Август – значення і походження імені

Історія походження імені Август

Ім’я Август має давні коріння. І зовсім не означає останній місяць літа, як можна було б подумати. Зовсім навпаки, місяць, наступний за липнем (який іменувався в честь Юлія Цезаря), названий по імені Першого римського імператора.

Спочатку це було навіть не ім’я, а когномен, простіше кажучи, прізвисько, дане першого представника роду, яким був майбутній засновник Римської імперії Гай Октавій Фурин. Після цього він став іменуватися Октавіан Август. В подальшому всі пануючі нащадки першого імператора мали у складі імені когномен «Август».

В подальшому «Август» зазнав трансформації: імператори інших держав та члени їх сімей стали величати «найяснішими» особами. У Росії ім’я Август прийшов з переселенцями з Німеччини та Польщі.

Значення та характеристика імені Август

Прізвиська в часи Римської імперії (як, втім, і завжди) були характеристикою або описом особистих якостей людини. Октавіан був великим полководцем і імператором, що визнавали його сучасники. Тому й отримав прізвисько «Август», що в перекладі з латинського означає Великий, Священний.

Завдяки історії походження, ім’я Август справляє враження, що всі названі ним, повинні бути схожі на царствених осіб. Однак, в переважній більшості, чоловіки не підходять під ці параметри. Принаймні, зовні. Хоча не можна не визнати, що ім’я наклало особливий фоносемантический відбиток на внутрішній світ Августов.

Характер представників імені спокійний, розмірений, від них віє врівноваженістю. Але разом з тим, з внутрішньою силою якимось дивним чином поєднується невпевненість і низька життєва активність.

Ввічливість, делікатність і невміння йти на контакт заважає Августам заводити друзів. Факт відсутності приятелів в дитинстві їх мало хвилює, оскільки хлопчики з цим ім’ям домосіди і самі знаходять собі заняття. Дорослі Августи переживають з цього приводу, така ситуація їх турбує. Вони б і раді піти на контакт, але за активними приятелями їм не наздогнати, а спілкування зі спокійними однолітками їх обтяжує.

Глибока, думаюча особистість проявляється у Августов ще в ранньому дитинстві. Люблять міркувати, спостерігати, оцінювати. Рішення приймають тільки після того, як обдумают всі можливі наслідки. Ця повільність і надмірна обережність не дають їм проявити себе у професії, якщо вона пов’язана з фінансовими ризиками.

Однак, якщо обставини складуться таким чином, що у Серпня не буде іншого виходу, крім того, щоб працювати на керівній посаді, він стане кращим з кращих. Розумний, мислячий, просчитывающий ходи, швидко оцінює ситуацію, без помилки знаходить вихід там, де його, здавалося б, немає.

Августи пихаті і горді. Образу запам’ятовують надовго і прощають у рідкісних випадках. Відповідні заходи до кривдників приймають, добре все обміркувавши. «Помста – це страва, яку потрібно подавати холодною» – фраза для Августов. Не розуміють жартів, сприймають їх як насмішку над собою.

Упереджено і вимогливо ставляться до супутницям біля себе. Думають над кожною її, навіть покинутою побіжно, фрази, не терплять порожніх розмов і витрат грошей. Тому розлучення-весілля в житті Серпня трапляються по кілька разів.

Іменини:

  • 28 червня
  • 23 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Августинчик, Августик, Августенька, Густенька

Скорочений

Ава, Густа, Густик, Густя, Гутя, Гусака

За церковним

Августин

Колір

  • зелений

Планета

  • Юпітер
  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

агат

Метал

мідь

Рослини

лавр

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

спокій, обдарованість, пунктуальність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Август Вагнер – російський астроном, фахівець з астрометрії; Август Гай Юлій Цезар Октавіан – римський імператор з 27 до н. е.; Август Фердинанд Мебіус – німецький геометр; Август Монферрана – російський архітектор, декоратор і малювальник; Август Циволько – мореплавець, офіцер-штурман; Август (герцог Саксен-Гота-Альтенбург) – герцог Саксен-Гота-Альтенбург

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: