Деніз – значення і походження імені

Історія походження імені Деніз

Ім’я Деніз має коріння в декількох мовах. За однією з версій, це жіноча форма чоловічого імені Деніз/Денис, яке походить від форми «Дионисиус» — обетного імені на честь грецького бога виноробства Діоніса. Ім’я Деніз дуже поширене у Франції, там ця скорочена форма від «Деніза» зустрічається повсюдно. Ім’я Деніза більш загальноєвропейське. З іншого — це ім’я з тюркських мов. Досить часте турецька, азербайджанська ім’я. Ім’я давнє і для західних, і для східної культури, хоча і володіє різним значенням.

Зараз ім’я це традиційне, не самий популярний, але і не забуте. У Франції періодично входить в ТОП-100 найбільш популярних жіночих імен. Для України не характерне, але через зростання кількості мусульман в країні це східне ім’я може частіше зустрічатися, вже не дивуючи своєю унікальністю.

Значення та характеристика імені Деніз

У західній культурі ім’я Деніз — це похідне від чоловічих форм Денис/Деніз — Діонісій, які з’явилися в якості обетных імен-присвят грецького бога виноробства Діоніса. Тому для Європи ім’я Деніз означає «присвячена Діонісу». У східній культурі Деніз — це тюркське слово «море». З турецької перекладається як «море», з азербайджанського «морська, кипуча».

Схожість Деніз з морською стихією найбільш точно відображає її характер. Це яскрава, імпульсивна і сильна жінка, яка наодинці з собою може бути мрійливої, тихою, лагідною з коханими, грізної, з кривдниками. Словом, Деніз це непередбачувана і емоційна стихія.

У дитинстві зростає ніжною, вразливою, сльози завжди близько і готові пролитися. Дуже мрійлива, в цілому спокійна і слухняна, але сильні душевні пориви і нестабільність психіки можуть спровокувати істерику. Батькам потрібно показувати дитині, що світ не ворожий, навчити його справлятися з емоційністю, тримати себе в руках.

У шкільному дитинстві Деніз багато спілкування, значущих для неї відкриттів. Вона вчиться трансформувати свій характер, направляти енергію в мирне русло. Дуже захоплива натура Деніз одночасно допомагає і заважає їй у навчанні. Швидше за все вона вибере коло предметів, які їй цікаві, а решта — «як-небудь саме». Втім, батькам і друзям вона подобається саме такий навіженої і яскравою.

До роботи у Деніз дещо авантюрний підхід: весь час норовить придумати «хід конем», щоб не зв’язуватися з рутиною. Іноді така тактика спрацьовує, але частіше нагороджує Деніз репутацією ледарки. Їй треба вибирати творчі професії, де її емоційність і авантюризм зможуть принести корисні плоди. Деніз подобається працювати з людьми: професія вчителя, виховательки, провідною, підприємця, секретаря, адміністратора і т. п. якраз для неї.

У любові Деніз складно. Вона дуже ранима. Її уразливість, емоційні спалахи, злопам’ятність — не найкращі помічники у відносинах. Найчастіше виходить заміж за пристрасної любові, але потім виявляється не готова до побутової стороні шлюбу. Може почувати себе нещасною, «тікати» від проблем в особистому сфері в турботу про дітей і роботу. Їй потрібно вибирати улюбленого усвідомлено, працювати з психологом для вирішення сімейних проблем.

Іменини:

Немає православної святий з таким ім’ям. Можна хрестити ім’ям Домна і відзначати день пам’яті 29 жовтня.

Зменшено-лагідний варіант

Дені, Денизочка, Діззі, Денизушка, Низу, Низзи, Низуша, Денизонька, Дуся, Дена

Скорочений

Дені, Низу, Денні, Низзи, Дена

За церковним

немає

Колір

  • синій
  • бірюзовий

Планета

  • Плутон

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин, берил

Метал

ртуть

Рослини

ожина, верба

Тотемна тварина

морська черепаха

Риси характеру

емоційна, вразлива, мінлива

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Деніз Річардс – актриса і модель, знялася в багатьох голлівудських фільмах (к/ф “Зоряний десант”, “Дикі штучки”); Деніз Чакир – актриса театру і кіно, серіалів з Туреччини; Деніз Байсал – турецька успішна актриса, знімається у багатьох європейських фільмах (серіал “Темні води”); Деніз Пер’є – джазова виконавиця з Америки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: