Емілі – значення і походження імені

Історія походження імені Емілі

Ім’я римське, як і більшість римських імен, походить від латинського когномена. Емілії — одне з римських старших родин, що ведуть свій рід від великого вченого Піфагора. В Італії навіть є історична область в честь цього імені Емілія-Романья, регіон Емілія і декілька міст з такою назвою. Ім’я давно стало загальноєвропейським і має свої варіації написання і наголосу в різних європейських мовах. У православній церковній традиції записувалося через букву «е» — Емілія/Емелиан/Емилий.

З Європи ім’я поширилося по всьому світу. Емілі, звичайно, ім’я характерне саме для західної культури. З 1975 року входить в ТОП-50 жіночих імен в Європі та Америці. Пік популярності припав на 90-2000-ті роки. Зараз так рідше називають дівчаток, т. к. прагнення знайти унікальне ім’я торкнулося і батьків на Заході. У Україні ім’я рідкісне. В СРСР частіше зустрічалося у формі «Емілія», а зараз стало зовсім унікальним. Але батьки все частіше цікавляться цим ніжним і милозвучною жіночим ім’ям. Мода на рідкісні, необщеупотребительные імена бере своє.

Значення та характеристика імені Емілі

Емілі — це скорочена або похідна форма повного жіночого римського імені Емілія (Aemilia), яка сталася від аналогічного чоловічого імені Емілій (Aemilius). Це не просто ім’я, а римський когномен — родове ім’я, з’явилося під впливом прикметника «aemulus». Це можна перевести як «суперник», «честолюбний», «прагне стати рівним», «той, хто змагається». Тому значення імені Емілі трактують як «суперниця», «честолюбна», «соревнующаяся».

Але значення імені анітрохи не відповідає характеру Емілі. Вірніше, це лише один з лейтмотивів її характеру. Емілі — це ніжна, товариська кішечка, яка може не просто показати кігтики, але і серйозно нашкодити. Але робить вона вкрай рідко, не має скандальної натурою, не агресивна.

Дуже багато залежить від умов життя та оточення Емілі. Якщо вона живе в комфортною, безпечною та інтелігентною середовищі, то все життя може показувати тільки «білу і пухнасту» сторону характеру. Якщо ж навколо конкуренція, грубість, виживання і проблеми, то з боку Емілі можна частіше спостерігати спалахи гніву, дратівливість.

Дитяча пора для Емілі — це скоріше події внутрішнього світу, а не зовнішнього. У дитинстві найчастіше вона спокійний і милий, «зручний» дитина, яка живе у світі своїх мрій і переживань. Підростаючи, починає активніше діяти і виявляти себе зовні. Може самостійно вибрати для себе гуртки, наполягає на певному одязі, дозвіллі. Це не впертість, а формування особистості.

Емілі доброзичлива, може поділитися останнім, поступитися, якщо відгукнеться її серце. Але на грубість і зло відповість жорстко і агресивно, не замкнеться і не засмутиться — дасть здачі. Але перша ніколи не стане проявляти агресію. Емілі сильна духом, мудра. Це привертає до неї таких же людей. Друзів мало, зате надійні і схожі за інтересами. Дружбу Емілі приділяє багато сил і уваги.

Емілі володіє тонким смаком, красномовством, музикальністю і пластичністю, тому може вибрати творчий шлях. Любить неходжені стежки: часто вибирає чоловічу шлях у професії, те, чого до нього ніхто не зміг зробити. Емілі відповідальна і серйозна працю, доводить справу до кінця, тому їй можна вибирати і серйозні області: медицину, будівництво, політику, фінанси.

Заміж Емілі на перший погляд не прагне, залицяння приймає поблажливо. Особливо не захоплюється, партнерів не змінює. Це може тривати досить довго, незважаючи на очевидну красу і привабливість Емілі складно знайти супутника життя. Якщо пощастить, то вийде заміж за відповідного серйозного чоловіка з любові, якщо ні, то здасться і вийде заміж за розрахунком, аби догодити сім’ї. Втім, союз по любові чи за розрахунком буде однаково вдалим. Емілі готова працювати над стосунками, вибудовує оптимальні і міцні узи в шлюбі.

Іменини:

В Православ’ї – Емілія Кесарийская іменини 14 січня.

Зменшено-лагідний варіант

Еміля, Еміленька, Емілочка, Милі, Меллі, Емілюшка, Милюня, Еммі, Еля, Еллі, Мілія

Скорочений

Емі, Крейда, Меллі, Еммі, Милі, Еля

За церковним

Емілія (Емілія)

Колір

  • блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

лазурит, аквамарин

Метал

срібло

Рослини

блакитна ялина, ожина

Тотемна тварина

хамелеон

Риси характеру

сильна, самостійна, складна

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Емілі Бронте – одна з трьох сестер-письменниць з Англії, автор знаменитих романів (“Грозовий перевал”); Емілі (Олівія Ліа) Блант – голлівудська зірка, актриса кіно, яка відрізняється тонкою грою і мудрим вибором фільмів (к/ф “Дівчина на поїзді”, “Диявол носить Прада”); Емілі Уотсон – улюблена всіма Герміона Грейнджер з Поттеріани, британська зірка кіно і театру; Емілі Дікінсон – велика поетеса із США;

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: