Діана – значення і походження імені

Історія походження імені Діана

Діана – ім’я латинського походження, в перекладі означає “божественна”. В давньоримській міфології Діана – богиня місяця і полювання (аналогом в давньогрецькій міфології є Артеміда).

Ім’я Діана завжди користувалося в світі великою популярністю і ніколи не виходило за межі 200 найбільш частотних імен.

Зрозуміло, що ім’я Діана не може бути в церковному календарі, оскільки воно символізує язичницьку богиню, тому, прагнучи все ж назвати дитину ім’ям, батьки зазвичай дають ще одне – церковне.

Поширеність імені зумовила появу численних скорочених і зменшувально-пестливих форм: Діна (деякі лінгвісти вважають його окремим ім’ям), Діанка, Діаночка, Диночка, Динуся, Ана, Даяна, Ді, Діді.

Значення та характеристика імені Діана

Так хто ж така Діана? Чому це ім’я стало настільки популярним у сучасному світі?

У звичайної людини ім’я Діана асоціюється насамперед з римською богинею полювання і місяця, родючості, покровителькою тваринного і рослинного світу. Якщо у Древній Греції культ Артеміди (вона ж Діана), був дуже поширеним, то в Римі в патриціанських колах популярної Діана не була: вважалося, що Діана в першу чергу – покровителька рабів, адже саме в її храмі вони набували недоторканність.

Риси характеру імені Діана

Звичайно, ні для кого не секрет, що ім’я нерідко стає визначальним фактором для укладу життя людини, воно обов’язково накладає відбиток на носія, нагороджуючи останнього тими чи іншими негативними або позитивними рисами характеру. Звідси і твердження, що люди з однаковими іменами обов’язково мають щось спільне в поведінці, ставленні до життя і до інших людей.

Діана, асоціюючись насамперед з богинею, автоматично запозичує від прототипу владність, велич, силу і красу.

Яка ж сучасна Діана?

Вважається, що в ранньому дитинстві маленька Діанка – дуже наївна і щира дівчинка, відкрита до людей і до всього нового. Її скрізь повно, вона на все звертає увагу, всім цікавиться. Діанка – душа дитячої компанії, без її участі не обходиться жоден День народження або просто свято. Вона весела, розумна і цікава.

З часом Діана починає усвідомлювати, що не все так чудово в цьому світі: є люди, які охоче використовують її простоту і наївність в своїх цілях. Зрозумівши цей неприємний факт, Діана замикається в собі, обмежує коло спілкування. Саме з цим пов’язані стреси та депресії, до яких схильна дівчина в юному віці.

Діана зазвичай від природи наділена гострим аналітичним розумом, однак вчитися особливо не бажає. З ранніх років вона зазвичай визначається з майбутньою професією і чітко вчить тільки те, що їй знадобиться в житті. На інші предмети вона практично не звертає уваги, задовольняючись просто найнижчою позитивною оцінкою.

Як показує досвід і практика, Діана має схильність до точних наук, тому саме з ними нерідко пов’язує своє життя.

Зустрівши Діану вперше, ви можете подумати, що вона занадто повільна, плавна і флегматична, тому її легко обдурити. Однак повірте, що це зовсім не так: за показною повільністю ховаються гострий розум, практичність, що нерідко доходить до меркантильності, твердість характеру і навіть агресія, якщо раптом надумаєте її обдурити.

Діана постійно тримає себе в руках, контролює кожен крок, особливо якщо цього вимагає робота. Для досягнення результату Діана піде на все, тому не дивуйтеся, що ставлення до вас з боку жінки, що носить це ім’я, раптом змінилося з прихильного на нейтрально-байдуже: отримавши бажане, Діана втратить до вас всякий інтерес.

Як і в юності, Діана завжди виступає в ролі душі компанії, але тільки в колі добре знайомих і друзів: до всього нового юна і зріла Діана ставиться насторожено.

Друзів Діана обирає зі свого кола. Ключовими при виборі стають такі якості, як доброта, співчуття і нездатність віддати. Свій внутрішній світ Діана ретельно оберігає і не підпускає до себе нікого зайвого і випадкового.

Сімейні та любовні стосунки Діани

Діана – особа, відповідна до світу і свого місця в ньому з завидною практицизмом, навіть меркантильністю, тому не дивно, що до супутника життя жінка ставить певні вимоги. Якщо бути абсолютно точним – то досить-таки високі вимоги. Діана ніколи не зверне увагу на чоловіка, який не вміє брати від життя все, не зможе гарантувати їй безбідне життя.

Діана зазвичай виходить заміж рано, керуючись при виборі тверезою оцінкою і інтуїцією. Шлюб з жінкою, що носить це ім’я, буде міцним і надійним, але тільки до тих пір, поки обранець зможе гарантувати їй безхмарну і безбідне життя.

Діана не терпить зради, тому чоловікові треба добряче подумати перед тим, як звертати увагу на інших: дізнавшись про факт зради, Діана ні на хвилину не задумається про можливість збереження відносин.

Діана дуже честолюбна, а тому постійно хоче чути в свою адресу масу компліментів. Вона хоче, щоб її не просто любили, а обожнювали, бо, заради спокою в родині, чоловік повинен закидати її квітами і подарунками.

Діана дуже чутлива і жіночна, здатна на сильні почуття, тому має всі шанси стати гарною дружиною і матір’ю, яка не буде занадто балувати своїх дітей притаманна Діані твердість не дасть їй втратити голову від улюблених чад. Діана обожнює дітей, проте здатна не обожнювати їх, а сприймати об’єктивно.

З родичами чоловіка Діана зберігає рівні відносини, не впускаючи їх у свою родину, однак і не відкидаючи зовсім.

Вважається, що найбільш вдалий шлюб Діани можливий з чоловіками, які носять імена: Арнольд, Андрій, Герман, Ісаак, Лев, Ізяслав, Родіон, Савелій, Едуард. Менш вдалим – з Русланом, Іваном, Петром, Віктором, Дмитром, Юрієм.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Діани

Діана має схильність до точних наук, тому закономірно, що вибирає професію фінансиста, бухгалтера, аналітика.

З Діани виходить успішна бізнесвумен, адже її вроджені здібності і інтуїція допомагають їй досягти успіху в, здавалося б, безнадійних справах.

Діана не боїться ризикувати, вона переконана, що той, хто не ризикує, не заслуговує успіху. Нерідко ризикуючи, Діана орієнтується виключно на інтуїцію, тому створюється враження, що жінка безвідповідальна.

Вміння спілкуватися з людьми, комунікабельність та відкритість роблять Діану бажаним членом будь-якого колективу. Жінка, що носить це ім’я, володіє чудовими організаторськими здібностями, тому з неї вийде відмінний керівник. Діана об’єктивна і розважлива, тому не вимагає від співробітників нереального – високу планку вона ставить виключно для себе.

В роботі для Діани головне не розпорошуватися на дрібні проблеми, а вибрати конкретну мету і чітко йти до неї.

Жінка, що носить ім’я Діана, не завжди з пієтетом ставиться до будь-якої роботи: для неї це не самоціль, а спосіб заробити на життя.

Діана дуже скрупульозна і акуратна, виважена і цілеспрямована, тому цілком може реалізуватися в області медицини.

Жінка, що носить ім’я Діана, не любить одноманітності, тому часто змінює роботу, і навіть сферу діяльності, якщо та перестає приносити прибуток.

Притаманна Діані практичність змушує жінку постійно йти в ногу з часом, пристосовуватися до нових вимог сучасного світу і знаходити своє місце під сонцем навіть в найскладніших умовах.

Здоров’я Діани

Вважається, що ім’я накладає відбиток не тільки на долю людини, але і має великий вплив на його фізичне здоров’я. Окремі ресурси в Мережі стверджують, що здоров’я Діани залежить від часу її народження: якщо дівчинка народилася в першій половині дня, то вона виросте значно здоровіше і міцніше, ніж та, що народилася в післяобідній час.

Жінкам з ім’ям Діана приписують численні болячки: простудні захворювання, інфекційні, серцево-судинні, діабет, захворювання опорно-рухового апарату та інші.

Орієнтуючись на численні джерела, можна стверджувати, що маленька Діана часто дуже болюча, до неї так і липнуть різні інфекції, тому її загартовуванню слід приділяти багато уваги. Варто віддати дитину на плавання, адже воно здатне позитивно вплинути на вади опорно-рухового апарату (дуже часто Дианам діагностують сколіоз).

З віком у Діани можливі проблеми з нервовою системою, зокрема вона схильна до депресій, з яких без допомоги психолога жінці важко вийти.

У старшому віці у Діани, яка не приділяє здоров’ю належної уваги, можуть діагностувати діабет.

Загалом, незважаючи на всі ризики, слід пам’ятати, що здоровий спосіб життя і регулярні заняття спортом зможуть запобігти будь-яку хворобу і поліпшити якість життя.

Ім’я Діана для дитини

Ім’я Діана б’є рекорди популярності в усьому світі не тільки через асоціації з всесильної богинею, але і завдяки милозвучності і наявності багатьох пестливих варіантів.

Пік популярності імені припадає на період життя британської принцеси Діани, яка стала ідолом для цілого покоління людей. Зрозуміло, що, називаючи дитину в її честь, батьки прагнули передати дітям красу принцеси, її відчуття стилю, смаку і велич.

Це ім’я носили і носять чарівні представниці різних соціальних груп (від осіб королівської крові до звичайних людей) і професій. Так, найвідомішими Дианами світу є: Діана Спенсер (вона ж Леді Ді, принцеса Уельська), Діана де Пуатьє (фаворитка французького короля Генріха II), Діана Арбеніна (співачка), Діана Дуейн (письменниця), Діана Грін (фігуристка), Діана Дамрау (оперна співачка), Дайан Кітон (актриса).

Іменини:

9 червня, 10 червня

Зменшено-лагідний варіант

Діаночка, Дианушка, Дианчик, Даяна, Дунька

Скорочений

Діанка, Ді, Дін, Діді, Діна, Дія, Ганна

За церковним

Дарія, Ганна

Колір

  • жовтий

Планета

  • Місяць
  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

селеніт, алмаз

Метал

ртуть

Рослини

дуб, конвалія

Тотемна тварина

леопард, олень, бобер

Риси характеру

активність, діяльність, сентиментальність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Діана Вишнева – російська балерина, Діана Арбеніна – співачка, поет, музикант, Діана Шпак – російська актриса, телеведуча, Діана Арбюс – американський фотограф

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: