Азамат – значення і походження імені

Історія походження імені Азамат

Чоловіче ім’я Азамат входить у число найпоширеніших казахських імен. У перекладі воно означає «громадянин». Вчені схиляються до того, що ім’я Азамат мусульманське за походженням. В арабській мові існує дієслово «азів», який можна перекласти як «бути великим». Від нього утворилося ім’я, що означає «великий», «всемогутній», «всесильний». Не втрачаючи глузд, це ім’я перейшло в перську та турецьку мову. У народів Північного Кавказу і Середньої Азії воно має значення, схоже з російським словосполученням «добрий молодець»: «джигіт», «лицар», «сміливець». Ім’я Азамат також нерідко зустрічається і в Монголії. В чуваській мові слово «асам» перекладається як «ворожба», а ім’я Асамат означає «веселка». Відомі люди, названі цим ім’ям: Азамат Мусагалиев (актор комедійного жанру), Азамат Мухтарович Ахтямов (доктор фізико-математичних наук), Азамат Нігманов (актор). У російській літературі ім’я зустрічається у творі «Герой нашого часу», де персонаж повісті «Бела» — юний горець Азамат — показаний пристрасної і гордою вдачею.

Значення та характеристика імені Азамат

Азамат зростає безпроблемним дитиною: це добрий, некапризный і слухняний хлопчик. Він дуже комунікабельний: не боїться розмовляти з дорослими і однолітками, легко починає спілкування всередині нового колективу. Хлопчик спокійний і неконфліктний: може врегулювати разгорающуюся сварку. Він має невгамовною фантазією, постійно вигадуючи нові забави для себе і своїх друзів. Навчається Азамат задовільно: відмовляється від вивчення предметів, якщо ті його не цікавлять, а всі сили витрачає на організацію класних і шкільних заходів. У класі він займає лідируючу позицію. У Азамата багато справжніх і вірних друзів. Він сам з дитинства є душею компанії.

Цей чоловік дуже енергійний і активний. Він володіє певним стрижнем, за що люди його поважають. Серед рис його характеру виділяють акуратність, межує з педантичністю. Він все робить по чітко вивіреному планом. Азамат — ідеаліст, ця риса заважає йому спокійно існувати. Він завжди прагне до справедливості, борючись за неї всіма способами. Для Азамата честь — не порожній звук. Він буде битися до кінця, якщо його образили. Азамату складно бути хорошим керівником: імпульсивність і запальність заважають йому вибудовувати діалог з підлеглими. З цієї ж причини він не може вести свою справу. У нього є дипломатичні задатки, проте найкраще в нього виходить виконувати чітко складені розпорядження.

Азамат — сімейний чоловік, він тягнеться до затишку і спокою. Цей чоловік завжди піклується про свою дружину. Однак невмотивована ревнощі з його боку може довести їх шлюб навіть до розлучення. Дітьми він пишається, але не показує цього. Азамат може похвалитися міцним здоров’ям. Хоча до зрілого віку у нього спостерігаються проблеми з вагою.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Азаматик, Азамчик, Азамушка

Скорочений

Азам, Азамка, Аза, Азик

За церковним

немає

Колір

  • жовтий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

берил

Метал

золото

Рослини

дуб

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

доброта, емоційність, інтуїція

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Азамат Кульмухаметов ((нар.1953) дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Сирії з вересня 2011 р., колишній Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Державі Кувейт. Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника 1-го класу (дипломатичний ранг присвоєно Указом Президента РФ від 6 березня 2007 р.) Володіє арабською, англійською та французькою мовами.), Азамат Ахтямов ((нар.1962) російський математик, професор Башкирського Державного Університету), Азамат Гумеров ((нар.1978) російський футболіст, гравець у міні-футбол. Влітку 2011 року завершив професійну кар’єру.), Азамат Илимбетов ((нар.1972) державний діяч, 7-й прем’єр-міністр Республіки Башкортостан (з 2011 року)), Азамат Мусагалиев (етнічний казах, учасник команди КВК «Камизяка»)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: