Евеліна – значення і походження імені

Історія походження імені Евеліна

Евеліна – досить поширене сьогодні в Україні та Росії ім’я, етимологія якого досі не досліджена належним чином.

Так, існують кілька версій походження цього жіночого імені. За однією з них – Евеліна – давньоєврейське ім’я, що в перекладі означає “життєва сила”, “стійкість”, “дихання”.

Окремі дослідники бачать у розглянутому імені французькі корені і виводять його від іншого популярного жіночого імені – Єва.

Ще одна версія виводить поширене жіноче ім’я від англійського Eveline.

Зрозуміло, що таке розмаїття і суперечливість трактувань породили чимало похідних, зменшено-пестливих варіантів імені Евеліна, деякі з яких зараз виступають у ролі самостійних імен.

Так, досить поширеними аналогами і фонетичними варіантами імені є: Єва, Єва, Эвелинка, Эвелиночка, Айлін, Айлін, Елла, Еля, Елька, Ліна, Лінка, Линочка і т. п.

У церковному календарі імені Евеліна немає, тому іменини не відзначаються, хоча деякі джерела все ж наводять точну дату – 19 жовтня.

Значення та характеристика імені Евеліна

Звичайно, походження і значення імені обов’язково впливають на долю її носія, тому не дивно, що основними рисами характеру жінок, що носять ім’я Евеліна, є стійкість, витривалість, енергійність і вміння будь-якими засобами досягти мети.

У дитинстві маленька Евеліна – далеко не подарунок: вона примхлива, свавільна і завжди досягає свого, чого б це їй не коштувало. Оманлива зовнішня крихкість і ніжність, навіть іноді непристосованість до життя допомагають Евеліні досягти бажаного: маленькій принцесі просто неможливо відмовити. Звичайно, цей факт накладає відбиток на подальшу долю дівчини, адже, звикнувши до того, що всі бажання виконуються моментально, з часом Евеліна дисонує з навколишнім світом, де все не завжди буде так, як хоче вона.

З раннього дитинства дівчина, що носить це ім’я, виявляє здібності до мистецтва, тому дуже часто вона пише вірші, малює або грає на музичних інструментах. І, як показує спостереження, саме з мистецтвом вона пов’язує свою професійну діяльність, вибираючи професію музиканта, актора, художника або письменника. Якщо ж з творчими професія не склалося, то з Евеліни вийде хороший психолог, педагог, літературознавець або адміністратор. Яку б професію для себе не вибрала ця жінка – скрізь вона привнесе елемент креативності та емоційності.

Старша Евеліна – цікава, красива й елегантна. Вона впевнена в собі, цілеспрямована і навіть трохи нахабна. Евеліна знає собі ціну і не піде на поступки. Дуже болісно вона сприймає розмови про власної нереалізованості. Ця жінка просто не терпить критики, тому, якщо хочете завоювати її розташування, хваліть її, лестите, проте не перестарайтеся, бо Евеліна тонко відчуває фальш і не сприймає грубої лестощів.

Жінка, що носить це ім’я, з легкістю долає життєві перешкоди, не зациклюється на них, що робить її шлюб вдалим і міцним. Евеліна заміж виходить рано, вибираючи супутника життя на чисто емоційному, підсвідомому рівні. Евеліна шукає чоловіка, який потурав всім її примхам, обожнював її і водночас розумів.

Ім’я Евеліна носили і носять чарівні представниці різних часів і народів. Відомі представниці: Евеліна Ганська (улюблена Оноре де Бальзака), Евеліна Хромченко (журналістка, телеведуча, письменниця), Евеліна Бледанс (актриса), Евеліна Бистрицька (актриса), Евелін Гроссмана (німецька фігуристка).

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Евелінка, Евінья, Евіта

Скорочений

Ева, Еля, Веля, Вела, Ліна

За церковним

немає

Колір

  • блакитний
  • помаранчевий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

магнетит

Метал

залізо

Рослини

лілія

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

скритність, самостійність, цілеспрямованість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Евеліна Бледанс (російська актриса), Евеліна Ганська ((1801 – 1882) польська аристократка, дружина Оноре де Бальзака), Евеліна Сантанджело ((нар.1965) італійська письменниця), Евеліна Хромченко (журналіст, телеведуча, письменниця),

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: