Ауріка – значення і походження імені

Історія походження імені Ауріка

Є кілька версій походження імені Ауріка. Найпоширеніша пов’язана з назвою золота в латинській мові.

Інша версія, що ім’я Ауріка — це просто коротка форма імені Аурелія/Аврелія. Але в багатьох слов’янських країнах на зразок Молдавії, Румунії, Болгарії це цілком самостійне ім’я. В Молдавії це дуже поширене ім’я, воно пов’язане з традицією називати довгоочікуваних дітей або дітей обетных (названих у подяку за щось) в честь самого красивого і коштовного металу, символу Сонця, багатства і таємниці.

Є ще думка, що ім’я Ауріка пов’язано з аурою, душею або латинською назвою вушної раковини. У давнину ім’я було більше поширене. У Україні досить рідкісне, але інтерес до нього зростає у зв’язку з модою на унікальні і незвичайні імена.

Значення та характеристика імені Ауріка

Ауріка від латинського «aurum» означає «золото», «золота», в переносному сенсі «дорогоцінна», «скарб». Якщо брати молдавську мову, то «aurica» — «золотинка», «золотце».

Латинське «auricula» — «вушна раковина» хоч і схоже звучить, але ставлення до імені не має. Етимологія імені Ауріка тим більше не пов’язана з аурою, душею і т. п. Назва рослини ауріка теж підтверджує версію «золотого» походження слова. Аналогічні за змістом імена: Злата, Голді, Аврора.

Ауріка — це живе сонечко, золотко, радість і ніжність. Батьки, які назвали так дочка, радіють своїй дитині все дитинство. Ауріка і добра, і мила, і смышлена. Радує немов промінчик сонця, веселить немов відблиски на гранях каменів. Творча, артистична, промениста дівчинка.

Звичайно, у такої яскравої «золотинки» купа друзів, багато веселощів, теплих зустрічей і посиденьок. Навчається Ауріка злегка ліниво, активність більше пов’язана зі спілкуванням, хобі, спортом, своїми захопленнями. Але завдяки чудовій пам’яті і гострого розуму, все схоплює на льоту.

В юності її енергія починає зростати. Це просто ураган! Вихор емоцій, дій, слів. Ауріки дуже багато у зовнішньому світі. Вона немов намагається заповнити собою простір: «Фігаро тут, Фігаро там!» Безліч справ, гуртків, зустрічей і заходів — скрізь треба «потеревенити», відзначитися.

Ім’я несе величезний заряд творчої енергії. Особливий дар — артистизм, слово, мелодія. Жвава і яскрава дівчина звертає на себе увагу. Її природного магнетизму неможливо опиратися. Ауріка легка, смілива, швидко перемикається, здатна робити кілька справ одночасно, нічого не випускати з виду.

Всі ці якості допомагають їй досягати успіху. Вона любить славу, успіх, престиж. Запросто використовує і природна чарівність, і зв’язки, і наполеглива праця — щось так спрацює. Успішна по життю! Може стати підприємцем. Цінний співробітник в будь-якій творчій сфері, роботі з людьми, дітьми, в організаторській діяльності. Тип піонервожатою і масовика-витівника, але жіночного.

У любові Ауріка незрівнянна. Принадна, чуттєва, яскрава — просто магніт для чоловіків. Багато романів, здатна на зраду. Але, вийшовши заміж, віддасть перевагу міцний шлюб і взаємоповага пристрастям і романтиці. Нагулялася — і пора поринути в сімейний побут. Відмінна господиня, але все життя бореться з лінню. Перемагає любов до чистоти, затишку та смачної їжі. Її будинок — відкрита територія, де повно друзів, колег, сусідів, партнерів по бізнесу.

Іменини:

У Православ’ї немає святий з таким ім’ям. Католицька Свята Аврелія Відлюдник – 15 жовтня. Можна хрестити аналогічним за змістом ім’ям Злата (Хріса) і відзначати іменини 13 жовтня.

Зменшено-лагідний варіант

Аури, Ауришенька, Ауричка, Арикуля, Рикуша, Рі, Ауринька, Ріккі, Ауся, Рикочка, Икуся, Арі

Скорочений

Аури, Ріка, Рі, Ауся, Іка

За церковним

Аврелія

Колір

  • золотистий
  • мідний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

топаз, авантюрин

Метал

золото

Рослини

ірис, троянда

Тотемна тварина

саламандра, ящірка, гадюка

Риси характеру

енергійна, чуттєва, заворожлива

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ауріка Ротару – молодша сестра радянської естрадної співачки Софії Ротару, виконавиця пісень; Ауріка Бондаренко – модель і діва Instagram; Ауріка Дзігора – актриса театру і кіно, знімається в серіалах в Україні (серіал “Будинок з ліліями”).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: