Ельдар – значення і походження імені

Історія походження імені Ельдар

Етимологія чоловічого імені Ельдар залишається до кінця не зрозумілою. З однієї точки зору, слово з’явилося у скандинавських народів, поєднуючи в собі два кореня: «вогонь» і «воїн». По іншій, в Стародавній Греції існувало ім’я Іліодор (Хелиодорос), яке позначало «сонячний дар», від нього утворилося ім’я Ельдар. З третьої точки зору, у тюркських народів існують слова «мул» (країна) і «дар» (господар). Ці слова створили іменник Ілдар (Ільдар, Ельдар), перекладається як «глава держави». Зазначимо, що зустрічається і ще один варіант перекладу імені з тюркської мови. Адже Іль позначає Бога (Аллаха), значить, Ільдар — це «Божий дар». Таким чином, ім’я Ельдар набуло поширення в різних культурах і релігіях. Ім’я в різних варіаціях зустрічається в мусульманських республіках. У православних святцях воно відсутнє, тому його носії відзначають іменини у день пам’яті мученика Іліодора (2 грудня).

Значення та характеристика імені Ельдар

З дитинства Ельдар вражає оточуючих серйозністю і відповідальним ставленням до доручень дорослих. У хлопчика завжди є вихованець, турботу про якому він повністю бере на себе. Ельдар не є відмінником у навчанні: у нього відсутні лідерські якості, йому не потрібно бути в числі перших учнів. Він воліє точні науки, плануючи з ними пов’язати свою майбутню професію. Вчителя поважають його за врівноважений і вольовий характер, через бажання допомогти слабким і відстаючим товаришам. Ельдар любить самотність, насолоджуючись ним, хоча назвати його справжнім інтровертом можна. У нього є перевірені друзі, з якими він часто спілкується. Він приваблює своєю великодушністю і оптимізмом. Цей чоловік може реалізувати себе в технічних професіях, хоча і в педагогіці теж може досягти висот. Ельдар володіє комерційною жилкою, що допомагає йому гідно вести власний бізнес. У разі банкрутства він, мобілізуючи всі сили, швидко стане на ноги. Ельдар ніколи не потребує фінансах, маючи заощадження.

Ельдар — дуже велелюбний чоловік. Його обраниці зовні нагадують його мати, яку він протягом життя практично обожнює. Всі партнерки Ельдара за складом характеру м’які і добродушні. Сам же він, темпераментний і пристрасний. Проте в глибині душі він вразливий, переживає невдачі дуже гостро. Якщо говорити про шлюб, то зазначимо, що Ельдар не до кінця розуміє серйозність подружніх відносин. Часто шлюб розпадається саме за його ініціативою, так як він не бажає приймати побут і рутину сімейного життя. Серед володарів цього імені багато тих, хто одружується більше двох разів. Часто Ельдар може зривати на своїх близьких злість. Він не любить маленьких дітей, проте у міру їх дорослішання їм стає кращим другом. Ельдар не може похвалитися міцним здоров’ям. Тому йому можна порадити ще з юності приділяти увагу профілактиці хвороб. Цей чоловік схильний до постійної рефлексії, отже, частих депресій. Заняття спортом (гребля, плавання та біг) допоможуть йому підтримувати життєвий тонус.

Іменини:

9 квітня, 6 травня, 22 червня, 3 липня, 2 вересня, 11 жовтня, 21 листопада, 2 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Елька, Ельдашка, Ельдарчик, Ельдушка, Дарик, Дарчик, Дарушка, Дарочка, Ілька, Ільчик

Скорочений

Ель, Еллі, Елік, Дару, Дару, Дора, Іль, Іля

За церковним

Іліодор

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

аметист

Метал

свинець

Рослини

кипарис, тюльпан

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

волелюбність, комунікабельність, поступливість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ельдар Реннінг – лижник з Норвегії, переможець етапів Кубка світу, дворазовий чемпіон світу. Брав участь у дистанційних перегонах і спринтах; Ельдар Рязанов – радянський і російський кінорежисер; Ельдар Юніс огли Салаев – фізик азербайджанського походження, вчений, який досліджував особливості фізики твердого тіла, зробив ряд відкриттів в фотоелектроніки і квантової електроніки; Ельдар Шенгелая – режисер і актор грузинського походження; Ельдар Ахадов – російський письменник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: