації. Не любить поспішати і ретельно обмірковує свої вчинки, але і швидкі дії в критичній ситуації для неї не проблема. Покладається на інтуїцію, незалежна в своїх рішеннях. Вона не терпить рад, свій досвід і знання цінує вище, воліє здійснювати свої помилки, а не вчитися на чужих. Володарка імені швидко знаходить собі заняття по душі і досягає в ньому успіху завдяки працьовитості, ретельності, вміння роботи в команді. Для неї важлива мета і мотивація. Ця жінка любить зміни, свіжі враження і пригоди.

Фатіма – закритий людей, заводить небагато друзів, але має приятельські стосунки. Носій імені чарівна, приваблива для чоловіків, але будувати сім’ю не поспішає. Їй підійде вольовий, сильний духом, успішний чоловік, турботливий і відданий. Фатіма – відповідальна і любляча дружина і мати. Вона вміє створювати затишок в будинку, здорову, доброзичливу атмосферу. Ця жінка вміє бути гнучким, не гребує хитрістю, домагаючись того, чого хоче. Володарка імені – гостинна і гостинна господиня. Часто заводить у будинку традиції і ритуали. Для Фатіми важливо реалізувати себе і поза домашнього вогнища, вона потребує підтримки своїх починань.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Фатімочка, Фатімушка, Фатімонька, Фитімчик

Скорочений

Фаті, Фату, Фатімка, Фатімі

За церковним

немає

Колір

  • зелений

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил

Метал

мідь

Рослини

орхідея

Тотемна тварина

кішка

Риси характеру

стриманість, справедливість, доброта

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фатіма Табаамрант (вокалістка і художниця в Сусе (Туніс)), Фатіма Бутаева (радянський вчений-фізик), Фатіма Ильская (радянська актриса), Фатіма Ханум Алиярбекова (письменниця), Фатіма Горбенко (українська актриса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: