Асель – значення і походження імені

Історія походження імені Асель

Ім’я Асель найбільш поширене в Киргизії і Казахстані. Існує кілька варіантів перекладу, найпопулярніші з яких – «медова» і «солодка». Також є версія, за якою ім’я Асель перекладається як «ніжна, трепетна». Крім цього, припускається, що це трансформовані тюркське слово «вечір, темрява».

Незважаючи на те, що ім’я Асель має арабське походження, воно не є безумовно мусульманським, деякі імами вважають його небажаним (хоча і не забороненим) для сповідує іслам дівчини.

Ім’я Асель співзвучно вигаданого імені героїні роману Олександра Гріна «Червоні вітрила», яку звали Ассоль, що додає йому додатковий романтичний флер.

Називаючи так дочка, батьки припускають, що вона буде наділена привабливою зовнішністю, знаходити друзів і подобатися людям.

Значення та характеристика імені Асель

З першого погляду Асель справляє приємне враження, вона охоче йде на контакт, завдяки чому легко сходиться з новими людьми і дуже любить подорожувати. Маленька Асель — загальна улюблениця і предмет захоплень, вона не вступає в конфлікти і рідко буває об’єктом агресії. Незважаючи на розум і хорошу пам’ять, Асель не завжди добре вчиться в школі, так як легко відволікається і не хоче витрачати багато часу на зубріння. Їй не вистачає наполегливості в досягненні мети, вона воліє мріяти про прекрасне майбутнє, але мало робить для того, щоб воно дійсно настав.

Асель — мрійниця і фантазерка, але якщо у неї виникають реальні проблеми, вона здатна сконцентруватися і почати діяти. Правда, найчастіше вона просто знаходить чергового рятівника, яким із задоволенням дозволяє взяти на себе приємний тягар накопичених клопоту.

На роботі Асель исполнительна, але не дуже ініціативна, вона вважає за краще не змінювати сферу діяльності, зате досягає високого професіоналізму в обраній справі. Їй подобається розбиратися в деталях, знаходити взаємозв’язки і робити докладний аналіз виконаної роботи. Її не лякає складна звітність, вона не боїться перевірок — хороша пам’ять дозволяє їй точно вказати, коли і що було зроблено, а дійшлість не дозволить здійснити випадкових помилок.

Романтична натура Асель часом призводить до того, що вона безоглядно закохується з першого погляду, а подивившись другий раз на предмет своєї пристрасті буває дещо розчарована. У побуті вона невибаглива, вміє миттєво створити затишок у будь-якому житлі, її поява в компанії пожвавлює розмову і піднімає настрій присутнім.

Асель — турботлива мати, але з дітьми-підлітками їй буває складно із-за власної інфантильності. У сімейному житті Асель можуть заважати надто теплі відносини з колишніми коханими, так як Асель ніколи не розриває зв’язок повністю за своєю ініціативою.

У спорті вона потребує хорошого наставника, який твердою рукою поведе майбутню зірку до перемоги. Вона готова тренуватися і віддавати всі сили роботі на результат, але їй важко самій планувати заняття.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Аселька, Асенька, Селечка, Аселюшка, Асельжан

Скорочений

Ася, Аселя, Селю, Леся, Аля, Асал, Асаля

За церковним

немає

Колір

  • зелений
  • малахітовий
  • блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

апатит, гранат

Метал

золото

Рослини

латаття, очерет, перекоти поле

Тотемна тварина

змія, вовк

Риси характеру

спокій, романтичність, любов до деталей

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Асель Омар – казахська письменниця, поет, критик; Асель Сагатова – казахська актриса, телеведуча; Асель Садвакасова – казахська кіноактриса, естрадна співачка; Асель Джакаева – спортсменка з Казахстану, член команди з водного поло; Асель Абдыкадырова – журналістка з Киргизії, Асель Есжанова – казахстанська художниця; Асель Аскар – казахстанська актриса; Асель Кондратьєва – російська художниця; Асель Шорабекова – казахстанська художниця, скульптор, поет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: