Еліза – значення і походження імені

Історія походження імені Еліза

Еліза – жіноче ім’я, етимологія і значення якого досить суперечливі. Так, існує кілька версій його трактування.

За першою з них, Еліза – скорочене від Єлизавета (Елізабет, Ізабелла). У перекладі з давньоєврейської ім’я означає “мій Бог – клятва”. Однак тут також все не так просто, адже існують і інші версії його походження. Англійці, наприклад, переведуть це ім’я як “лебідь”, німці використовують форму Ельза, що перекладається як “благородна діва”.

Ім’я завжди користувалося популярністю в різних країнах. Саме тому спостерігаємо велику кількість скорочених і зменшено-пестливих форм: Ліза, Еллі, Ліззі, Лизетта, Лизела, Еля, Элза, Ельза, Ельзи.

Значення та характеристика імені Еліза

Якщо виходити з того, що ім’я обов’язково впливає на долю, характер і звички її носія, то стає очевидним, що домінантними рисами характеру жінки, що носить ім’я Еліза, повинні бути благородство (адже воно перекладається з німецької як “благородна діва”), чесність , справедливість, обов’язковість і вірність.

Вже з раннього дитинства маленька Еліза демонструє ключові риси характеру: вона стійка, уперта, нерідко імпульсивна і навіть деколи нестримана. Елізу не цікавить суспільство дівчаток та ігри з ляльками, вона дружить виключно з хлопчиками і прагне бути схожою на них навіть у дрібницях, наприклад, в стилі одягу чи зачіски.

Еліза любить спорт, особливо гімнастику і плавання. До навчання ставиться не дуже сумлінно, оскільки вважає її марною тратою часу. В дитинстві і ранній юності Еліза доставляє батькам чимало клопоту.

Ситуація кардинально змінюється, коли дівчина підростає і починає усвідомлювати свою красу і здатність впливати на протилежну стать. Однак починають проявлятися комплекси, що вона не така, як інші: не надто красива, розумна, елегантна. У цей період життя Елізи необхідний друг і порадник, з яким вона могла б ділитися душевними переживаннями і проблемами. Дуже часто такий порадницею стає мама або старша сестра. Незважаючи на зовнішню впевненість, навіть самовпевненість, в душі Еліза залишається дуже чутливою і вразливою і болісно переживає будь-яку критику.

Еліза – жінка дуже прихована, рідко перед ким відкриває душу. Вона самолюбива і не потерпить ніякої критики. Еліза впевнена, що краще знає, як вчинити в тій чи іншій ситуації, а тому не зазнає іншої точки зору. Вся життя Елізи – це бажання самоствердитися і довести іншим, що вона чогось варта, що вона здатна на самостійні рішення. Все її життя – це боротьба насамперед із самою собою, зокрема з внутрішніми, прихованими від всіх комплексами.

Еліза, якщо захоче, зможе реалізуватися в будь-якій професії, особливо якщо потрібно щось комусь довести. З неї вийде непоганий педагог, уважний психолог, художник, талановита актриса чи співачка.

Заміж Еліза виходить пізно, постійно сумніваючись у правильності власного рішення. Навіть не спробувавши, вона вже боїться зазнати поразки, страждає, що всі її зусилля марні і не дадуть результату. Щасливий шлюб Елізи можливий тільки з чоловіком, який відчує її тонку душевну організацію, зрозуміє і підтримає.

Ім’я Еліза в різному фонетичному оформленні поширене в різних країнах. Найбільш відомими представницями його є: Еліза Кук (англійська поетеса), Еліза Ожешко (польська письменниця), Еліза Сигичелли (італійська художниця), Еліза Товати (французька співачка і актриса), Еліза Гринблат (єврейська поетеса), Ельза Ланчестер (англійська актриса), Ельза Бернштайн (німецька письменниця), Еліза Бонапарт (сестра Наполеона Бонапарта).

Іменини:

14 червня, 17 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Елізочка, Елізушка, Елізонька, Елізі

Скорочений

Елізка, Еля, Еллі, Ельза, Ліза

За церковним

Єлисавета

Колір

  • бузковий

Планета

  • Прозерпіна

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аметист

Метал

платина

Рослини

бузок

Тотемна тварина

свиристель

Риси характеру

самостійність, песимістичність, слабка воля

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Еліза Кук ((1818 – 1889) англійська поетеса), Еліза Арнольд По ((1787 – 1811) – американська актриса, мати Едгара Аллана По), Еліза Ребека Бріджес ((1973 – 2002) американська фотомодель і актриса), Еліза Ожешко, Еліза Ожешкова, Еліза Оржешко ((1841 – 1910) польська письменниця, громадська діячка), Еліза Хоуп Беннетт (англійська актриса, відома своїми ролями у фільмах «Чорнильне серце», «Стрілець»), Еліза Бойє Хол ((1853 – 1924) американська саксофоністка-любителька і меценат), Еліза Гринблат ((1888 – 1975) уроджена – Аронсон; американська єврейська поетеса і пісняр, писала на ідиш), Еліза Алефельдт, Еліза Давидия Маргарита фон Алефельдт ((1796 – 1855) графиня, представниця роду Алефельд), Еліза Сигичелли (сучасний італійський художник)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: