Азат – значення і походження імені

Історія походження імені Азат

Ім’я Азат має вірменські коріння і в перекладі означає “вільний”. Історики стверджують, що в Іранському державі так називали феодалів або привілейованих людей, які не платили податків. Пізніше азатами стали називати землевласників.

За ще однією версією ім’я Азат з’явилося в Середні Віки в Вірменії і в перекладі звучить як «поміщик». В даний час в Ірані, Іраку, Азербайджані і Вірменії все частіше чується ім’я Азад як варіант вимови імені Азат.

Іменини Азата відзначають на честь євнуха Азата Перської 22 квітня у католицтві і 27, 30 квітня, а також 3 грудня – у православ’ї.

Значення та характеристика імені Азат

Маленький Азат активний, примхливий і рухливий. Реакція дитини на все, що відбувається навколо іноді вкрай емоційна, але в міру дорослішання це проходить. Поведінка багато в чому визначається настроєм хлопчика. З дитинства у нього адекватні самооцінка, почуття гумору і власної гідності.

Звикнувши до уваги, спрямованого на нього з дитинства, з віком починає вимагати його до себе, і якщо помічає, що оточуючі недооцінюють Азата, починає злитися, займатися самокопанням і навіть замикатися в собі.

До своєї мети рухається впевнено і наполегливо, в результаті домагаючись бажаного: починаючи кар’єру з простого робітника, він через пару – трійку років вже цілком може зайняти крісло директора або управителя.

Азат вкрай надійний чоловік, ця риса описує якщо не все, то більшу частину його сутності. Він точно знає, що і в який момент потрібно робити і завдяки цьому користується авторитетом і викликає повагу в оточуючих з юних років.

Діяльність, якій віддає себе Азат, є областю повного його занурення: він віддає всі сили справі, занурюючись у проблеми чи питання з головою. Часто, щоб зберегти свій статус, потрібно витратити всі свої фізичні сили.

Азат не любить публічно виступати, брати участь у тендерах чи спортивних заходах, але волею долі саме цим найчастіше доводиться займатися.

На першому плані у Азата завжди стоїть сім’я, а на другому – кар’єра. Досягненню цих цілей він і присвячує все своє життя. Азат одружується пізно, лише коли вже стоїть міцно на ноги і живе повністю самостійним життям. Одружується один раз і на все життя. Він – відмінний сім’янин: на відміну від більшості чоловіків любить говорити з дружиною, намагається її чути і розуміти. Побут ділить на двох, а тому перегладить одяг, приготувати поїсти або випрати для нього не чуже. Обожнює тварин і не противиться їх присутності в будинку.

Дітей своїх любить і не забуває їх балувати, але виховує в строгості, завдяки чому діти вважають батька надмірно суворим.

Азату властиві здоровий глузд, щирість, відкритість, відвертість і почуття жалості до оточуючих.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Азатик, Азатушка, Азатонька

Скорочений

Аза, Азі, Азик, Зат, Затка

За церковним

немає

Колір

  • блакитний
  • малиновий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил, сапфір

Метал

олово

Рослини

лаванда, фіалка

Тотемна тварина

слон, пелікан

Риси характеру

упертість, честолюбство, комунікабельність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Азат Аббасов ((1925 – 2006) татарський оперний співак, (лірико-драматичний тенор), Народний артист СРСР (1977)), Азат Шеренц ((1913 – 1993) вірменський актор театру і кіно, був одним із засновників вірменської кінематографічної комедії. У 1931 році почав свою акторську діяльність в драматичному театрі ім.Сундукяна в Єревані. В 1934-1937 роках навчався у Вірменській театральної студії в Москві. У 1937-1968 рр. Шеренц грав на сцені драматичного театру Ленінакана. З 1968 року почав працювати на кіностудії «Арменфільм», де зіграв головні ролі у багатьох фільмах.), Азат Абдуллін ((нар.1930) башкирська драматург, письменник і публіцист), Азат Аршакян ((нар.1950) колишній депутат парламенту Вірменії), Азат Байриєв ((нар.1989) російський футболіст, захисник і півзахисник «Аланії»)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: