Аскар – значення і походження імені

Історія походження імені Аскар

Існує кілька трактувань походження імені Аскар.

Перша версія пов’язана з мілітаристським контекстом. У XIX — початку XX століття словом «аскар» називали солдатів, які служили в колоніальних арміях Британії, Португалії, Німеччині, Італії та ін. Ці солдати були вихідцями з місцевих племен. Загони, іменовані «аскарі», брали участь у світових війнах.

Друга версія йде корінням в казахську мову. З казахського Аскар перекладається як «недоступний», «підтримує». Пізніше це слово набуло додатковий відтінок і стало асоціюватися з горами. Ім’я стало трактуватися як «дуже високий», «неприступний». Казахи використовують ім’я Аскар при створенні сложносоставных імен: Аскархан, Аскарбек.

Третя версія відноситься до особливостей вживання слова «аскар» у таджиків, узбеків і киргизів. У них воно співвідноситься з арабським «асгар» і перекладається як «молодший», «маленький». Це було домашнє ім’я для маленького спадкоємця, якого всі опікали і цінували.

Ім’я Аскар поширене в Росії, Ірані, Туреччині, Кыргызии, Узбекистані, Грузії, а також в країнах Заходу: США, Португалія, Франція, Англія.

Значення та характеристика імені Аскар

З дитинства Аскар спокійний хлопчик, який не доставляє клопоту батькам. Він не вередує, не кричить, не вимагає особливої уваги. Аскар любить проводити час за іграми, головоломками, дуже любить читати. Батькам досить живити його пізнавальний інтерес, сприяти різнобічному розвитку особистості. В школу Аскар ходить із задоволенням, відповідально ставиться до навчання. Він хоче, щоб сім’я ним пишалася. Дуже прив’язаний до батьків. Спорт Аскара не сильно цікавить, він віддає перевагу спокійні заняття: малювання, конструювання, колекціонування.

Аскар не піддається поганому впливу, у нього загострене почуття справедливості, він чесний і сповнений гідності. Природа наділила його відмінною інтуїцією і непохитним характером. Аскар готовий багато працювати, щоб досягти успіху і добробуту.

Аскар легко знаходить спільну мову з оточуючими і володіє даром переконання. Він може стати хорошим керівником, гідно справлятися з труднощами. Аскар передбачливий, здатний передбачити хід подій, впевнений в собі. Але він не любить ризикувати, воліє обдумувати кожен крок, перед тим, як діяти. Аскар готовий жертвувати своїм особистим і сімейним часом заради кар’єри, але тільки в тому випадку, якщо робота приносить гідний дохід.

Аскар — яскравий однолюб. Якщо він вибрав дівчину, то це на все життя. Часто чоловіки з цим ім’ям рано одружуються. Відносини Аскар будує на принципах довіри і відкритості. Він не стане приховувати своїх почуттів, уважний і щедрий до обраниці. Але от зраду і зраду Аскар пробачити не здатний.

Сім’я займає важливе місце в житті Аскара, але іноді це місце займає робота. Він дуже печеться про достаток, прагне, щоб дружина і діти ні в чому не потребували. Аскар цінує домашній затишок, чистоту і акуратність. Не мислить будинок без дітей і домашніх тварин. До дітей він відноситься ніжно, вони цінують і поважають батька, повністю довіряють йому.

Аскар любить жити з розмахом, не економлячи на розвагах. Не економить він і на своєму зовнішньому вигляді, прагне виглядати респектабельно. Свято вірить, що зустрічають по одягу.

Іменини:

17 травня, 7 січня

Зменшено-лагідний варіант

Аскарчик, Аскарушка

Скорочений

Ас, Карі

За церковним

Аскар

Колір

  • блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

яшма, аметист

Метал

мідь

Рослини

кипарис

Тотемна тварина

рись

Риси характеру

справедливість, вірність, працездатність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аскарі Мохаммадиан – борець з Ірану, чемпіон Азії і Азіатських ігор; Аскар Туганбаев – популярний російський блогер; Аскар Кунаєв – казахський учений, фахівець з металів; Аскар Абдразакова – співак опери, соліст Маріїнського театру; Аскер Мамед-огли Абдуллаєв – футболіст, азербайджанський тренер; Аскар Сєріков – Герой Соціалістичної Праці, шахтар.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: