Дана – значення і походження імені

Історія походження імені Дана

Дана – досить поширене в усьому світі ім’я, етимологія якого зазначається неоднозначністю. Так, його виводять від жіночого імені Богдана, вважаючи скороченою формою останнього. За іншою версією, Дана – похідне від Данута – імені слов’янської богині місяця. Дана виводять також і від Зоряниця – ще одне трактування даного імені, яке пов’язують із слов’янським «ранкова зірка». Цікава також інтерпретація імені, пов’язана з старослов’янським «дана», тобто «дана Богом», «дарована».

Співзвучні імена зустрічаються також в івриті (Даніела – «Бог мій суддя»), перською («геніальна, вчений, мудра»), арабською («велика перлина»), кельтській (відповідає кельтської богині творення Дану), азербайджанською мовами («слава»).
Зрозуміло, що таке розмаїття і суперечливість трактувань породили чимало похідних, зменшено-пестливих варіантів імені Дана.

Так, досить поширеними аналогами і фонетичними варіантами імені є: Даночка, Данута, Дануся, Даня, Данка, Данчик, Данулька, Данусик і т. п.

У церковному календарі імені Дана немає, тому іменини не відзначаються.

Значення та характеристика імені Дана

Звичайно, ім’я якого обов’язково впливає на людину, на його звички, характер і спосіб сприйняття себе і світу. Не є винятком у цьому плані і задеклароване ім’я Дана, яке в кожній мові (в залежності від способу інтерпретації) асоціюється з чимось величним і позитивним. Вже сама етимологія імені наштовхує нас на думку, що жінки, яка носить ім’я Дана, притаманні непересічна краса, внутрішня цілісність, рівновагу і велич.

Розглянемо основні риси характеру Дани.

У дитинстві Дана – дуже рухливий, непосидючий дитина, якого цікавить все на світі. Вона постійно в русі, в дії, застати її за читанням книги або складанням пазлів практично нереально. У той же час Дана наголошується в дитинстві і юності слабким здоров’ям, часто схильна застуди і стресів.

Жінка, що носить ім’я Дана, досить нервова особа, яка нерідко зривається на оточуючих, і не важливо, хто це – колеги по роботі або родичі. Це, напевно, єдина негативна риса жінки, подолавши яку, Дана стає майже ідеалом.

Дана – дуже компанійська дівчина, яка має багато друзів, але близько не сходиться ні з ким. Вона спілкується з людиною до тих пір, поки той їй цікавий. Втративши інтерес, Дана безжально розриває відносини і припиняє будь-які контакти.

Дана – дуже зібрана і цілеспрямована. Для неї не існує проблем, які не можна було б вирішити. У критичній ситуації вона концентрується, збирається і приймає єдино правильне рішення, яким би важким і болісним воно не було.

Дана – жінка дуже цілеспрямована і прагматична, тому і підбирає відповідну професію. Серед Дан зустрічається чимало кваліфікованих психологів, які інтуїтивно відчувають проблему та допомагають в її вирішенні; з Дани вийде також хороший бухгалтер і ерудований економіст, відповідальний медик і хороший учитель. Кращий результат жінка покаже в сфері, де потрібне спілкування з людьми.

Дана – чудовий організатор і душа компанії. Вона весела, розумна, в міру іронічна і цікава. Він любить бути в центрі уваги, любить керувати і розуміти, що в цьому житті від неї ще щось залежить.

До вибору супутника життя Дана також підходить з тверезим розрахунком і практичністю, тому вибирає чоловіка, здатного задовольнити всі її примхи і, безумовно, забезпечити безбідне існування. Біля поступливого, розумного чоловіка Дана розквітає, ретельно стежить за будинком і виховує дітей.

Діти для Дано – головне в житті. Заради них вона готова на все, навіть на божевільні вчинки: вона буде скандалити з учителем, який недооцінив її улюблене чадо, з хлопцями на вулиці, які посміли образити її кровиночку, з батьками і знайомими, якщо ті посміли критично відгукнутися про її сина або дочки.

Жінка, що носить ім’я Дано, з легкістю долає життєві перешкоди, не зациклюється на них, тому справляє враження безтурботним і навіть легковажною. Однак за зовні спокійним оболонкою ховається дуже емоційна особистість, здатна в критичній ситуації на досить радикальні дії.

Ім’я Дана носили і носять чарівні представниці різних часів і народів. Відомі представниці: Дана Борисова (російська телеведуча), Дана Интернэйшнел (ізраїльська співачка-транссексуал), Дана Айві (актриса), Дана Хоутон (актриса), Дана Плато (актриса).

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Данчик, Даночка, Данушка, Данонька, Дануся, Дануська, Данусик, Дануля, Данулька, Данульчик, Дануша, Данушенька

Скорочений

Данка, Ана

За церковним

немає

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

берил

Метал

олово, електрум

Рослини

фіалка

Тотемна тварина

слон

Риси характеру

прямолінійність, самовпевненість, вимогливість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Дана Доусон ((1974 – 2010) американська актриса і співачка), Дана Мішель Плато ((1964 – 1999) уроджена – Стрейн; американська актриса. Здобула популярність завдяки ролі Кімберлі в сіткомі «Різні ходи».), Дана Гловер ((нар.1974) – американська співачка і автор пісень, найбільш відома як виконавиця саундтреків у фільмах і телесеріалах. Вона є автором пісень до кінофільмів «Весільний переполох» «Шрек», «Модна матуся», «Закони привабливості» і ряду інших

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: