Артур – значення і походження імені

Історія походження імені Артур

Ім’я подарували світу племена кельтів. Воно згадується в письмових джерелах древніх ірландців і валлійців VII ст. Близько 600 р. була складена поема, в якій вперше фігурував легендарний король Артур Пендрагон – вождь бриттів. Передбачається, що прототипом персонажа був Луцій Арторий Каст – римський воєначальник, що в II ст. командував легіоном, базировавшимся в Британії. Деякі дослідники вважають, що воно могло мати і латинські корені, але версія не знайшла офіційного підтвердження.

Сказання про героя хвилювало європейців аж до XV ст. Ім’я утримувало статус улюбленого в Західній і Центральній частині континенту.

В 1539 р. мученицьки помер монах-бенедиктинець з абатство Гластонбері, що носив це ім’я. Ревний католик не визнав претензії Генріха VIII на духовне панування і був канонізований. Католицька церква святкує день святого Артура 15 листопада. У різних регіонах ім’я видозмінювалося до Артуро, Артурри, Артза, Артурас, Артюр. Жіночий аналог відсутній.

В Україну прийшло з запізненням через те, що християни – прихильники східного обряду не шанують зазначеного угодника. Стало затребуваним у XVIII – XIX століттях, коли в нашій країні популяризувалися лицарські романи, середньовічний епос. Українських  джентльменів іменували Артурами з наголосом на другий склад, на відміну від початкового варіанту. Мода на нього виникла в середині минулого століття. В даний час відноситься до категорії досить рідкісних.

У списку відомих тезок владики Камелота: принц Уельський, герцог Коннаутский, полководець Wellesley Веллінгтон, письменник Конан Дойл, філософ Шопенгауер, астроном Ауверс, поет Рембо, вітчизняний ботанік Ячевский, піаніст Рубінштейн, оперний співак Ейзен, шахіст Юсупов та багато інших.

Значення та характеристика імені Артур

Походить від слова «артос», перекладається як «людина-ведмідь» «могутній ведмідь», «воїн», «орел Тора». На латині означає «орач». Вірменський народ токует його як «світло істини», «принесений Сонцем», «послана Богом».

У кельтів культ хижака тісно переплітався з мотивами світської влади, хоробрості, войовничості, символізував правлячу династію. Вважалося, що персона, названа як тотемна тварина, набуває його силу, безстрашність.

Можливо, носій імені присвячувався богині Артио, дарує родючість. Простежується зв’язок з багатством, добробутом. А божество бурі та грому Тор-Таранис уособлював всесилля, його чарівний молот служив для боротьби зі злом.

У звучанні відчувається доблесть, відвага, прямолінійність, могутність, загроза для недругів, воно виражено маскулинное. Асоціюється з чимось більшим, неспішним, небезпечним, дійсно, нагадує звіра. Якщо під наголосом перша голосна, то йому повідомляється велич, грубість, холодність і активність. Скорочені звернення Артя, Атя, Туру, Артюша більш радісні, яскраві, легкі, не м’які.

Очевидно, суб’єкт, що володіє їм – авторитетний, вольовий, стійкий. З точки зору психології це сприяє становленню представників сильної статі, але загрожує негативними проявами: впертістю, запальністю.

Енергетика імені знижена, звернена всередину, а не назовні. Ймовірна швидка стомлюваність.

В астрології йому відповідають сузір’я Водолія і планета ідеалістів Нептун; талісман – халцедон; кольори – білий, фіолетовий; символи – ведмідь, борсук; рослини – дуб, очерет; квітка – яблуневе суцвіття; стихія – вогонь.

Риси характеру імені Артур

Власник імені зовні спокійний, повільний. Йому подобається вичікувальне, гарний стан, злегка ледачий. Але виклики долі змушують його «прокинутися від сплячки», мобілізувати незвичайну волю, продемонструвати високий інтелект, прекрасну пам’ять, уяву, благородство. Для діловитості бажано наявність постійних стимулів.

Артуры відрізняються дивовижною інтуїцією, що полегшує їх життя: розбираються в прихованих спонукання особистості, при необхідності маніпулюють людьми, перекладають відповідальність на інших. У дружбі теж не беруть на себе зайвих зобов’язань. Однак, в екстремальних ситуаціях відходять від правил, здатні безкорисливо допомогти.

У них уповільнена реакція, вони чутливі і сприйнятливі, їх ранить неправда, образи, несправедливість.

В основному інтроверти, невпинно мріють, перебувають у всесвіті фантазій, їм не вистачає допитливості.

Невдачі володар імені переносить важко. Порядний, хоча не люблять обмежень. Може повертатися до старих суперечок, конфліктів, упирається. Іноді впадає в нерішучість. Для досягнення мети не побоїться вдатися до хитрощів.

Зайняти положення в суспільстві розглянутого особі нелегко, але наполегливість, зрештою, веде його до заслуженого успіху. До володарювання не прагне, для нього важливий комфорт і безпека. Прораховує події наперед.

Він акуратний і гидливий, йому імпонує строгий порядок. Захоплюється різними хобі, із задоволенням віддається читанню, малюванню. А ось подорожі його не приваблюють.

Сімейні та любовні стосунки імені Артур

Соименник ватажка лицарів Круглого столу цінує сімейний затишок, рідних, душевну теплоту. Йому за смаком ефектні красиві дівчата, він довго вибирає наречену і пізно вступає в шлюб. Жінкам приємний – вони обожнюють його делікатність, розуміння їх переживань, романтичність. В процесі залицянь перетворюється: енергійний, надзвичайно бадьорий. Терпляче домагається коханої, але після весілля розтрачує колишній запал.

Від дружини вимагає господарності, в побутових питаннях пасивний, але в іншому заохочує рівноправність. Чутливий до інтересів і потреб домочадців. Обраницю оберігає від негараздів, оточує турботою. Шукає говірку, мудру і моторну дружину. Навіть охладевая до неї, намагається зберегти союз. Дорожить відданістю, вірністю, бо не прощає зрад, ревнивий.

Гаряче любить дітей, намагається приділяти їм достатньо уваги, але не завжди успішно.

Сексуальність Артура підвищена, але одухотворена, тілесну близькість не відокремлює від глибоких почуттів. І в моменти найвищої пристрасті переживає чисті душевні пориви. Чим інтенсивніше закоханість, тим відвертіше еротичні бажання. Часто не задоволений – не всі партнерки розуміють його особливість.

За спостереженнями, щасливий в парі з Анастасією, Анною, Діною, Інною, Оленою, Любов’ю, Людмилою, Марією, Раїсою і Наталею.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Артура

Цей чоловік воліє займати проміжне положення між начальством і підлеглими, йому однаково огидні керувати і звітувати.

Ідеально підходять посади адміністратора, контролера, співробітника митниці, лікаря (процвітає в хірургії і стоматології), торгового працівника, військового, юриста, кравця, спортсмена. Часом обирає терені ветеринара, фармацевта, фермера, кухарі.

Тяжіє і до творчим покликанню – художника, літератора, сценариста. Його чуйність, мрійливість, поетичність служать для створення справжніх шедеврів.

Аналітичне мислення Артура знаходить застосування в науці: археології, геології, фізики.

Просування по кар’єрних сходах важко: його норовистість ускладнює взаємини з колегами. Тільки набивши руку в гнучкості, знаходить шанс на підвищення і реалізацію власних задумів.

У звичайній обстановці виконує обов’язки неквапливо, в прискореному темпі праці його працездатність збільшується, але перевтома негативно позначається на результатах. Непогане рішення для нього – самозайнятість, свою справу.

У підприємництві щасливий, практичний, легко переконує спонсорів і компаньйонів. Береться за значимі, корисні проекти. Кошти потрібні йому не стільки прибутку, скільки для відкриттів, експедицій, експериментів. Рухає науково-технічним прогресом.

Рівень доходів у власників імені середній, ближче до вираженого достатку. Для них важливо матеріально забезпечувати родичів, приймати гостей. Але вони не марнотрати, відкладають заощадження.

Здоров’я Артура

«Людина-ведмідь» не так здоровий і витривалий, як здається. Його переслідують хронічна втома, психічна напруга, проблеми з нервової, травної, дихальної та статевої системою.

Йому рекомендовано ретельно стежити за своїм харчуванням і берегтися від переохолодження. Непосильні навантаження – ворог його самопочуття: доречні періодичні перерви в роботі, відпочинок на природі. Влітку сприятливий відпустку на море.

Артур – спортивний, займається боксом і єдиноборством, зміцнюють його організм. Їй потрібно уникати травм. З віком активні вправи набридають, доцільно замінити їх прогулянками, велопробігами, походами.

Ім’я Артур для дитини

Артурчик – слухняний, добрий син. Дуже ранимий – батьки покликані проявляти співчутливість, не варто лише балувати чадо. У нього є схильність до егоїзму. Граючи роль «фаворита» дорослих, зростає безвідповідальним. Маленькі доручення позитивно впливають на його ініціативність.

Серйозні неприємності трапляються в підлітковому періоді: норовливість, непередбачуваність погіршують показники в навчанні, ізолюють юнака серед однолітків. Тут не обійтися без підтримки близьких. Вона націлена на перенаправлення його енергії в конструктивне русло, формування комунікабельності.

Нерідко Артур – молодший в колі братів і сестер, але краще дати ім’я первістку або другому спадкоємцю, щоб він звикав опікати юних членів сімейства.

В теорії езотеризм личить народженим під знаками Овна, Козерога, Бика і Лева.

Гармонує з по батькові Геннадійович, Русланович, Едуардович, Богданович, Костянтинович, Єгорович, Данилович.

При хрещенні нарікається схожим чином, наприклад, Артемій. В православ’ї іменини не відзначаються.

Іменини:

1 листопада, 11 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Артя, Атя, Артурчик, Артурушка, Артуронька, Артюша, Артюня, Артюся

Скорочений

Артурка, Ар, Арі, Арт

За церковним

Артемій

Колір

  • червоний
  • білий

Планета

  • Місяць
  • Нептун

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

бірюза, халцедон

Метал

залізо

Рослини

дуб, яблуня

Тотемна тварина

ведмідь

Риси характеру

багата уява, інтуїція, легкоранимость

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Артур Конан Дойл – всесвітньо відомий шотландський і англійський письменник, автор детективних творів про Шерлока Холмса. Артур Шопенгауер – німецький філософ, один із найвідоміших мислителів ірраціоналізму, мізантроп. Артур Міллер — американський драматург і прозаїк, автор славнозвісної п’єси «Смерть комівояжера». Артур Смольянінов – російський актор театру і кіно. Артур Веллінгтон — англійський полководець і державний діяч, англійський фельдмаршал. Артур Гарден – відомий англійський біохімік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: