Асхат – значення і походження імені

Історія походження імені Асхат

Ім’я Асхат має арабське походження і перекладається як “щасливий”. Воно є спотвореним варіантом арабського імені Асъад або Асаад. У багатьох мовах це слово часто вживається у словосполученнях пов’язаних зі світлом, наприклад “ахтар асъад” в перекладі з таджицького означає “зірка щастя”.

Це ім’я поширене переважно в країнах, населення яких сповідує іслам. На території Росії воно особливо популярно в Татарстані і Дагестані. Дуже часто так називають хлопчиків в сусідньому Казахстані.

Вибираючи ім’я для дитини, батьки бажають йому щасливої долі, довгого життя і удачі. Так можуть назвати дитину, родившего слабким, припускаючи, що таке ім’я може допомогти йому швидше набратися сил і наздогнати однолітків у розвитку. Це ім’я має стати своєрідним оберегом не тільки для хлопчика, якого так назвали, але і для всієї родини.

Значення та характеристика імені Асхат

Маленький Асхат – активний і веселий хлопчик, він життєрадісний і впевнений у собі. Він сміливий до нерозсудливості, прагне в усьому бути першим, часто своеволен. Маленькі Асхаты бувають дуже неслухняним і впертими, з ними важко домовитися. Батькам і вчителям складно домогтися від нього слухняності. Втім, серце у Асхата добре, тому він не заходить занадто далеко у своїх витівках.

Вчитися Асхат любить, проте йому не вистачає дисципліни та наполегливості в заняттях, тому дуже важливо вчасно допомогти йому навчитися правильно розподіляти сили. Він володіє прекрасною логікою, а от пам’ять іноді підводить, тому важливо вчасно звернути увагу на розвиток цієї здатності. Асхату подобається робити що-небудь руками, він з тих людей, які з задоволенням вибирають професії, пов’язані з будівництвом. Якщо вибір припав на іншу справу, то часто має справжню майстерню будинку і готовий проводити там весь вільний час.

Найчастіше Асхат рано одружився і швидко обзаводиться дітьми. Йому подобається бути главою великої і щасливої родини, він із задоволенням возиться з малюками. Асхата складно назвати однолюбом – він легко загоряється і може несподівано навіть для самого себе з головою піти в короткий, але яскравий роман.

На роботі його цінують за чуйність і готовність допомогти, він легко приєднується до нових проектів, не боїться провалу, впевнено береться за складні завдання. Працює він у прекрасному гуморі, жартує і допомагає зняти напругу, проте не відволікає від колег процесу.

Ставши начальником, Асхат впевнено і твердо керує будь-яким колективом. Він добре розбирається в людях, з дитинства звик командувати і вміє настояти на своєму. Сперечатися з ним складно, він неохоче прислухається до думки підлеглих, вважає своє слово остаточним вердиктом і дуже сердиться, якщо вказівки виконані недостатньо точно.

Асхат любить спорт, охоче тренується, йде до мети впевнено і не боїться суперників. Його не цікавлять чужі досягнення, він вірить у свою зірку і не відволікається на дрібниці. У тренерській роботі і викладанні Асхат жорстокий, він вимагає від своїх учнів повної викладки і не соромиться у висловах, якщо вважає, що зроблено мало чи погано.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Асхатик, Асхатушка, Асхатка

Скорочений

Асха, Аска, Ас, Хатик, Хат

За церковним

немає

Колір

  • зелений
  • фіолетовий
  • червоний
  • білий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

агат, гірський кришталь, смарагд, перли, халцедон

Метал

мідь, ртуть

Рослини

лавр, ромашка, череда

Тотемна тварина

лавр, ромашка, череда

Риси характеру

прагнення до лідерства, логіка, розум

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Асхат Жіткєєв – казахстанський дзюдоїст; Асхат Маемиров – казахстанський режисер; Асхат Мирзагитов – башкирська актор, перекладач; Асхат Сайфуллін – російський джазовий музикант узбецького походження; Асхат Таїров – казахстанський художник, скульптор; Асхат Саундыков – казахстанський поет; Асхат Ашрапов – башкирська кінорежисер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: