Анаіт – значення і походження імені

Історія походження імені Анаіт

Стародавні вважали безліч богів, зводячи їх в різні ранги та ступеня важливості. Анаіт — одна із самих головних богинь пантеону древньої Вірменії.

Богиня родючості, покровителька стародавніх царів мала особливе значення у вірмен. У її честь будували храми, а всередині ставили литі з золота статуї богині Анаіт.

Відповідно, можна навіть стверджувати, що відомо про час та місце походження цього імені — територія давньої Вірменії, 1 століття до нашої ери. Той самий момент вірменської історії, коли почали зводити храми для поклоніння Анаіт, богині кохання і родючості.

Проте, історія спірна штука. Вся інформація про неї береться з літописних джерел, які іноді суперечать одне одному.

В одній з самих древніх релігій — зороастризмі, також згадується богиня Анаіт. Тільки от зороастризм в ті часи був поширений на території Великого Ірану, який охоплював землі сучасних: Афганістану, Середньої Азії, Ірану, Пакистану, Закавказзя та Туреччини. Відповідно, можлива географія появи імені Анаіт значно збільшується. Головна книга зороастрійців називається Авеста.

Значення та характеристика імені Анаіт

Сила і твердість духу — ось дві найбільш яскраво виражені риси Анаіт. Вона справляється з легкістю з непередбачуваними життєвими ситуаціями. В найважливіші моменти власниці імені Анаіт знаходить у собі сміливість. Саме вона допомагає відстоювати свою думку і не відступати від плану.

А плани Анаіт дуже любить будувати. Любов до стратегії та аналітики у них проявляється з самого дитинства. Вона впливає і на вибір професії. Що б не вибрала Анаіт, в будь-якій сфері діяльності, вона досягає хороших результатів. Власниці цього імені дуже енергійні особи, можна сказати, навіть занадто. Їхньої енергії досить для того, щоб поділитися нею з оточуючими, зарядити їх та спонукати до негайної дії. Якщо Анаіт дістається керівна посада — всі підлеглі без винятку довіряють їй, люблять і поважають. Так, вона вимоглива, але в той же час завжди допоможе, поділиться досвідом і підтримає.

Жінки з ім’ям Анаіт дуже добрі і дбайливі. Ці риси безпосередньо пов’язані з історією імені. Адже воно перекладається як: дихання добра, бездоганна, цнотлива. Цей переклад дуже чітко описує життєву позицію Анаіт.

Ці жінки все тримають під контролем і строго дотримуються плану. Але, роблять це з добротою, ніжністю і турботою.

Чи варто говорити, що Анаіт вірні дружини і найкращі в світі матері? Це вже закладено в їх імені. Якщо заміж один раз і назавжди. А діти безумовно сенс її життя.

Іменини:

3 лютого, 16 лютого, 13 серпня, 4 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Ані, Анаель, Анаи

Скорочений

Ан

За церковним

Анна

Колір

  • білий
  • блакитний

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

місячний камінь бірюза

Метал

срібло

Рослини

жимолость, жасмин, верба

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

сила, твердість духу, сміливість, аналітичний склад розуму, енергійність, доброта

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Анаіт Барсегян – плавчиха; Анаіт Аджемян – скрипалька.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: