Асхаб – значення і походження імені

Історія походження імені Асхаб

Ім’я Асхаб (أصحاب) має арабське походження. Воно перекладається з древнеарабского як «власник», «власник».

У Корані Асхааб аль-Кахф («мешканці печери») – молоді люди, що сховалися в печері від переслідувачів. За легендою сім юнаків відкинули язичницьке віровчення і стали поклонятися Аллаху. За це одноплемінники стали переслідувати їх та погрожували вбити. Юнаки заблагали Аллаха, щоб він вказав їм шлях. Аллах виявив милосердя і сховав їх у печері, наслав чудовий сон, який тривав триста дев’ять років. Разом з юнаками спала собака. У християнстві ці персонажі ототожнюються з сімома эфесскими отроками. Після чудесного пробудження юнаки продовжили своє життя праведників і поширювали іслам серед одноплемінників.

Ім’я Асхаб також може тлумачитися як «сподвижник пророка Мухаммеда», часто це ім’я застосовується в якості епітета до самого пророка.

Ім’я Асхаб здобуло широку популярність серед мусульман в Туреччині, Чечні, Азербайджану, Іраку, Ірані, Палестині, Пакистані, Єгипті та Індії. У Україні це ім’я зустрічається рідко, його переважно дають дітям у змішаних шлюбах. Також досить поширена прізвище Асхабов.

Значення та характеристика імені Асхаб

У дитинстві Асхаб цікавий і непосидючий. Він легко справляється зі шкільною програмою. У Асхаба прекрасно розвинена логіка, він схильний до точних наук, але також із задоволенням читає книги про першовідкривачів і мандрівників. Асхаб дотепний, любить веселі витівки, постійно підбиває товаришів на пустощі. У хлопчика міцне здоров’я, але він часто зловживає солодощами, з-за чого може страждати зайвою вагою. Що аніскільки не бентежить Асхаба, він любить себе таким, який він є.

Асхаб комунікабельний, легко заводить друзів. Він завжди знайде про що поговорити, розповість жарт, цікаву історію. Ця людина випромінює позитив, щедро ділиться з оточуючими своїм хорошим настроєм. Асхаб рідко просить про допомогу, він вважає за краще вирішувати всі свої проблеми без сторонньої участі. Але допомогу йому все-таки потрібна час від часу, і Асхаб високо цінує тих людей, які це розуміють і готові простягнути йому руку в біді.

Асхаб впевнений у собі, він знає чого хоче, може креативно підійти до вирішення будь-якого питання. Іноді Асхаб вражає оточуючих неординарністю мислення, працьовитістю і рішучістю. Здається, що це людина здатна згорнути гори.

У Асхаба чудово розвинене критичне мислення, він володіє широким кругозором і кмітливістю. Ці якості дозволяють чоловікові досягти успіхів у будь-якій справі. Асхабу підійде кар’єра вченого, викладача, літератора, критика, можливо навіть політика або лікаря. Він дуже добрий до людей, ніколи не судить і не критикує оточуючих, навіть якщо вони цього заслуговують.

Неординарність і креативність Асхаба проявляються і в зовнішності. Він любить яскраві кольори, ексцентричні вбрання. Іноді може виглядати зухвало і навіть безглуздо. Але Асхабу все це пробачають, адже він – ходяче гарний настрій.

Асхаб популярний серед жінок, він притягує їх, як магніт. Це лестить Асхабу, і він з радістю занурюється в низку швидкоплинних романів. Одружується Асхаб після тридцяти. Зразковим чоловіком і батьком, йому не стати, але він добрий, щедрий, вірний. Головне, не перевантажувати Асхаба побутовими проблемами.

Іменини:

7 вересня, 20 березня

Зменшено-лагідний варіант

Асхабчик, Асхабушка

Скорочений

Хаб, Хабі, Аса

За церковним

Асхаб

Колір

  • пурпурний
  • червоний
  • жовтий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

хризоліт, яшма, каурі

Метал

залізо

Рослини

осика

Тотемна тварина

бик

Риси характеру

цікавість, комунікабельність, неординарність, доброта

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Асхаб Абакаров – актор, художник; Асхаб Асхабов – вчений-мінеролог; Асхаб Костоєв – дзюдоїст; Хусейн Асхабов – боєць змішаних єдиноборств, самбіст; Хасан – самбіст; Асхаб Дарвини – актор; Асхаб Ніканоров – фотограф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: