Даміра – значення і походження імені

Історія походження імені Даміра

Ім’я Даміра має три версії походження.

За однією з гіпотез ім’я Даміра має слов’янське коріння. Це скорочена форма стародавнього слов’янського імені Даримира або Далимира. Перша частина імені сходити до дієсловам «дарувати» і «дати», друга-до іменника «світ», «всесвіт». Таким чином, ім’я Даміра можна тлумачити як «дає/дарує світ», «засновниця всесвіту». Це дуже рідкісне ім’я, яким називали дівчаток з сімей жерців.

Другу версію висуває академік М. Закиїв. Він вважає, що ім’я Даміра – це жіночий варіант чоловічого імені Дамір. А Дамір, в свою чергу, варіант імені Тимур. В татарській мові ім’я Даміра означає «залізна», «міцна».

Третя версія відсилає до часів активного имяобразования в радянський період. Коли не тільки з’являлися нові імена, несучі ідеологічну спрямованість, але і в старі імена вливалися додаткові смисли. Так, Даміра можна розшифрувати як «Даєш світову революцію!» або «Хай живе мир!».

Ім’я Даміра користується популярністю серед татар. В Україні воно не широко не розповсюджено.

Значення та характеристика імені Даміра

Даміра – спокійна і самостійна дівчинка. Батькам вона приносить радість невибагливістю і вмінням зайняти себе. Це проявляється як у побуті, так і в навчанні. Дівчинка завжди сама виконує домашнє завдання, ще й допомагає іншим. Даміра дуже любить читати, особливо про тварин. Вона постійно приносить з вулиці бездомних кошенят і цуценят, яких тільки можна знайти в окрузі. Дівчинка ретельно піклується про них, готова всіх залишити собі.

Даміра високо цінує дружбу. Вона проносить через все життя, при цьому не дозволяє користуватися собою, не терпить лестощів. Даміра – справжня душа компанії. Вона завжди знаходить час на спілкування з друзями, готова прийти на допомогу у будь-який момент. Вона також здатна створити надійну команду друзів-однодумців, які будуть стояти один за одного горою.

Дитяча любов до тварин розвиває у Дамиры співчуття до всього живого. Дівчина може стати волонтером, допомагати нужденним і знедоленим. З неї вийде прекрасний учитель, лікар, психолог. Вона також може приділяти багато часу боротьбі за права тварин. Може стати активістом і навіть головою якої-небудь природоохоронної організації. Лідерські якості, цілеспрямованість, дипломатичність дозволяють Даміра досягти успіху в бізнесі. Але коли у дівчини з’явиться сім’я, робота відійде на другий план.

Даміра звертає увагу на веселих, діяльних, допитливих чоловіків. Фінансовий статус її мало хвилює, головне, щоб обранець поділяв її інтереси і переконання. Вона дуже чуйна і романтична натура, обожнює красиві вірші і прогулянки в мальовничих куточках.

Сім’я для Дамиры має першорядне значення. Вона піклується про батьків, намагається не засмучувати їх, завжди прислухається до порад. Даміра щиро любить чоловіка, обожнює дітей. Багато часу приділяє їх вихованню, водить на всілякі секції, багато читає, ліпить, малює. Чоловіка Даміра також не обділяє увагою, вона завжди готова здивувати його новим смачним блюдом або романтичним пригодою. Сімейний дозвілля воліє проводити активно, з користю для здоров’я: ковзани, велосипед, лижі, плавання.

Іменини:

3 травня, 18 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Дамирочка, Дамирушка, Дамиронька

Скорочений

Дару, Миру

За церковним

Даміра

Колір

  • ліловий
  • рожевий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

яшма, сердолік, місячний камінь

Метал

олово, залізо

Рослини

женьшень, мандрагора

Тотемна тварина

кінь

Риси характеру

співчуття, дружелюбність, романтичність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Даміра Ніязаліева – депутат киргизького парламенту; Даміра Саитова – татарська співачка і актриса; Даміра Алфьорова – дизайнер; Даміра Бакаєва – вчений-філолог, фахівець з індійських діалектів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: