Дар’яна – значення і походження імені

Історія походження імені Дар’яна

В етимології є кілька версій походження імені Дар’яна. За однією з них ім’я походить від древнеперсидского чоловічого імені Дараявауш, перекладається – володіє добром. На думку інших ім’я має слов’янське коріння і походить від імені язичницького бога Януса, означає – дарована Богом. Третій варіант – ім’я Дар’яна походить від слова “дар”. Четверта версія, ім’я має ірландське коріння, походить від жіночої форми імені Даррен (невисокий). Після революції ім’я Дар’яна стали ототожнювати з ім’ям Дарія. Серед християн існує історія про перської жінці, яка жила в третьому столітті, яка прийняла християнську віру і увійшла в історію під ім’ям Дарія, дружина Святого мученика Хрисанфа. Вона зарахована до лику святих. Але у православних святцях імені Дар’яна немає. При хрещенні дається ім’я Дарина, тому іменини святкують – 14 березня, 1 і 4 квітня, 5 червня, 17 і 18 серпня.

Значення та характеристика імені Дар’яна

Значення імені Дар’яна – “володіє добром”, “дарована Богом”, “дар”, “невисока”, “скеляста гора”, “подарована”, “переможниця”, “сильна”.

У дитинстві Дар’яна – непосидюча, не посидюща, весела, життєрадісна дівчинка, фантазерка, не може всидіти на місці, завжди знаходить собі заняття. Доброзичлива, комунікабельна, поступлива, знаходить спільну мову з однолітками. Завдяки чудовій пам’яті вчиться легко і добре, все почуте схоплює на льоту. Творча особистість. Слухається і любить батьків, але іноді вередує, не любить надмірної суворості і серйозності.

Подорослішавши, Дар’яна залишається життєрадісною, це жінка-свято, але стає більш сильною, цілеспрямованою. Їй постійно і у всім щастить. Не роздумуючи вона береться за будь-яку справу, заздалегідь впевнена в тому, що все вийде. Розпочату справу завжди доводить до кінця. Щоб досягти мети використовує свою чарівливість і везіння. У неї розвинена самооцінка і високе почуття обов’язку. В колективі її люблять і поважають за легкість характеру, доброту, простоту в спілкуванні. Вона не прагне бути лідером, навпаки їй подобається бути частиною великого колективу. Рішення приймає сама, не прислухаючись до чужої думки. Не любить критику в свою адресу, хоча сама буває гостра на язик. Матеріальна складова роботи її мало турбує, але жити в бідності ніколи не буде. Може стати ресторатором, дизайнером, декоратором, перекладачем, спеціалістом у туристичній сфері, косметологом, педагогом, секретарем, помічником політика чи бізнесмена.

Дар’яна легка в спілкуванні, з почуттям гумору, чуйна, у неї багато друзів, завжди підбадьорить, допоможе, підтримає. Володарка імені цінує і любить життя.

Дар’яна – красива, чарівна особа, любить кокетувати, перебувати серед чоловіків. Заміж виходить по великій любові, рано, до відносин і обранцеві ставиться дуже серйозно. Наполеглива, вимоглива, ревнива, але щаслива дружина, гарна, гостинна господиня, в будинку у неї панує чистота і порядок, любить дітей. Може залишити роботу і бути прекрасною домогосподаркою. Піклується про своїх батьків. Родичі чоловіка її дуже люблять.

Любить подорожувати, ходити на концерти, дискотеки. Займається спортом. У Даряни міцне здоров’я.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Дарьюшка, Дарюха, Дарена, Даринка, Дареша

Скорочений

Даша, Дашуня, Дашута, Даня

За церковним

немає

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

алмаз

Метал

золото

Рослини

лимон, геліотроп

Тотемна тварина

скарабей

Риси характеру

відповідальність, здоровий глузд, відвертість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дар’яна Шмідт – сучасний молодий сценарист, художник, аніматор, режисер; Дар’яна Володимирівна Лемтюжникова — вчений, математик, викладач, поет, художник, культуртрегер, семиолог;

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: