Джаміля – значення і походження імені

Історія походження імені Джаміля

Джаміля – жіноча форма стародавнього чоловічого імені арабського Джаміль. У перекладі з арабської мови Джаміля означає «красива, чарівна, миловидна», рідше – «добра». Є легенда, що пророк Мухаммед особисто перейменував жінку – доньку, а за іншою версією – дружину свого сподвижника Омара бін аль-Хаттаба з ім’ям А’в асийя, що означає «непокірна» в Джамілю. Це ім’я носили кілька інших сподвижниц пророка, науковців ісламу і мухаддиса.

Ім’я популярне серед мусульман всього світу: в Азії, в Європі, в Африці і навіть у США. Останнім часом це ім’я рідкісне серед арабів. А ось серед татар, казахів, киргизів і народностей Кавказу воно популярне і зараз. У татар ім’я Джаміля входить як складова частина в складні імена Зульджамиля (красуня з локонами), Гульджамиля (красивий квітка). Тюркські народи мають форму цього імені – Ямиля. Існують і інші варіанти імені Джаміла, Джамелія, Джамиле.

Значення та характеристика імені Джаміля

Згідно звуковому аналізу імені, Джаміля – сильна, смілива, яскрава і радісна особистість. Буквений аналіз дає більш повну характеристику: товариська, примхлива, невпевнена в собі, вразлива, але змістовна, владна і сильна натура. Джаміля працьовита, дбайлива, миролюбна, інтелігентна і творча особистість.

Джаміля з дитинства відрізняється вразливістю, емоційністю та артистичністю натури. Вона неспокійна, рухлива й непосидюща. Їй важко зосередитися на чомусь одному. Дуже товариська, до нав’язливості і настирливості, часто суне ніс в чужі справи і проблеми, не в міру цікавою. У той же час дівчинка сповнена чарівності і чарівності, перед нею ніхто не може встояти.

Джаміля відрізняється гострим розумом, логічним мисленням, з віком стає більш розважливою, дипломатичною та коректною. Володарка імені – фаталіст, вона живе сьогоднішнім днем, не любить будувати далекосяжних планів і приймає обставини і події як неминучість. Будь-які життєві труднощі долає з гідністю, ніколи не здається. Ця жінка вперта, має і відстоює свою точку зору, може бути глухою до чужих аргументів і доводів.

Володарка імені вміє прощати і забувати образи. Вона терпляча, вміє не помічати чужих недоліків. Джаміля відрізняється веселістю, товариськістю, часто є душею компанії, у неї багато друзів і шанувальників. Легко ставиться до грошей, не любить і не вміє економити і відкладати. Вона цінує красу і стиль, любить дорогий одяг, прикраси, стежить за собою. Часто має артистичними здібностями та іншими талантами. Часто вибирає для себе творчу професію. Хоча може розвивати власну справу.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Джамилюшка, Джамилечка, Джамиленька, Джамильчик, Джамочка, Джамушка, Джамонька, Джамуля, Джамульчик, Джамуся, Джамуня

Скорочений

Джа, Джама, Джамми, Джамка

За церковним

немає

Колір

  • блідо-жовтий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

селеніт

Метал

срібло

Рослини

диня, латаття

Тотемна тварина

лань, сова

Риси характеру

товариськість, непостійність, емоційність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Джаміля Бухиред ((нар.1935) алжирська революціонерка, одна з найвідоміших жінок-учасниць національно-визвольної боротьби Алжиру), Джаміля Джазылбекова (казахська композитор), Джаміля Аимбетова (головний редактор журналу «Сезон»), Джаміля Кульмагамбетова (дизайнер), Джаміля Стехликова (політичний діяч Чехії)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: