Анзор – значення і походження імені

Історія походження імені Анзор

Коріння імені Анзор слід шукати на Кавказі. З грузинської мови (ანზორ) це ім’я перекладається як «вільний». Воно асоціюється з польотом гірського орла.

За іншою поширеною версією спочатку слово «анзор» не було власним чоловічим іменем. Воно означало військову завдання. Анзорами називали горян, які вели спостереження за ущелинами і проходами в горах. Слово «анзор» в нахсько-дагестанської групи мов – складне слово. Воно складається з двох коренів: «ан» – обрій, небо і «дзур» (сучасне «зор») – спостерігати. Таким чином, ім’я Анзор перекладається як «спостереження за небом», «дивиться на горизонт».

У вільній інтерпретації перекладу «спостерігає» імені Анзор надається значення «самий турботливий».

Варіантами імені Анзор в різних кавказьких мовах є імена: Ансур, Анзур, Ансор, Андзор. Це обумовлено фонетичними особливостями мов. Ім’я Анзор широко поширене серед чеченців, інгушів, грузин, азербайджанців, осетин. У Росії ім’я Анзор відомо давно, але серед слов’янського населення зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Анзор

З дитячих років Анзор має вибуховим характером. Це маленький упертюх, якого неможливо переконати або підкупити. Якщо батьки будуть наполягати на своєму, їх чекає тривала жахлива істерика. Впертість і наполегливість не залишають Анзора і в школі. Він вивчає тільки ті предмети, які йому до душі. Може мати двійки і п’ятірки з різних дисциплін, доставляючи цим масу неприємностей батькам і вчителям. З дітьми Анзор теж не дуже ладнає. Може образитися на кращого одного через дрібниці і довго не розмовляти.

З віком недоліки характеру не стираються. Запальність, упертість, бажання зробити все по-своєму – ось основні риси Анзора. Цей вроджений егоїзм мало кому вдається перемогти. Якщо у Анзора і є друзі, то вони змушені приймати його таким, який він є.

Анзор уважно стежить за своїм здоров’ям, правильно харчується, відвідує спортзал. Він ніколи не дозволить собі перекусити в сумнівною забігайлівці або лягти спати пізніше визначеного строку. Анзор не любить міняти свої звички. Якщо його улюблений сорт сиру зник з прилавків, він буде довго і щиро переживати цю «втрату».

Вийшовши перший день на роботу, Анзор вже мріє про стрімкому кар’єрному зростанні. Він не зупиниться не перед чим, щоб досягти бажаного. Може лестити, подхалимничать, плести інтриги. Але це зовсім не означає, що Анзор не готовий працювати заради своєї мрії. Він готовий довго і ретельно працювати, коли того вимагають обставини.

З жінками Анзор відчуває себе впевнено і вільно. Він не особливо піклується про їх почуття і переживання, легко розриває обридлі зв’язку. Але все це триває до пори до часу. В один прекрасний день Анзор зустріне жінку, яка змінить його на все життя. Це яскрава, красива, приваблива дама, яка спочатку не зверне на Анзора уваги. Йому доведеться сильно постаратися, щоб завоювати її серце. І коли це станеться, Анзор буде повністю у владі красуні. Він стане чоловіком, який благоговіє перед дружиною, готовий виконати будь-яку її примху.

Іменини:

5 червня, 18 лютого

Зменшено-лагідний варіант

Анзорик, Анзорчик, Анзорушка

Скорочений

Зорик, Зор

За церковним

Анзор

Колір

  • білий
  • червоний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

кам’яне вугілля, алмаз

Метал

срібло

Рослини

медуниця

Тотемна тварина

орел

Риси характеру

орел

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Анзор Гаунов – дзюдоїст; Анзор Кавазашвілі – футболіст; Анзор Марткоплишвили – самбіст, дзюдоїст; Анзор Мукба – письменник; Анзор Тембулатов – футболіст; Анзор Уришев – борець вільного стилю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: