Елеонора – значення і походження імені

Історія походження імені Елеонора

Елеонора – жіноче ім’я, щодо етимології якого досі точаться суперечки. Так, існує кілька основних версій його походження. Одна версія стверджує, що ім’я Елеонора має давньогрецьке походження і перекладається як “милосердя, співчуття”, що й не дивно, оскільки давньогрецький бог Элеос – уособлення милосердя.

Інша версія виводить ім’я Елеонора від давньоєврейського «Бог мій світ».

Третя пояснює походження імені через старофранцузьку мову, в якому явно виділяють перший компонент – ali ( “чужий, сторонній, інший”), значення ж другого незрозуміле. Деякі дослідники схильні пояснювати ім’я Елеонора як похідне від старофранцузької “свій”, “нечужой”. Дуже часто ім’я трактують як похідне від Олена.

В історії ім’я Елеонора найчастіше пов’язують з Алиенорой Аквітанської – дуже заможною і впливовою жінкою свого часу. Ім’я набуло поширення в епоху Середньовіччя, де панувало в західноєвропейських монарших сім’ях.

Іменини жінка, що носить ім’я Елеонора, відзначає 27 травня.

Ім’я має чимало розмовних і зменшувально-пестливих форм, серед яких: Елла, Елка, Еля, Нора, Елла, Леля, Лора.

Значення та характеристика імені Елеонора

Виходячи з того, що ім’я обов’язково впливає на долю, характер і звички свого носія, то Елеонора асоціюється насамперед з жінкою, ключовими рисами характеру якої виступають доброта, милосердя, уміння співчувати й співпереживати.

Як показують спостереження і досвід, це дійсно так, проте, як і кожна жива людина, Елеонора має як позитивні, так і негативні риси. До останніх можна віднести надмірну владність, навіть в деяких ситуаціях свавілля, бажання маніпулювати людьми і скрізь шукати користь для себе.

Елеонора зазвичай досить компанійська людина, з хорошим почуттям гумору, яке нерідко виручає її з неприємних і двозначних ситуацій: зрозумівши, що зайшла занадто далеко у своєму прагненні домінувати, Елеонора легко і непомітно перетворить свої слова жартома.

Жінка, що носить ім’я Елеонора, зазвичай досить практична і прагматична, нерідко ці риси у неї загострене аж до меркантильності. Елеонора завжди вміє знайти вигоду для себе, якщо ж такої немає, то за справу вона і братися не стане.

Дуже часто Елеонора знаходить себе в професії військового, міліціонера, керівника будь-якого рівня. Цінність Елеонори полягає і в тому, що вона завжди доводить розпочату справу до логічного завершення. Вона розумна і цілеспрямована, вміє критично осмислювати ситуацію і знаходити вихід із, здавалося б, безнадійного становища.

Однак Еля не з тих, хто буде працювати просто так. Вона готова дуже багато вкладати в роботу, але тільки в тому випадку, коли впевнена, що справа принесе їй певні бонуси і матеріальну винагороду. Елеонора хоче бачити результати своєї діяльності, і дуже часто вони вимірюються в грошовому еквіваленті.

Елла прагматично підходить не тільки до роботи, але і до створення шлюбу: вона ніколи не зверне уваги на чоловіка звичайного, нічим не примітного. Обранець Елли повинен бути красивим, успішним, розумним і цілеспрямованим. Пошуками такого чоловіка Елеонора займається досить довго, тому й виходить заміж після 30. Першого дитини (часто єдиної) народжує близько до 40, однак саме в цей час вона чогось досягає в житті, має матеріальний достаток і стабільну роботу.

Еля – хороша мама, яка весь свій вільний час готова віддати дитині, однак не буде балувати, оскільки вважає, що тільки суворе виховання зможе дати її дитині якесь майбутнє.

Ім’я Елеонора поширене не лише в країнах пострадянського простору, але і в Західній Європі. Самими яскравими представницями його є: Алієнорою Аквітанська (герцогиня), Елеонора Прованська (королева Англії), Елеонора Мандалян (письменниця, журналістка, скульптор), Елеонора Дузе (італійська акторка), Елеонора Дуда (радянська актриса), Елеонора Медічі (аристократка), Елеонора Вайсгербер (німецька кіноактриса), Нора Робертс (американська письменниця).

Іменини:

27 травня

Зменшено-лагідний варіант

Елюша, Еллочка, Еллочка, Елюшка, Елонька, Норочка, Шкряботушка, Норчик, Леля, Леонорочка, Леонорушка

Скорочений

Еля, Елька, Ела, Елла, Лена, Лера, Леся, Лека, Лора, Лео, Нора, Норіка, Норіна, Неллі, Еллі, Еллика, Ейлі

За церковним

Елеонора

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

бурштин

Метал

ртуть

Рослини

конвалія

Тотемна тварина

хамелеон

Риси характеру

егоїстичність, інтелект, обдарованість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Елеонора Мандалян ((нар.1939) – письменник, журналіст, скульптор, художник, педагог); Елеонора Бєляєва ((нар.1935) уроджена – Матвєєва; радянський і російський музичний редактор, ведуча програми «Музичний кіоск», яка виходила на радянському телебаченні); Елеонора Вудсток ((1318 – 1355) дочка короля Англії Едуарда II і Ізабелли Французької, сестра Едуарда III, друга дружина Рейнальда II Гельдернского); Елеонора Кліффорд, графиня Камберленд ((ок. 1519/1520 – 1547) уроджена – леді Елеонора Брендон; молодша дочка Чарльза Брендона, 1-го герцога Саффолка, і Марії Тюдор); Елеонора Дузе ((1858 – 1924) італійська актриса); Елеонора Дуда ((1927 – 2007) радянська і латвійська актриса, Заслужена артистка Латвійської РСР); Елеонора Прохницкая ((нар.1937) радянська і російська актриса)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: