Анара – значення і походження імені

Історія походження імені Анара

Ім’я Анара має кілька варіантів походження і тлумачення.

Найбільш часто ім’я Анара пов’язують з гранатом. Так, з татарського воно перекладається як «гранатовий плід», з іранського, марокканського і таджицького – «квітка граната», з казахського – «гранат». Таке ж значення має поширену у тюркських мовах ім’я Гульнара.

У казахській і інших східних культурах, гранат асоціюється з численним здоровим потомством. Традиційно, багатодітність – це мета, до якої повинна прагне кожна сім’я. Тому ім’я Анара є своєрідним побажанням носительці народити багато дітей, тим самим посиливши свій рід і забезпечивши йому процвітання.

З азербайджанського ім’я Анара перекладається як «розуміюча», «чуйна», «уважна», з арабської – як «промінь» «світло», «проблиск». Варіантами імені Анара є імена: Анора, Анар.

Ім’я Анара популярне серед мусульман: татар, казахів, киргизів, азербайджанців, таджиків, узбеків. Воно також широко поширена в Туреччині, Марокко, Пакистані. У Україні ім’я Анара зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Анара

У дитинстві Анара рухлива і винахідлива дівчинка. Вона дуже горда й уразлива, ніколи нікому не поступається. Здатна сперечатися і пручатися до тих пір, поки не досягне бажаного. Анара любить музику і поезію, вони пробуджують в її душі найкращі почуття. Вона також може захоплюватися спортом. До точних наук дівчинка не тяжіє, але намагається зрозуміти й осмислити їх в силу своєї любові до загального схвалення.

Анара не може жити без захоплення і любові. Тому вона ретельно стежить за своєю зовнішністю і вчинками. Характер цієї дівчини суперечливий. Вона схильна до ідеалізму, але цінує матеріальне становище. Не може обійтися без сторонньої допомоги, але тяжіє до індивідуалізму. Мрійливість часто поєднується у Анары з прагматизмом.

Анара володіє гострим розумом і креативним мисленням. Вона здатна вирішувати складні ситуації, чітко ставити цілі і йти до них, не дивлячись на кошти. Вона хоче панувати над оточуючими, але в теж час схильна до ефективної командної роботи. Коли Анара працює в команді, напрямок діяльності її мало цікавить. Вона може присвятити себе політиці, спорту, мистецтва, благодійності.

Анара здатна знайти себе у багатьох видах діяльності. Вона може стати кінокритиком, актрисою, мистецтвознавцем, реалізувавши тим самим свою багату уяву і чутливість. Креативність і комунікабельність відкривають Анаре дорогу в туристичний або готельний бізнес, спорт, інноваційні технології. Бажання досягти матеріального добробуту та влади призводить Анару в політику або фінансову сферу.

Успіх у любовних стосунках дуже важливий для Анары. Вона любить привертати увагу, панувати над серцями чоловіків. Щоб завоювати її серце чоловік повинен бути не тільки успішний і гарний собою, але і розгледіти в Анаре ретельно приховану сентиментальність. Однак не треба вважати це слабкістю Анары, вона чутлива і романтична лише на початковому етапі відносин. В шлюбі Анара ревнива, часто егоїстична і безкомпромісна. Вона хоче керувати чоловіком і контролювати кожен його крок. Це ж відноситься і до дітей. Анара владна мати, яка буде вимагати від них покірливої послуху та поваги.

Іменини:

6 березня, 12 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Анарочка, Анарушка

Скорочений

Ана, Ара, Нана

За церковним

Анара

Колір

  • бузковий
  • ультрамариновий

Планета

  • Земля

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

цирконій, аметист, буре вугілля

Метал

залізо

Рослини

ромашка

Тотемна тварина

кролик

Риси характеру

індивідуалізм, креативність, владність, комунікабельність

Число імені

12

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Анар Жаилганова – казахстанський держдіяча; Анара Рамизова – волейболістка; Анара Магсадзуде – фотограф; Анара Хламова – дизайнер; Анара Ібрагімова – актриса театру; Анара Паулеску – письменник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: