Ашот – значення і походження імені

Історія походження імені Ашот

Чоловіче ім’я Ашот широко поширене в Закавказзі. Однак деякі дослідники стверджують, що воно прийшло на цю територію з мусульманської Персії. У перській мові вживалося слово «аш», що у перекладі означало «перепрыгивающий через вогонь», «не боїться вогню», «бешкетник», «пустун». У відповідності з цим значенням маленький Ашот росте дуже жвавим дитиною, мінливим і непередбачуваним.

Версія друга — вперше ім’я з’явилося в Ірані, де часто називали новонароджених хлопчиків ім’ям Ашофте. Воно мало значення «захоплений», наділяв носіїв творчими здібностями, особливою чуттєвістю. Є третя версія походження імені Ашот. У Вірменії вважають, що ім’я вперше стало вживатися в їх країні. Значення імені Ашот у вірменській мові — «надія світу». Ім’я є справжнім талісманом, що обіцяє його власнику особливе, вище призначення, багато досягнення. Ашот — царське ім’я, його нерідко носили вінценосні особи.

Значення та характеристика імені Ашот

Ашот зростає надзвичайно живим, рухливим, веселим хлопчиком. Його тіло завжди покривають синці та садна. Хлопчик має невгамовною фантазією, в дворових іграх він завжди буде заводієм. Діти без опору визнають його лідером. Батькам слід ставитися до свого сина спокійно і доброзичливо. У хлопчика ослаблена нервова система, він дуже вразливий. Диктувати свою волю йому не можна, Ашот обов’язково чинитиме опір. З ним потрібно просто навчитися домовлятися.

У підлітковому віці Ашот буде серйозно займатися спортом. Він стурбований своїм фізичним досконалістю. Найчастіше юнака приваблює боротьба чи легка атлетика. Ашот дуже здібний, але він вчиться нерівно, оскільки іноді не в змозі перемогти свою природну лінь. Він дуже прив’язаний до матері, намагається не засмучувати її, по мірі сил звільняє маму від домашніх справ і турбот. Може навчитися добре готувати, без нагадувань підтримувати чистоту в будинку.

Характер дорослого Ашота досить складний. Його цілком можна назвати перфекціоністом. Він прагне до досягнення ідеалу, буває дуже здивований і засмучений, коли оточуючі люди не роблять того ж. Ашот буває дуже запальним, і тоді він здатний на нерозважливість. Якщо він прийняв рішення, діє дуже швидко. Ашот — обов’язковий і надійний, але надмірно вразлива людина. Йому важко миритися з невдачами, неприємності можуть довести чоловіка до нервового зриву.

Ашот — видатний шахіст, він любить точні науки, техніку. Йому важко відразу знайти своє призначення, оскільки молода людина має здібності в різних областях. Може стати програмістом, математиком, фізиком, інженером, економістом, вибрати творчу професію. Ашот приваблює жінок своєю неймовірною елегантністю, дотепністю, кмітливістю. Він може дуже рано одружуватися, а потім розчаруватися у своїй дружині. В жінках цінує не тільки красу і чуттєвість, але і силу характеру, амбіційність. З цього чоловіка вийде чудовий батько.

Іменини:

немає в святцях

Зменшено-лагідний варіант

Ашотик

Скорочений

немає варіантів

За церковним

немає в святцях

Колір

  • червоний

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сердолік

Метал

залізо

Рослини

дуб, лаванда

Тотемна тварина

пантера, білка

Риси характеру

рухливість, активність, образливість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ашот Тавадян – професор, економіст; Ашот Сагратян – літератор, журналіст-міжнародник; Ашот Казарян – співак, кіноактор, гуморист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: