Авдей – значення і походження імені

Історія походження імені Авдей

Чоловіче ім’я Авдей належить до архаїчних, застарілих імен. Однак зараз подібні імена набирають все більшу популярність. Для деяких батьків це просто данина модним тенденціям, інші намагаються вибрати для хлопчика звучне ім’я, добре поєднується з по батькові, здатне наділити малюка хорошими якостями. В останньому випадку ім’я Авдей варто назвати майже ідеальним. Раніше на Русі було багато Авдєєв.

Пояснити таку любов до Авдеям просто — ім’я легко вимовлялося, добре поєднувалося з по батькові та прізвищами. Його легко прийняти за споконвічно російське ім’я, однак перші Авдеи з’явилися у стародавніх євреїв. Спочатку ім’я звучало абсолютно по-іншому — Обадьяху. У перекладі з давньоєврейської мови це означало «служитель Бога Яхве», або просто «священнослужитель». Складне ім’я з часом зазнало зміна, стало коротше і простіше — Овдій, Овадія. Потім з’явилася інша форма цих чоловічих імен — Авдей. Саме вона так легко, просто і надовго прижилася в російській мові.

Значення та характеристика імені Авдей

Маленький Авдей — джерело невичерпної енергії. Він сміливий, рішучий і добродушний. Іноді хлопчик пустує, але робить це зі зла, його просто переповнюють емоції і енергія. Перед сном йому показані спокійні ігри, інакше вразливий малюк довго крутитися в ліжку. Хлопчик любить домашніх вихованців, може приносити цуценят і кошенят з вулиці, щоб погодувати їх.

Авдей відрізняється швидким розумом, рідкісної кмітливістю. Але йому катастрофічно не вистачає посидючості і терпіння. Батькам слід звернути на цей недолік увагу, інакше він може стати причиною великих проблем в майбутньому. Виховувати посидючість потрібно вже в дошкільному віці. Відмінним тренуванням для Авдея стануть гри з конструктором Лего, мозаїка, пазли.

Цього дитину треба оберігати від поганих компаній. Він легко піддається навіюванню, може рано почати курити, лаятися нецензурними словами. Але якщо батьки вчасно пояснили Авдею, що це — неправильна поведінка, він не стане реагувати на глузування однолітків. Відносини батьків з Авдєєм повинні бути товариськими, жорсткого тиску цей хлопчик не сприймає.

Дорослий Авдей вміє керувати своїми емоціями. Це самостійний і гордий чоловік, який не буде нав’язувати своє суспільство. Саме з цієї причини він часто здається зарозумілим. Насправді ця людина чудово вихований, має здібності природженого організатора, має тверезим, здоровим розумом. Це справжній лідер, який завжди візьме гору над суперником. Його не можна назвати образливим і злопам’ятним, він легко йде на перемир’я після сварки.

З Авдея вийде хороший слідчий, керівник аналітичного відділу, журналіст, інженер, тренер. Важливо зрозуміти, що цій людині потрібна команда однодумців, інакше йому буде важко справлятися з кризовими ситуаціями. Закритий, відчужений Авдей стає дивовижно ніжним і м’яким, коли зустріне свою справжню любов. Це відмінний сім’янин, уважний батько та вірний чоловік.

Іменини:

  • 18 вересня
  • 2 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Авдеюшко, Авдюша

Скорочений

Авдя

За церковним

Овдій

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

карбункул

Метал

алюміній

Рослини

граб

Тотемна тварина

електричний скат

Риси характеру

емоційність, енергійність, інтелігентність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Овдій – четвертий з 12 малих біблійних пророків; Авдєй Степанович Тер-Оганьян – російський художник; Овдій Іванович Соколов – педагог і публіцист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: