Аяна – значення і походження імені

Історія походження імені Аяна

Ім’я зустрічається повсюдно у всіх тюркських народів і наследовавших їх мову арабських. Поширене в якості мусульманського імені. Особливо популярно в Сибіру і на Алтаї, звідки ім’я Аяна і пішло, на думку вчених. Є річки, озера і невеликі протоки з таким ім’ям. Водні топоніми — найдавніші, що нарівні з присутністю слова «аяна» в санскриті говорить про багатотисячолітньої історії імені.

Ім’я Аяна поширене в Башкирії, Татарстані, Туві. Зустрічається в Киргизії та Узбекистані, Казахстані, на Кавказі. Ім’я має кілька версій походження й значень у різних народів. За однією версією, Аяна — це жіноча форма чоловічого імені Аян, яких також називали старшого в роду або шанованого в громаді мусульманина. За іншою — ім’я Аяна походить від імені Айана і самоназви айнів. Ім’я зустрічається в Японської та корейської культури, Ефіопії, Сомалі.

Ім’я Аяна, поширену на окремих територіях, в Україні і в Європі вважається рідкісним. У США зустрічається у африканців, але не часто. Інтерес до благозвучному імені зростає не тільки у національних культурах, де воно традиційно.

Значення та характеристика імені Аяна

Ім’я Аяна має багато значень у різних мовах. Наведемо деякі з них:

 • «аяна» з тувинського означає «річкова протоки», «затока»;
 • «аян» з казахського — «призначення», «передвістя», «зрозуміло», «віщий сон»;
 • «аяна» з турецького означає «повага», «пошана»;
 • «айан» з якутського — “шлях”,”дорога«, «подорож»;
 • «аяна» з ефіопського перекладається як «букет квітів», «квітуча»;
 • «аян» арабською — «око»;
 • «аяна» з японського — «бачить красу», «чудово звучить»;
 • «аяна» з киргизького означає «чарівна», «здібний»;
 • «аяна» на санскриті — «мета», «пов’язана з весняним сонцестоянням».

Видно, що основне значення пов’язане або з рухом, напрямом, або з красою, квітами. Стародавнє ім’я дійсно несе енергію руху. Аяна завжди буде активна, активний, вічно в пошуку.

Маленькі Аяны чарівні баловницы та непосиди. Люблять бути в центрі уваги, ласкаві, але свавільні. Не варто боятися їх розпестити, Погоди не властивий егоїзм і поганий характер.

Зросте Аяна діяльної і життєрадісною. Активна і у навчанні, спорті, роботі, спілкуванні, подорожах. Її енергії вистачить на десятьох! Люди тягнуться до такої ініціативної оптимістку. Всіх розворушить, заведе, розвеселить і займе справою. Аяна душа компанії. З людьми сходиться легко. У неї повно друзів і знайомих.

Аяна жіночна, дуже красива і приваблива. Яскрава квітка! Окрім зовнішньої краси, Доля часто дає Погоди природну інтелігентність, такт, уважність до оточуючих. Вона любить, щоб усім навколо було добре. Щедра, з задоволенням дарує подарунки чи свою увагу.

Не дивно, що таку дівчину-весну обсідають натовпи шанувальників. Аяна спочатку більше дружить з чоловічою статтю, ніж закохується. Любить поддразнивать, кружляти голову. Але коли полюбить, то дарує себе без залишку. Обожнює свою сім’ю, у неї зазвичай багато дітей і тварин. Не вміє сердитися, ображатися і лаятися всерйоз, тому діти ростуть в атмосфері творчості, волі і певної анархії. Навіть суворий батько не перешкода, Аяна все одно буде балувати своїх дітей.

Аяна часто вибирає роботу або творчу (спів, акторство, дизайн), або пов’язану з рухом, активністю, подорожами (спорт, транспортні служби, ж/д, авіа, автобусне або автомобільне сполучення). Може домогтися успіху і визнання в улюбленій справі, тому що її харизма, енергійність і комунікабельність коштують дорожче, ніж працьовитість інших.

Іменини:

Ім’я не християнське, іменин немає. Хрестити можна схожим ім’ям Анна і відзначати іменини 25 липня.

Зменшено-лагідний варіант

Ая, Аяшенька, Аянка, Яна, Януша, Яночек, Аяночка, Аюся, Аянка, Яник, Ана

Скорочений

Ая, Ана, Яна

За церковним

немає

Колір

 • червоний
 • помаранчевий
 • золотий

Планета

 • Меркурій

Стихія

 • повітря

Камінь-талісман

нефрит, котяче око

Метал

мідь

Рослини

примула, сосна

Тотемна тварина

білка, кінь

Риси характеру

чарівна, активна, жіночна

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аяна Архипецкая – мандрівниця, організатор незвичайних туристичних маршрутів; Аяна – бот, програма для месенджера Дискорд або будь-якого іншого, щоб знаходити і відтворювати музичні треки; Аяна Такэтацу – японська співачка і актриса озвучки – сейю, озвучила багато аніме і фільмів, випустила свій альбом; Аяна Шинжина – Заслужена Артистка Росії, балетмейстер і хореограф республіки Алтай;

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: