Аяз – значення і походження імені

Історія походження імені Аяз

Широко розповсюдилося і дуже популярне серед мусульманського населення планети ім’я Аяз має тюркське походження, але крім початкового значення «мороз» у багатьох мовах воно придбало нові смисли і особливі семантичні відтінки. Так в перській Аяз означає ще і «свіжий нічний вітерець», а з татарського це ім’я перекладається як «ясний». У чому популярність цього звучного імені пояснюється тим, що так звали героя в поемі перського поета Джалаладдіна Румі — одного з найбільших суфійських філософів, що вплинув на формування епосу багатьох народів світу. Це ім’я дають хлопчикам в мусульманських сім’ях усього світу, в тому числі в Індії, Пакистані і Азербайджані, хоча мови цих країн не відносяться до тюркським. Цікаво, що з казахського «Аяз ата» перекладається як «Дід Мороз», що дає імені особливий семантичний відтінок.

Даючи дитині таке ім’я, батьки хочуть бачити сина не тільки фізично міцним, витривалим, але одночасно мудрим і зовні привабливим.

Значення та характеристика імені Аяз

Вже в дитинстві маленькі Аязы дуже вимогливі до себе і оточуючих, їм складно змиритися з недосконалістю світу, вони часто переходять у своїх переконаннях з однієї крайності в іншу, серед них зустрічаються як запеклі атеїсти, так і містично віруючі люди. Аязы артистичні й талановиті, вони вміють влучно і коротко висловити складну думку. У школі більшості з них легко дається математика, завдяки хорошій фантазії та вміння абстрактно мислити Аяз може стати відомим вченим або філософом. Крім цього, з них виходять хороші вчителі.

Незважаючи на пристрасність, секс — далеко не головне в житті Аяза, і, вибираючи партнерку, він орієнтується не тільки на зовнішню привабливість, але відноситься до обраниці як до святині і чарівної музи, іноді забуваючи, що його богині потрібно звичайне людське спілкування, а не тільки троянди і фіміам.

Аяз привабливий, він бажаний гість у будь-якому будинку, він уміє домовлятися і легко знаходить спільну мову з незнайомцями. Він моментально сходиться з людьми, але швидко втрачає інтерес до нових друзям, якщо вони не справили на нього сильне враження.

Аяз рідко стає великим начальником, зате часто є унікальним фахівцем у своїй галузі. Працювати з ним буває непросто, він дуже вимогливий до колег, зате здатний створити робочу атмосферу в колективі своїм ентузіазмом і енергією. Дуже корисно в роботі, уміння Аяза гасити конфлікти і примиряти ворогів.

Аязу подобається заробляти, він часто буває успішним у бізнесі, де його чарівність, розум, вміння працювати і свобода мислення допомагають знаходити нестандартні рішення в складних ситуаціях. Аязу подобається залучати до справи своїх дітей або молодих партнерів, для нього дуже важлива спадкоємність поколінь, він із задоволенням ділиться знаннями і вміннями.

У Аяза гарне почуття гумору, він вміє тонко пожартувати, в тому числі і над собою. Насилу терпить святенництво і лицемірство.

Іменини:

не святкує

Зменшено-лагідний варіант

Аязик, Азик

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • білий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

берил, перли

Метал

срібло

Рослини

соняшник, капуста, диня

Тотемна тварина

вовк, жаба, качка

Риси характеру

дипломатичність, працьовитість, ідеалізм

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аяз Гілязов – радянський письменник; Аяз Муталібов – перший президент Азербайджану Аяз Ахмед – індійський актор; Аяз Шаих – исзвестный пакистанський поет; Аяз Набієв – кінорежисер, сценарист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: