Ерік – значення і походження імені

Історія походження імені Ерік

Ім’я Ерік походить від древнескандинавского слова Eirikr, яке можна перекласти на сучасну українську мову як «вічно правлячий монарх». Спочатку Eirikr вимовлялося Еріх, але завдяки тому, що ім’я користувалося популярністю в агло-саксонському світі, воно набуло англійську форму, найбільш відому сьогодні – Ерік. У Німеччині та Чехії збереглася споконвічна форма імені – Еріх.

Існує й інша версія, згідно з якою етимологія імені має німецьке коріння і переводиться як «вічно могутній». Неозброєним оком можна помітити конотацію скандинавського варіанту, від якого і сталася нова трактування імені. Враховуючи лінгвістичні особливості, що відрізняють жителів різних європейських держав, ім’я набуває не тільки різні смислові відтінки, але і починає звучати по-різному: Еріку, Ееро, Еріко. У Радянському Союзі воно і зовсім перетворилася в загадкове Ерій. Багато воліють називати Эрия Еріком, незважаючи на те, що ім’я Эрия утворене від іменника «ера» і ніяк не пов’язане зі Скандинавією.

Значення та характеристика імені Ерік

У дитячому віці Ерік – тихоня, переважають м’які риси характеру. Він відрізняється стриманістю і неквапливістю в діях. У юному віці він беззастережно підкоряється авторитету дорослих, виявляє серйозність часом не властиву дітям. Все це хороші риси характеру для заняття точними науками. Не дивно, що багато людей досягають успіху в математиці, з «молодих нігтів» обіграють батьків в шахи та інші ігри, побудовані на логіці. Не чуже Еріку-дитині творче начало: часто зустрічається захоплення музикою, грою на музичних інструментах.

Риси характеру, притаманні дорослому віком, залежать від часу року, в якому дитина була народжена.

В Еріка, яке святкує свій день народження в літні місяці, бере верх раціональний початок. Він намагається підкорити своїй волі кожна подія в житті, що примушує його обмірковувати практично будь свою дію. «Літній» Ерік не любить спонтанних вчинків. Таким же чином він діє і в особистому житті. Тому рішення зв’язати себе узами шлюбу дається йому дуже нелегко, потрібно зважити всі «за» і «проти», щоб бути стовідсотково впевненим у своїй «другій половині». Тому багато хто так і не одружуються, вважаючи за краще вести наукову діяльність, в якій вони досягають блискучих результатів.

Ерік, який з’явився на світ восени, відрізняється надмірною акуратністю і себелюбством, багато часу приділяє своєму зовнішньому вигляду, завжди доглянутий і одягнений «з голочки». Не дозволяє собі зайвого і в спілкуванні, ретельно вибирає коло людей, з якими вступає в контакт. «Осінній» Ерік – творча людина, часто стає поетом, музикантом, художником. Він захоплюється колекціонуванням, дуже гостинний і любить ходити в гості.

Ерік, народжений взимку, володіє загостреним почуттям справедливості. Він, не задумуючись, кинеться захищати свою честь і гідність у словесній перепалці, але і не побоїться відстояти себе або небайдужих йому людей до кулачної бійки. Йому не властива хитрість, фальш, він відкритий, завжди говорить, що думає.

Зиму змінює весна, і на світ з’являється «весняний» Ерік. Він зовсім не вміє постояти за себе, але з віком його характер грубіє, проте ненависть до вульгарності і фамільярності залишається в ньому на все життя. Еріки, народжені навесні, відмінні авіаконструктори, музиканти, хірурги, досягають великої майстерності у своїй справі.

Іменини:

18 травня

Зменшено-лагідний варіант

Ерушка, Еричка

Скорочений

Ер, Ері, Еррі, Рік, Ріккі, Річі

За церковним

Ерік

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

яшма

Метал

ртуть

Рослини

шипшина

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

серйозність, самостійність, терплячість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ерік I Добрий, або Великодушний ((1070 – 1103), король Данії. Один із синів короля Свена II Эстридсена, був обраний королем після смерті свого брата Олафа.), Ерік «Рудий (Червоний)» Торвальдсон, Ейрік Рауди ((950 – 1003) скандинавський мореплавець і першовідкривач, заснував перше поселення в Гренландії. Прізвисько «рудий» отримав за колір волосся і бороди), Ерік Влчек (словацька весляр на каное, багаторазовий чемпіон світу, призер олімпійських ігор), Ерік Френк Рассел ((1905 – 1978) англійський письменник-фантаст, майстер короткого іронічного розповіді), Ерік Станіслаус Стенбок ((1858 – 1895) англійський письменник, автор фантасмагоричних і готичних оповідань, яскравий представник декадентства)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: