Даяна – значення і походження імені

Історія походження імені Даяна

Даяна – жіноче ім’я, щодо походження і значення якого до цих пір йдуть суперечки. Так, в основному виділилися три версії його походження. За першою, Даяна – один з варіантів імені Діана, в перекладі з латинського означає “божественна”. Друга версія стверджує, що ім’я Даяна похідне від давньоєврейського Даян – “Бог-суддя”. Третя версія відстоює думку, що ім’я Даяна тюркського походження і означає “мандрівниця”, “прочанка”.

У імені Даяна немає безлічі скорочених і зменшувально-пестливих варіантів. Серед основних виділяють Діна, Дана, Даян, Дая.

Оскільки імені Даяна в церковному календарі немає, то іменини не відзначаються.

Значення та характеристика імені Даяна

Звичайно, походження і значення імені обов’язково накладає відбиток на долю її носія, а ім’я Даяна у цьому плані особливе, адже в різних мовах трактується по-різному. Але яку версію ми не взяли б за основу, жінка по імені Даяна все одно виділяється величністю, небувалої привабливістю, рішучістю, справедливістю і схильністю до авантюр.

З самого дитинства Даяна – дівчинка, яка дуже любить командувати. Якщо в дитячій компанії є дитина з ім’ям Даяна, то можете бути впевненими в тому, що саме вона є лідером. Даяна любить, коли її слухають і виконують всі забаганки. Якщо їй відмовити в якусь послугу, то Даяна смертельно образиться, бо вважатиме, що її не люблять і не поважають. Авторитет для Даяни понад усе, тому вона всіма силами працює на його формування і згодом підтримку. Зрозуміло, що така владність і навіть перевагу Даяни сприяють появі багатьох ворогів – людей, які не бажають підкорятися безпідставного і диктаторського характеру жінки.

В плані вибору професії Даяна – універсал, який зможе реалізуватися в будь-якій сфері, головне, щоб знайшли вихід її амбіції. З Даяни вийде непоганий медик, і відповідальний фінансист, і вдумливий психолог. Телебачення і шоу-бізнес – сфери, в яких вона буде відчувати себе, як риба у воді. Яку б професію для себе не вибрала Даяна, скрізь вона обов’язково прагне зайняти керівну посаду, адже визнання для неї – все.

На перший погляд здається, що Даяна – абсолютно нечувствительная, безкомпромісна і жорстка жінка, яка йде напролом і не гребує нічим заради досягнення власної мети. Зовні все виглядає саме так, однак за зовнішньою неприступністю нерідко ховається дуже чутлива і вразлива жінка, яка важко переживає власні поразки і моментами дуже хоче, щоб їй хтось допоміг, взяв на себе хоча б частину обов’язків, які на себе взяла Даяна. Жінка за можливості уникає конфліктних ситуацій, проте не в тому випадку, коли це принципове питання.

Заміж Даяна зазвичай виходить пізно, ретельно зваживши всі “за” і “проти”. В особистому житті Даяна сентиментальна, романтична і чутлива. Вона чесна, порядна і вірна, тому саме таких якостей вимагає від обранця. Шлюб Даяни зазвичай міцний і надійний, базується на взаємній довірі і чесності.

Даяна – жінка дуже цілеспрямована і наполеглива. Вона здатна пожертвувати багатьом заради досягнення власної мети, однак нерідко виходить так, що мета досягнута, а щастя немає. Даяна важко переживає такі моменти, однак не зупиняється на досягнутому, а йде далі, до нових цілей і звершень.

Ім’я Даяна поширене в різних країнах. Найбільш відомими представницями його є: Даяна Росс (американська співачка), Даяна Абдрахманова (казахська модель), Даян Кітон (американська актриса), Даяна Кирилова (російська співачка).

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Даянка, Даечка, Дайка, Янка, Даянушка, Даюша, Даечка, Даенька

Скорочений

Дана, Дая

За церковним

немає

Колір

Планета

  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

селеніт

Метал

бронза

Рослини

дуб, конвалія

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

пустощі, наполегливість, лідерство

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Даяна Кирилова – російська виконавиця з Казані, яка стала переможницею відбіркового туру конкурсу «Дитяче Євробачення-2013», після якого вона буде представляти Росію на фіналі «Євробачення» в листопаді 2013 року; Даяна Росс – американська співачка, яка неодноразово нагороджувалася преміями «Золотий Глобус», «Греммі», «Оскар». Є володаркою двох зірок на алеї в Голлівуді. В кінці ХХ століття увійшла до списку 100 найвидатніших жінок, які залишили свій слід в рок-н-рол; Даяна Абдрахманова – казахська модель, яка в 2013 році візьме участь у міжнародному конкурсі «Топ-модель світу»; Даяна Крюгер – акторка і фотомодель з Німеччини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: