Аслан – значення і походження імені

Історія походження імені Аслан

Аслан – чоловіче ім’я тюркського походження, в перекладі означає “потужний, могутній лев”.

Ім’я Аслан не поширене у слов’янських народів, тому для нього не характерна наявність багатьох традиційних скорочених або зменшувально-пестливих форм. Серед найбільш уживаних можна назвати Ас або Асланчик.

Оскільки ім’я має тюркські корені, то зрозуміло, що в християнському календарі його немає.

Значення та характеристика імені Аслан

Звичайно, даючи дитині те або інше ім’я, батьки таким чином програмують свого нащадка на певну долю, адже ні для кого не секрет, що ім’я людини обов’язково впливає на формування ключових рис характеру, способом світогляду і світосприйняття. Не є винятком у цьому плані і розглянуте ім’я Аслан.

Дізнавшись про значення і походження імені, можемо зробити висновок, що ключовими рисами характеру чоловіка з ім’ям Аслан будуть справедливість, велич, могутність, вміння безболісно викрутитися з будь-якої, навіть самої складній і неприємній ситуації, розум і життєва мудрість.

Всі названі риси характеру проявляються у хлопчика ще в ранньому дитинстві: він ніколи не пройде повз, якщо побачить, що когось ображають, не потерпить ніякої несправедливості, викриє будь-яку брехню. Не можна сказати, що таке безапеляційне прагнення до справедливості завжди йде хлопцеві на користь. Проблеми починаються ще в школі, адже коли хлопець бачить, що кому-то несправедливо знизили або підвищили оцінку, він обов’язково скаже про це вголос і зажадає пояснень, незважаючи на субординацію. Звичайно, таке правдолюбство здатне створити хлопцеві чимало проблем.

Обпікшись в дитячому і юнацькому віці, Аслан з часом стає мудрішим, помірніше. Він починає чітко усвідомлювати, що не всі свої думки варто озвучувати, адже це може зашкодити насамперед йому самому.

Таке насильство над власним характером, придушення емоцій і почуттів нерідко сприяють виникненню невмотивованої агресії: розчарувавшись у справедливості життя, Аслан таким чином намагається врівноважити свій внутрішній світ з реальністю. Якщо Аслану вдається впоратися з почуттями, зокрема агресивною поведінкою, то він має всі шанси стати бажаним особою в будь-якій компанії.

Аслан – людина не дуже товариський. Він вважає за краще спостерігати за ситуацією з боку, одночасно маючи вплив на її перебіг. Він як би підноситься над усіма, чітко розуміючи при цьому, як події можуть розвиватися далі.

Аслан від природи інтелектуал, тому навчання дається йому досить легко. Успіху в кар’єрі він досягне тоді, коли вибере спеціальність, пов’язану з менеджментом. Аслан – природжений лідер, здатний вивести команду на перші місця. Він рішучий, цілеспрямований, гнучкий, вміє, коли це потрібно, йти на компроміс. Знайти себе Аслан може і в творчих професіях актора або співака.

До супутниці життя Аслан ставить досить високі вимоги: вона повинна бути красивою, розумною, доглянутою, розважливою. Аслан дуже вимогливий до всього, що його оточує, а тому жити з ним досить важко, і далеко не кожна жінка готова терпіти його зауваження і претензії. У зв’язку з цим одружується Аслан пізно.

Ім’я Аслан поширене в різних країнах. Найбільш відомими його представниками є: Аслан Тхакушинов (глава Республіки Адигея), Аслан Ахмадов (російський продюсер), Аслан Масхадов (президент Чеченської республіки Ічкерія), Аслан Кятов (співак), Аслан Засєєв (російський футболіст), Аслан Саринжипов (міністр науки і освіти Казахстану, учений).

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Асланчик, Асланушка, Асланка

Скорочений

Руслан, Руся

За церковним

немає

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір

Метал

олово

Рослини

базилік

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

душевність, чуйність, самостійність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аслан Саринжипов – міністр освіти і науки Казахстану, політичний, науковий і громадський діяч; Аслан Засєєв – російський футболіст, захисник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: