Ася – значення і походження імені

Історія походження імені Ася

Історія походження імені Ася дуже неоднозначна. З усіх існуючих версій виникнення цього імені виділяється три основних:

  • скандинавська;
  • грецька;
  • тюркська.

За скандинавській версії, Ася є однією з форм імені Аста або Астрід. Переклад цього імені на українську означає «божественно красива» або «страсна».

Згідно грецької версії ім’я Ася походить від імені Анастасія і означає «відроджена».

З тюркської версії походження вважається, що ім’я Ася є похідним від таких жіночих імен, як Асія і Асият, які дуже популярні у татар.

Ім’я Ася часто використовується як ласкаве звернення до таких жіночих імен, як болгарське ім’я Асена, вірменське ім’я Асмік, казахське – Айсель і іншим.

Значення та характеристика імені Ася

Ася доброзичливий, розумний і товариська людина. Вона жіночна і красива. Ася добра, чуйна і дуже довірлива. Вона завжди співпереживає друзям і знайомим. Їй хочеться допомогти всім, хто перебуває у важкій ситуації.

Ася відповідальний і надійний чоловік. Вона володіє енергією і здатна діяти рішуче і правильно в складних ситуаціях, не втрачаючи голову. Ася завжди знає свою мету і володіє достатньою внутрішньою силою і сміливістю, щоб досягти бажаного.

Її стихія – це питання духовності, особистісного зростання, культури і самовдосконалення. У цих областях Ася може досягти виняткових результатів. Вона готова працювати фанатично і з повною віддачею, якщо займається улюбленою справою. Ася може стати талановитим вчителем, психологом, соціологом, медпрацівником, художником, музикантом, актрисою і навіть успішним політичним діячем.

Ася важко переживає розчарування. Вона добре ладнає з оточуючими, не любить конфліктів, але і від своєї думки легко не відмовиться. Це приємна і відкрита людина, з якою хочеться спілкуватися. У неї високі ідеали і їй важко поєднувати їх з реальним життям. Це негативно впливає на нервову систему.

Ася любить звичний порядок в житті і їй складно звикати до чогось нового, їй потрібен час на адаптацію до ситуації або в новому колективі. Вона не пунктуальна. Ася також не любить рутину, постійно відкладає нудні справи на потім.

Ася сентиментальна, романтична і пристрасна натура. Їй властиво ідеалізувати свого коханого. Тому в її житті достатньо розчарувань і зрад. Але якщо Ася вирішить розлучитися з близькою людиною, то зробить це, як би важко вона не переживала розрив. Ася намагається стати гарною дружиною, господинею дому і матір’ю. Сімейні цінності для Асі дуже важливі. А материнство може стати сенсом її життя. Вона може створити теплу атмосферу в домі і завжди рада гостям. Ася економно і вміло веде домашнє господарство. Однак вона не хоче займатися тільки будинком, їй хочеться досягти і кар’єрних висот.

Ася любить добре виглядати, тому з задоволенням відвідує фітнес-центр, сауну та басейн, а також гуляє і тренується вдома.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Асенька, Асечка, Асюшка, Асюнька, Асюля, Асютка, Асюлик, Асюльчик, Асюнькик

Скорочений

Аська, Асюта

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

смарагд

Метал

ртуть

Рослини

петрушка

Тотемна тварина

мавпа

Риси характеру

емоційність, творча обдарованість, винахідливість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ася Еутих ((нар.1962) російський ювелір, зброяр. Унікальні твори із золота, дорогоцінних каменів, виконані у техніці лиття і гравіювання можна побачити в Ермітажі, Державному історичному музеї Москви, багато її роботи знаходяться в приватних колекціях. Винайшла власний сплав – Ювелус.), Ася Горська ((1937-2003) російська поетеса, прозаїк і краєзнавець. Автор 25 книг, семи музичних альбомів. Створила музей поетів і письменників Південного Уралу «Кораблик».), Ася Звєрєва ((нар.1937) – радянський і російський звукооператор, володар «Ніки» 1997 року), Ася Векслер ((нар.1943) радянська художниця-ілюстратор, графік, також ізраїльський поет), Ася Козина ((нар.1984) дівоче прізвище – Чуприна; українська сучасна художниця працює в техніці паперової пластики. Учасниця багатьох виставок, його роботи знаходяться в зібрання різних музеїв і приватних колекцій.), Ася Шавинская ((нар.1981) російський інтелектуал, гравець елітарного клубу «Що? Де? Коли?». Нагороджена «Кришталевої» і «Діамантової» совами 2004 року.), Ася Немченок ((нар.1966) радянська і російська художниця, фотограф, викладач мистецтв. Створила авторську техніку – «фотоживопис».)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: