Данія – значення і походження імені

Історія походження імені Данія

Рідкісне, жіноче ім’я Данія має не одну версію походження. За однією з них воно утворено від казахського імені Данна, яке означає – знає, мудра. На думку інших вчених, це зменшено-ласкава форма імені європейського Даніелла, що означає “Бог – мій суддя”. З часом ім’я Данія стало самостійним ім’ям. За третьою версією, це татарське ім’я, складене з двох частин – “дан” і “ія”, відповідно – “слава” та “місце зародження”. Виходить у перекладі – джерело слави. В даний час у татар Данія – синонім імені Талія, яке перекладається як рідна. Також є арабське ім’я Данія, яке утворилося від чоловічого імені Данини, означає – близький. У православних святцях святий з таким ім’ям немає, тому іменини святкують в день іменин імені, даного при хрещенні.

Значення та характеристика імені Данія

Значення імені Данія – “джерело слави”, “відома”, “прославлена”, “владна”, “близька”, “рідна”, “мудра”, “знає”, “Бог – мій суддя”, “радість”.

З дитинства Данія – добра, чуйна, відповідальна, старанна, слухняна, лагідна дівчинка. Дуже скромна, проблем не доставляє батькам, але її треба берегти від поганої компанії, так як вона залежна від чужої думки і впливу. Вчиться не завжди добре, але якщо вона захоче, то своєю старанністю, старанністю обов’язково досягне гарних результатів у навчанні. Захоплюється театром і музикою, здатна бачити красу в звичайних речах. Не любить конфлікти, уникає великих компаній, друзів у неї не багато. Емоційно тендітна, їй не вистачає стійкості та життєвої сили, виникає бажання завжди оберігати дівчинку.

Данія не тщеславна, ладнає з усіма навколо, уживається в будь-якому колективі, де її цінують і поважають за м’який характер, працьовитість, відповідальність. Її приваблюють складні професії, де потрібен розум і вміння думати. Вона також обирає місце роботи, де потрібно спілкуватися з людьми. Може стати менеджером, педагогом, вихователем, медиком, техніком, філософом, психологом, мистецтвознавцем.

У Данії завжди багато шанувальників, вона дуже жіночна, романтична і таємнича особа. Заміж виходить по великій любові. Наперекір батькам може рано піти з сім’ї заради коханої людини. Якщо ці відносини не складаються, вона довго не виходить заміж, шукає гідного, надійного, відповідального, розумного чоловіка з почуттям гумору. Вона стає відмінною дружиною, матір’ю та господинею. Заради сім’ї вона готова відмовитися від кар’єри, стати домогосподаркою. Дітей опікується, пестить і плекає протягом усього життя, для неї вони завжди залишаться маленькими дітьми. У її будинку завжди багато гостей.

Данія з віком не змінюється, залишається доброзичливою, це приваблює в ній людей. Друзів стає більше. Вони її люблять, в будь-яку хвилину готові допомогти. Але справжніми друзями стають тільки ті, хто близький їй за духом. Щирість і почуття гумору часто роблять дівчину душею компанії.

Данія захоплюється релігією, езотерикою, магією. Любить усамітнюватися, часто живе у фантазіях і мріях, це ускладнює їй життя. Здоров’я крихке, часто хворіє простудними захворюваннями, є проблеми з зубами.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Данюша

Скорочений

Дана

За церковним

немає

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

хризоліт

Метал

золото

Рослини

омела

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

стриманість, вибірковість, крихкість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Данія Рамірес ((нар.1979) американська актриса, її акторські роботи можна побачити у фільмах «Люди Ікс: Остання битва», «Відмінна погоня», «Вона ненавидить мене» і в деяких телесеріалах), Данія (Дана) Агішева ((нар.1980) російська актриса, володарка призу «За кращу жіночу роль» на фестивалі «Кіношок», багатьом телеглядачам Росії відома по ролі в серіалі «Втеча». Знялася в повнометражних фільмах «Залюднений острів», «Чуже обличчя» та інших.), Данія Патрісія Мендес ((нар.1980) переможниця міжнародного конкурсу краси «Міс Земля» у 2003 році)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: