Ассоль – значення і походження імені

Історія походження імені Ассоль

Ім’я Ассоль — це дітище відомого радянського романіста Олександра Гріна. У 1922 році він написав свою знамениту книгу «Червоні вітрила», де головною героїнею стала незвичайна Ассоль. Повітряне, ніжне ім’я полюбилося мільйонам читачів у всьому світі і стало прозивним. Особлива популярність прийшла до нього після виходу фільму, знятого за книгою. З 1961 року в Рацсах СРСР стали з’являтися дівчинки по імені Ассоль. Батьки мріяли, що їх дочкам теж вдасться втілити свою мрію.

Милозвучне, співуче ім’я сподобалося і на Заході. Це унікальне ім’я. Сам письменник називав його «дивним, однотонним, музичним, як свист стріли або шум морської раковини». Знамениті Ассоль, Аеліта — вигадані радянськими письменниками імена. Грін придумав багато імен своїм героїням: Ассоль, Таві, Фрези, Роэна. Але вони прекрасні і цілком мають право на життя, адже звичайні імена теж були колись кимось вперше придумані. Зараз зустріти маленьку Ассоль майже неможливо, це майже як побачити червоні вітрила. Однак мода на рідкісні імена може відродити і це витончене ім’я.

Значення та характеристика імені Ассоль

Олександр Грін придумав багато імен героїв своїх книг, вигаданих географічних назв. Натхнення він черпав в іноземних мовах. Тому версія про співрозмовника імені Ассоль від іспанського «al Sole», що означає «до Сонця», цілком виправдана. Вона описана, як сонячний, відкритий і теплий чоловік, який ніби осяває життя навколо.

Реальних жінок з ім’ям літературної героїні Ассоль вкрай мало. Але ім’я настільки дивовижне по енергетиці і позитивне, що деякі Ассолі вже прославили його. Батьки, довірившись своєму романтичного пориву, назвали дочок ім’ям, що приносить увагу і удачу, як і у випадку з героїнею книги.

Енергія і мелодика імені дає дівчаткам відкритість, легкість, мудрість і жіночність. Дівчинки досить активні і допитливі, задають сто тисяч «чому», а потім обмірковують відповіді наодинці зі своїми думками. У Ассоль багата уява, багато мрій і мрій. Любить грати, придумуючи цілі світи, населяючи їх або казковими персонажами, або принцесами.

Вчиться непогано. Заважає незібраність, неуважність і філософський погляд на проблеми — чому бути, того не минути. Не можна сказати, що Ассоль пливе за течією життя. Ні, вона активна, вміє ставити цілі, планувати і домагатися свого. Але рідко, частіше сподівається на авось. Втім, Ассоль щастить. Сама чи з допомогою численних друзів, Долі Ассоль домагається бажаного.

Це творчі особистості. Їм важливо самореалізуватися. Навіть якщо робота Ассоль — це лише заробляння грошей, вона знайде творче хобі. Багатий внутрішній світ, розвинене уяву, артистичність і музикальність допомагають їй йти до успіху. Але Ассоль не відчує трагедії, якщо знайде себе в любові і сім’ї.

Любов — дороговказна нитка Ассоль. Вона, як і однойменна героїня, шукає кохання, романтики, ласки, уваги. Обирає серцем, що загрожує вибором не зовсім підходящого чоловіка. Її готовність любити може зіграти злий жарт. Чоловіки часто приймають її уважність за самопожертву, починають користуватися, командувати. Ассоль потрібно не боятися рвати токсичні відносини.

В шлюбі Ассоль завжди щаслива в дітях. Вона прекрасна чуйна мати. Зберігає дбайливу дружбу з дітьми все життя. З віком все більше заглиблюється в себе, може нарешті розкритися. У будинку багато тварин, пісень, творчого безладу, але затишно і чисто.

Іменини:

Немає

Зменшено-лагідний варіант

Соленька, Соля, Солечка, Ассолюшка, Ассонька, Ассюта, Соллі, Ассі, Ассолечка

Скорочений

Соля, Асса

За церковним

немає

Колір

  • рожевий
  • фіолетовий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

турмалін, сапфір

Метал

срібло

Рослини

бузок, верба

Тотемна тварина

лебідь

Риси характеру

ніжна, жіночна, мрійлива

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ассоль – мрійниця, яка довела оточенню силу мрії і любові, героїня книги А. Гріна “Червоні вітрила”; Ассоль Абдулліна – актриса кіно, продюсер фільмів, знялася в к/ф “Зліт”, “Тільки Соломон Чи”; Ассоль Васильєва (Степанова) – російська фотомодель, діва Instagram, телеведуча, двійник Анджеліни Джолі; Ассоль (Катерина Гоменюк) – українська поп-співачка, автор пісень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: