Арслан – значення і походження імені

Історія походження імені Арслан

Ім’я Арслан має древнетюркские коріння, його історію слід шукати в глибоку давнину, у часи персидських завоювань Греції. З перської воно перекладається як «лев». Поступово з перської мови ім’я поширилося в інші тюркські мови, і у відповідності з фонетичними особливостями тюркських мов набуло іншого звучання, а місцями і родинне початкового, але дещо інше семантичне наповнення. Так, в турецькому «арсл» перекладається як «дикий», а «ан» – «звір».

В інших мовах варіанти імені Арслан звучать як Руслан – «білий лев», Арслен, Арселен. Скорочені форми імені Арслан та Ален в даний час стали самостійними іменами.

Ім’я Арслан широко поширена в арабських країнах, серед татар, таджиків, киргизів, в Африці. Його можна зустріти в Індії та Пакистані. В Росії воно прийшло в період Середньовіччя з татаро-монгольськими завойовниками. Проте велику популярність придбав варіант імені – Руслан, овіяний пушкінській романтикою. Завдяки своїй хорошій сполучуваності з росіянами по батькові та прізвищами, а також благозвучності.

Значення та характеристика імені Арслан

У дитинстві Арслан енергійний хлопчик, славиться хуліганом, не обходиться і без бійок. Але у нього є почуття шляхетності – дівчаток не ображає, з молодшими не б’ється. Арслан не боїться темряви, монстрами і чудовиськами його не злякати.

Він наполегливий, поставивши перед собою мету, йде до неї наполегливо. У навчанні не любить бути останнім, постійно прагне лідирувати. Хлопчик фізично розвинений, може успішно відвідувати кілька спортивних секцій. Крім спорту він може захоплюватися театром, танцями, малюванням.

З роками в Арслане прокидається владність і вимогливість. Він прагне до матеріального добробуту, комфорту, визнання своїх талантів. У компанії намагається зайняти позицію лідера. Але справжніх друзів у нього не багато, хоча приятелів достатньо.

Арслан надійний, завжди тримає дане слово, не боїться важкої роботи. Однак у будь-якій роботі Арслан повинен бачити перспективу розвитку, зростання і фінансового заохочення. Працює заради ідеї Арслан не має наміру.

Дуже цінує Арслан родинні зв’язки. Він без зайвих питань завжди готовий прийти на допомогу, не вимагаючи подяки. Чужі проблеми для нього важливі, як свої власні. Але в свої неприємності Арслан воліє не посвещать, вважає, що це показник його слабкості та неспроможності.

Арслан вибирає дорогі хобі, це можуть бути елітні автомобілі або розкішний відпочинок. Він готовий віддати величезні гроші, щоб безтурботно розважатися в колі друзів.

Робота має велике значення для Арслана. Саме тут він намагається реалізувати свої амбіції, досягти успіху і багатства. Арслана підходять керівні посади, його поважають колеги, начальство цінує. Часто він воліє вести власний бізнес, досить успішний, адже Арслан приймає рішення виважено і не ризикує даремно. Чоловік з цим ім’ям може бути спортсменом, редактором, дизайнером.

Арслана складно побудувати сім’ю, він схильний захоплюватися, любов для нього не одно вірність. При цьому він дуже вимогливий, любить комфорт і затишок. Дружина повинна бути не тільки доброю і прощати йому дрібні інтрижки, але і завжди виглядати відмінно, стежити за собою. З дітьми Арслан суворий.

Іменини:

23 травня, 13 липня

Зменшено-лагідний варіант

Асланчик, Арсюша, Арсичек, Арсланчик

Скорочений

Арсик, Арс, Ара

За церковним

Арслан

Колір

  • малиновий
  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, берил, гиацин

Метал

олово, електрум

Рослини

райське яблуко, абрикос, евкаліпт

Тотемна тварина

лон, вівця

Риси характеру

енергійність, вимогливість, строгість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Фірат Арслан – німецький боксер; Арслан Хасанов – журналіст; Арслан Толгай – німецький футболіст; Арслан хан – касимовский цар, онук хана Кучума; Арслан Мубаряков – актор, режисер, драматург; Арслан-хан Мухаммед – хан династії Караханідов; Арслан Сатубалдин – футболіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: