Азіза – значення і походження імені

Історія походження імені Азіза

Азіза – дуже рідкісне жіноче ім’я в російськомовних країнах, це ім’я більш популярно у мусульманських народів. Існує кілька варіантів походження імені Азіза. Найбільш популярна версія у тих, хто сповідує іслам, що це ім’я має арабське коріння, жіноча форма якого походить від чоловічого імені Азіз (дорогий, цінний). Згідно другої версії ім’я Азіза турецького походження від імені Азіз (святий). Третій варіант – походить від єврейського чоловічого імені Азіз (сильний). Так само в міфології народів Африки є добра фея Азіза, допомагає мисливцям, обдаровуючи їх знаннями. У Росію ім’я прийшло з арабськими племенами. У православних іменини Азізи не святкуються по причині того, що такого християнського імені не існує, святих з таким ім’ям немає. При хрещенні Азізі дають ім’я, відмінне від мирського.

Значення та характеристика імені Азіза

Ім’я Азіза означає “могутня”, “наближена до бога”, “дорога”, “цінний”, “рідкісна”, “мила”, “свята”, “горда”, “сильна”. З дитинства не спокійна дівчинка, не піддається впливу дорослих, рішуча, смілива, не дисциплінована, навіть неврівноважена. Серед однолітків, особливо серед хлопчиків стає лідером, це у неї в крові, вони навіть побоюються дівчинку. У батьків і вчителів з Азізою багато проблем. Надто поспішає, тому не акуратна. Розумна, у дівчинки хороша пам’ять, але із-за поганої дисципліни рідко буває відмінницею. Схожа на тата зовні і характером, важко сходиться з мамою, але любить її. Любить спорт, бере участь у всіх змаганнях. Якщо розвинути цю здатність може пов’язати своє життя зі спортом. Загалом здоров’я міцне, але Азіза схильна до нервових зривів і нервового виснаження. Їй потрібно поберегти здоров’я і не звалювати на себе занадто багато зобов’язань і проблем. Авантюрна, не вміє розраховувати свої сили, береться за справу, потім кидає його на півдорозі. Тому покладатися у спільній справі на неї потрібно з великою обережністю, вона може підвести. Якщо вона розлютиться, то зупинити її не можливо, заспокоюється сама, але ніколи не вибачається. Впевнена в собі, незалежна, зневажає всілякі обмеження, цілеспрямована, з почуттям гумору. Може домогтися свого, навіть якщо інші в неї не вірять. Вона дратує людей, але її це не хвилює. Сама дратується, коли бачить повільних людей, тому що сама імпульсивно і енергійна. Справжніх друзів у Азізи не багато, в основному вони чоловічої статі, але вона їм віддана. Працювати любить, але не працелюбна, не терпить рутинну роботу. Пихата, не любить, коли нею командують, але якщо до неї ставляться з повагою, то може бути стриманою і виконавчої. Може стати дизайнером, кулінаром, архітектором, актрисою, модельєром, живописцем. Азіза – яскрава жінка. Користується популярністю у чоловіків, але сама звертає увагу на лагідних, добрих, лагідних. Чоловіки для шлюбу дуже високі вимоги, він повинен бути самостійний, бойовий, сильний, щоб на нього можна було покластися, але щоб їм командувала вона. Тому відносини з протилежною статтю складаються не просто. Жінка з таким ім’ям охайна гарна господиня, чудова мати. Любить подорожувати, танцювати, водити машину, гарний одяг, посуд, предмети інтер’єру.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Азизочка, Азизушка, Азизонька, Азочка, Азонька, Азушка

Скорочений

Азизка, Аза, Азка, Аззі

За церковним

немає

Колір

  • сірий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

обсидіан, халцедон

Метал

свинець

Рослини

кипарис, тернина

Тотемна тварина

осел

Риси характеру

неврівноваженість, рішучість, інтелект

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Азіза Абдурахимовна Мухамедова — радянська, українська і російська естрадна співачка і автор пісень; Азіза Вагіф кизи Мустафа-заде — відома азербайджанська джазова виконавиця і композитор; Азіза Азімова — таджицька радянська артистка балету, драматична актриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: